tatimoons
ASTROLOJİ

Yükselen Burcunuza Göre Dış Görünüşünüz Nasıl? (Bölüm 1/2)

11 Nis 2023

Doğum haritamız bizim hakkımızda çok fazla şey söylüyor. Konuşma tarzımız, yeteneklerimiz, duygularımız hatta düşüncelerimiz bile burçlar ve bulunduğu gezegenlere göre değişiyor. Peki hiç burcunuzun yüz şeklinizden tutun, vücut hatlarınızı bile belli ettiğini düşündünüz mü? Yok artık o kadar da değil demeyin. Yükselen burcunuza göre dış görünüşünüzü anlattığımız yazımızın ilk kısmına hoş geldiniz!

Yükselen burcumuz; biz doğarken ufukta yükselen burcu gösterir. Normalde her zaman “burcun ne?” diye sorulduğunda cevap verdiğimiz burç Güneş burcumuz iken; yükselen burcumuz bizim hayata bakış açımızdan tutun, insanların bizi dışarıdan nasıl gördüğüne kadar bize bilgi verir. Yükselen burcumuz yüz hatlarımızdan tutun, fiziksel özelliklerimize kadar bize pek çok şeyi anlatıyor aslında. Hadi gelin birlikte bakalım;

zaiddibis
Yükselen Koç

Zodyak’ın ilk burcu; oldukça enerjik, cana yakın ve sabırsız Koçlar tıpkı elementi ateş gibidir. Bu sebeple yükselen Koçlarda kızıla yakın renkte saç ve kızılımsı yanık bir ten görülebilir. Oldukça çocuksu bir yüze sahiptirler, genelde olduğundan genç görünürler. Sert ve keskin bakışları, keskin yüz hatları vardır. Yüz bölgesinde en çok burun dikkat çeker. Genellikle yüzlerinde yara, doğum lekesi ya da sivilce gibi lekeler görülebilir.
Ateş elementinden gelen savaşçı koç burcu oldukça atletik bir vücuda sahiptir. Spor yapsa da yapmasa da fit görünürler. Özellikle kol ve bacak kasları oldukça güçlüdür. Omuzları geniş, kalçaları ise dardır. Genelde kısa ya da orta boylu olurlar. 

zaiddibis

Yükselen Boğa


Venüs’ün yöneticisi olduğu Boğa burçları oldukça simetrik ve hoş bir yüze sahiptir. Genelde yuvarlak, tombul yanaklı ve parlak bir yüzleri olur. Saçlar siyah ya da kahverengi olabilir. Dudaklar, yanak ve burun iri olabilir. İri ve anlamlı bakan gözlere sahiptirler. Yanaklarda gamze olabilir, tatlı bir gülümsemeye sahiptirler. Boyun bölgesini sembolize ettiği için yükselen Boğaların boyun bölgesi daha çok dikkat çeker. Uzun ya da gerçek anlamda çok kısa boyunları olabilir. Yemeye düşkün olan Boğalar daha yuvarlak hatlı vücuda sahiptirler. Çok kaslı olmazlar. Genetik yapısı ince olsa da kilo almaya yatkın olurlar. Boyları genelde kısadır.

zaiddibis
Yükselen İkizler

Hareketli, konuşmayı seven ve çocuksu olan İkizler burcu dış görünüş olarak da tıpkı böyledir. Oldukça genç görünürler, yaşlarını göstermezler. Daha ince ve kemikli bir yüz yapısına sahiptirler. Uzun ve ince bir burun yapısına sahip olabilirler. Dudaklar ince, dişler düzgündür. Yükselen İkizlerde en çok dikkat çeken şey her daim ince vücut yapısına sahip olmalarıdır. İnce ve uzun kollar, uzun bacaklara sahiptirler. Genelde boyları da uzundur ancak kısa da olsa vücut yapıları ince olduğu için her daim uzun gösterirler. En şanslı burçlardan biri diyebiliriz çünkü öyle kolay kolay kilo almazlar. Zayıf olsalar da güçlü ve atletik bir vücut yapıları vardır. Yükselen İkizlerde en çok eller ve parmaklar dikkat çeker. İnce, uzun, kemikli eller ve parmaklar görülür. Tırnak yapıları da oldukça hoştur.

zaiddibis
Yükselen Yengeç

Yöneticisi olan Ay gibi, yükselen yengeçler de tıpkı ay gibi bir surata sahiptir. Genelde yuvarlak ve dolgun bir yüzleri vardır. Ten renkleri bembeyazdır. Ama yükselen Yengeçte en çok gözler dikkat çeker. Sanki yeni ağlamış gibi nemli, derin ve hülyalı gözlere sahiptirler. Masum görünen gözleri renkli olabilir. Yüzleri kemikli değil daha etlidir.
Tıpkı ay gibi vücutları da yuvarlak hatlara sahiptir. Eller, ayaklar ve omuzlar küçüktür. Kalçalar büyük olmasa da vücut hatları belirgindir. Yükselen Yengeçlerde en çok göğüs bölgesi dikkat çeker. Belirgin ve iri göğüslere sahiptirler. Ayrıca dekolte bölgesi de pürüzsüz ve dikkat çekicidir. Ancak yükselen yengeçler de kilo almaya yatkındır, bizden söylemesi.

zaiddibis
Yükselen Aslan

Havası, gösterişi ile kendini belli eden Aslan burçları girdiği ortamda da oldukça dikkat çeker. En belirgin özelliği kalın telli, dolgun ve parlak; tıpkı aslan yelesini andıran saçlarıdır. Saçları açık renk ve dalgalı olabilir. Güneş gibi parlayan bronz ya da kırmızımsı bir tenleri vardır. Yüz büyük, alın geniştir. Gözler iri, kaşlar yay gibidir. Gözleri renkli olabilir. Vücutları da yine uzun, geniş ve atletiktir. Genelde uzun boylu ya da heybetli görünürler. Omuz ve sırt bölgeleri tıpkı aslan gibi geniş ve kaslıdır. Yürüyüşleri, oturması ve kalkması ile gerçek anlamda dikkat çekicidirler.

zaiddibis

Yükselen Başak


Oldukça titiz, takıntılı ve düzenli Başak burçları; ince, düzgün ve temiz bir görüntüye sahiptir. Masumluğu da ifade ettiği için genelde doğal halleriyle güzeldir. Temiz ve parlak bir ten, küçük gözler ve düz kaşlara sahiptirler. Saçları kıvırcık ve kumraldır. Ten renkleri koyu olabilir. Narin bir burun, oval yüz ve yargılayıcı bakışlara sahiptirler… Orta boyludurlar. Ne çok atletik ne de yağlı vücut yapısına sahiptirler. Gövde yapıları bacak yapılarına göre uzun olabilir. Tek tek incelendiğinde kusurları göze batsa bile, tüm olarak bakıldığında oldukça güzel ve kusursuz görünürler.

Zodyak’ın ilk 6 burcunun dış görünüşümüze etkisini bu yazımızda anlattık. Terazi burcundan itibaren diğer burçların dış görünüşümüze etkisini yazımızın ikinci kısmında bulabilirsiniz…

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?