Bu Kültürlerin Hangi Milletlere Ait Olduğunu Bulabilecek Misin?
Kültür/Sanat

Bu Kültürlerin Hangi Milletlere Ait Olduğunu Bulabilecek Misin?

Dünyanın her yerinde birbirinden farklı birçok kültür bulunur. Peki sen bu kültürlerin hangi milletlere ait olduğuna ne kadar hakimsin? Hadi bakalım 10 soruda bilgilerini sınamaya var mısın?

1 Bardak

  1 – Geleneğe göre evlenmeye karar veren çiftin yakınları, düğünden önce toplanıp yemek sonrasında tüm tabakları kırar ve çiftten bunları toplaması istenir. Amacı, bu çifte el ele vererek tüm zorlukların üstesinden gelebileceklerini anlatmaktır. Bu hangi milletin geleneği olabilir?

  Almanya
  Fransa
  İspanya
  Belçika

  2 – Harakiri olarak da bilinen bu adet, kaybetmeyi kabul etmeyen bir milletin yenilgiyi yaşamaktansa ölümü tercih etmeleri anlamına gelir. Kişinin yenilmemek uğruna onurunu korumak için kendisini öldürmesidir ve ülkede bugün hala yaygındır. Bakalım bu geleneğin hangi ülkeye ait olduğunu bulabilecek misin?

  Kuzey Kore
  Japonya
  Çin
  İtalya

  3 – Bu gelenekte, gelinlerin düğünden önceki bir ay boyunca ağlaması yaygın ve düğün hazırlıklarının da bir parçasıdır. Bunun anlamıysa gelinin kendi ailesinin evine bağlılık ifade ettirmesidir. Peki sence bu hangi milletindir?

  İspanya
  Güney Kore
  Çin
  Slovanya

  4 – Bir başka milletimizin geleneğindeyse, 25’inci yaşına bekar giren gençlerin üzerine tarçın dökülür. Eğer erkek ya da kadın genç birey 30’uncu yaş gününü kutluyor ve hala bekarsa, bu sefer de biber dökülür. Sence hangi milletin kültürüdür?

  İsviçre
  Danimarka
  İsveç
  Polonya

  5 – Sıradaki geleneğimizdeyse, doğum günü olan kişi pastanın üzerindeki mumları üfledikten sonra ilk lokmayı almak için eğildiğinde, kafası etraftakilerden biri tarafından hızlıca pastaya itilir. Eğlence amaçlıdır. Hangi milletin kültürüdür?

  Meksika
  Amerika
  Türkiye
  Hırvatistan

  6 – 500 yıldır devam eden bu gelenek de yeni doğan bebekler, yüksek bir tapınağın tepesinden aşağıda insanlar tarafından gerilmiş halde bulunan büyük bir kumaşın üstüne atılır. Bu hangi milletin geleneği olabilir?

  Makedonya
  Türkmenistan
  Gürcistan
  Hindistan

  7 – Bu bir diş doldurma geleneğidir. Yani hem kadınlar hem de erkekler düğünden önce iki adet diş dolgusu yaptırarak öfke, açgözlülük, kıskançlık, haset gibi kötü hisleri kendilerinden uzak tuttuklarına inanırlar. Sence hangi milletin geleneğidir?

  Endonezya
  Portekiz
  Afganistan
  Mısır

  8 – Bu kültüre sahip olan millet, genel olarak biranın vücuda iyi geldiğini ve ruhsal anlamda da sağlıklı olduğunu düşünür. Bu yüzden ülkede ‘bira havuzları’ vardır ve bu havuzlarda duş almak ya da eğlenmek gibi aktiviteler yaparlar. Hadi bakalım doğru cevabı bul bakalım!

  Çekya
  Almanya
  Belçika
  Hollanda

  9 – Bu ülkenin tarihi ve geleneklerinde kırmızı mürekkep her daim ölülerin ismini yazmak için kullanılırmış. Bu yüzden günümüzde de birinin ismini kırmızıyla yazmak bir tabu durumundadır. Bu kültür hangi millete ait olabilir?

  Kırgızistan
  Litvanya
  Güney Kore
  Hindistan

  10 – Famadihana kültürünün bir parçası olarak cenaze töreninde ölü bedenlerle dans edilir. Atalarının bedenlerinin gömüleceği yere geldiklerinde ölü bedenlerine yeni kıyafetler giydirilir ve müzik eşliğinde mezarın etrafında dans ettirilir. Sence bu hangi milletin kültürüdür?

  Madagaskar
  Pakistan
  Tayland
  Mısır
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İÇERİKLER
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?