tatimoons
ASTROLOJİ

Yükselen Burcunuza Göre Dış Görünüşünüz Nasıl? (Bölüm 2/2)

13 Nis 2023

Daha önceki yazılarımızda da doğum haritamızın kişiliğimiz, konuşma tarzımız ve duygularımız hakkında çok şey söylediğini anlatmıştık. Bunlarla birlikte doğum haritamız yüz hatlarımızdan tutun, vücut şeklimize kadar belirtebiliyor. Bunu da yükselen burçlar sayesinde yapıyor. Yükselen burcumuza göre dış görünüşümüzün nasıl olabileceğini anlattığımız serimize Terazi burcu ve sonrasındaki burçlar ile devam ediyoruz…

Yükselen burcumuz; biz doğarken ufukta yükselen burcu gösterir. Normalde her zaman “burcun ne?” diye sorulduğunda cevap verdiğimiz burç Güneş burcumuzken; yükselen burcumuz bizim hayata bakış açımızdan tutun, insanların bizi dışarıdan nasıl gördüğüne kadar bize bilgi verir. Yükselen burcumuz yüz hatlarımızdan tutun, fiziksel özelliklerimize kadar bize pek çok şeyi anlatıyor aslında.
Zodyak’ın ilk altı burcunu 1. Bölümde anlatmıştık. Serüvenimize yükselen Terazi ile kaldığımız yerden devam ediyoruz;


zaiddibis

Yükselen Terazi


Güzelliği sembolize eden Venüs tarafından yönetilen Terazi burcu; kadınlara güzellik erkeklere de yakışıklılık verir. Özellikle yüz güzelliği dikkat çeker. Oldukça simetrik, kalp ya da oval şeklinde bir yüze sahiptirler. Orantılı kaşlar, düzgün bir burun, dolgun dudaklar ve parlak bir cilt ile oldukça şanslı olduklarını söyleyebiliriz. Yanaklarda gamze ya da dikkat çeken bir ben bulunur. Saçlar genellikle düz ya da dalgalıdır. Çok uzun boylu olmasalar bile kollar ve bacaklar oldukça uzun ve incedir. Kadınlarda dolgun ve kadınsı hatlar ile oldukça orantılı ve dikkat çeken bir vücuda sahiptirler. Düzgün vücut hatları ve giyim, kuşama olan merakları ile; giydiklerini kendilerine yakıştırır, dikkat çekerler. Doğuştan bir çekicilik mevcuttur diyebiliriz.

zaiddibis

Yükselen Akrep


Şehvetli ve delici bakışlar, karizmatik bir görünüm… Akrep burcunu daha iyi anlatamazdık. Tıpkı diğer su burçları gibi yükselen Akreplerde de en çok gözler ve bakışlar dikkat çeker. Genelde iri olan; oldukça etkileyici ve delici bakışlara sahip buğulu gözleri vardır. Bakışlarıyla etkileyemeyecekleri kimse yoktur desek yalan olmaz. Oldukça keskin yüz hatlarına, sivri bir çeneye ve çıkık elmacık kemiklerine sahiplerdir. Düzgün olmayan ama karizmatik bir burun ve dolgun dudakları olabilir. Kaşlar da yine koyu renkli ve kalındır. Ciltte kusur olabilir. Genelde çok uzun ve ince olmazlar. Kaslı olmasalar bile güçlü bir görünümleri vardır. Fit olmadıkları durumlarda bile dikkat çekici seksi vücut hatlarına sahip olduğunu söylemek mümkün.

zaiddibis

Yükselen Yay

 
Hareketli, eğlenceli ve neşeli yükselen Yay burçları gözlerinin içi gülen bir surata sahiptir. Alınları açık ve geniştir. Oval bir yüz, güzel bir burun ve ince dudaklara sahiptirler. Muhtemelen sürekli yaptığı şakalar ve attığı kahkahalar nedeniyle ağız yapıları geniştir. Yüzde çiller ya da benler olabilir.
Yükselen Yayların da vücut yapıları dikkat çeker. Genellikle sportif ve hareketli insanlar olduğu için atletik bir görünümleri vardır. Uzun boy, ince uzun yapı ve geniş omuzlara sahiplerdir. Bedenlerine göre kollar ve bacaklar da uzundur. Kiloyu da genelde kalçadan alırlar. Kalça ve bacaklar vücudun diğer kısımlarına göre daha kalındır.

zaiddibis

Yükselen Oğlak


Gençken yaşından daha olgun görünen, ama zaman geçtikçe tıpkı şarap gibi yıllanıp güzelleşen Oğlaklara geldi sıra. Genellikle ciddi tavırlarıyla bildiğimiz Oğlak burçları; ince ve kemikli bir yüz yapısına sahiptir. Düzgün dişleri, sivri çeneleri, çıkık elmacık kemikleri ve uzun burunları vardır. Saçlar genel olarak düz; cilt kuru ve koyu renklidir. Dudakları da genelde ince olur. Soğuk ve ciddi ifadeleri; keskin yüz hatlarıyla oldukça karizmatik görünürler. Genelde orta ya da kısa boylu olurlar. Kemikli yapıya sahip oldukları için dizler, dirsekler ve köprücük kemikleri çıkık görünür. Bu kişiler genelde fotojeniktir.

zaiddibis

Yükselen Kova


Sıra dışı yapılarıyla dikkat çeken Kovaların; dış görünüş olarak onları herkesten ayıracak bir özelliği mutlaka bulunur. Oval bir yüz, ince dudaklar ve karakteristik bir buruna sahiptirler. Alınları geniş, bakışları soğuk olabilir. Genelde kumral ya da sarışın olurlar. Orta boylu ya da uzundurlar. Özellikle gövdeleri bacaklarına göre daha uzun, omuzları geniştir. Kalçaları küçük, bacakları ince ve düzgündür. Belirgin kemik yapısı görülür.

heymaryjean

Yükselen Balık


Hayalleri ve rüyaları anlatan Balık burcunda, yükselen Balık da tıpkı rüya gibi bir görünüme sahiptir. Suratı yuvarlak ve büyük, yüz hatları ise çok düzgündür. Diğer su burçlarında olduğu gibi Balık burcunun da bakışları ve gözleri dikkat çeker. Hülyalı ve uykulu bakan gözleri, içindeki anlamı ararken kaybolacak kadar derin bakışları vardır. Gözleri renkli ve iri olabilir. Sevimli bir suratları vardır. Boyları kısa ya da ortadır. Omuzları küçüktür, kilo genelde gövdenin altında toplanır. Kas yerine daha yumuşak bir et yapısına sahiptir, yaş aldıkça kilo alabilir. Ayak ve ayak bilekleri güzeldir.

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?