ASTROLOJİ

Yükselen Burçlar ve Özelliklerini Tanıyalım

21 Nis 2021

Artık internetten kaba bir hesapla; doğum tarihimiz, doğum saatimiz, doğduğumuz yere göre yükselen burcumuzu hesaplayabiliyoruz. Her ne kadar çoğumuz Güneş burcumuzun yanı sıra yükselen burcumuzu da bu hesaplamalar sayesinde biliyor olsak da onun bize kattığı karakteristik özellikleri pek de yakından tanımıyoruz. Oysaki Güneş burcumuz bizi biz yapan şeyleri, benliğimizi sözün özü kimliğimizi oluştururken yükselen burcumuz ise dış dünyaya karşı duruşumuzu yani insanların aslında dışarıdan bizi nasıl gördüğünü ifade ediyor. Sokağa çıkarken zaman zaman farkında çoğu zaman ise farkında olmadan taktığımız maskemiz tanımlıyor aslında yükselen burcumuzu. Dilerseniz insanlar üzerinde ilk izlenimimizi oluşturan yükselen burçlarımızın özelliklerini hep birlikte öğrenelim.

2 Bardak

Yükselen Koç

Eğer yükselen burcunuz Koç ise dışarıdan bakıldığında neşeli ve hareketli bir tavır sergilediğinizi söylememiz gerekiyor. Girdiğiniz ortamda lider olma çabanızın ise hemen fark edileceğine ne şüphe. Önde olma arzunuz dikkat çekecek olsa da canlı yapınız insanların bu huyunuzdan rahatsız olmasının önüne geçecektir. Düşündüklerini hemen harekete geçiren ve hızlı karar alan bir yapınız olduğunu da söylememiz gerekiyor. Ancak bu çabuk hareket edip çabuk sıkılmadığınız anlamına gelmiyor. Öyle ki ilginiz bir anda dağılabiliyor.

Yükselen Boğa

İnsanların sizi biraz inatçı ve dediğim dedik bulduğunu düşünüyorsanız bir yükselen Boğa olabilirsiniz. Çünkü kafasını taktığı bir şeyi gerçekleştirme arzusu tanımlıyor yükselen Boğaları, bu da onların inatçı bir yapıya sahip olmalarına neden oluyor. Ancak bu huyunuz hedefe giden yolda emin adımlarla da ilerlemenize sebep oluyor. Zaman zaman kontrol sizin elinizden çıktığında kaygılara teslim oluyor olabilirsiniz, ancak sakin olan tarafınız da dengeyi sağlıyor. Bu sebeple ani patlamalar yaşamıyorsunuz.

Yükselen İkizler

Gelelim yükselen İkizlere. İlk bakışta insanlar sizi konuşkan ve dışa dönük biri olarak buluyorsa şaşırmayın çünkü bu özellikleriniz yükselen burcunuzdan geliyor olabilir. Zaman zaman karar vermekte zorluk yaşıyor ve fikirleriniz de kolay kolay değişiyor olabilir, bu da sizin bazen güven vermeyen bir portre çizmenize neden oluyor. Ancak samimi tavırlarınız bunu yok ediyor. Bir şeyi elde edince ondan çabuk bıkan ve sıkılan bir yapınızın olduğunu da söylemeliyiz. Yerinde duramayan, aceleci ancak yetenekli bir kişilik olmanız yükselen burcunuzun ise en dikkat çeken özellikleri arasında.

Yükselen Yengeç

Yengeçlerin nasıl olduğunu bilirsiniz, belki de Zodyak burçları arasında en duygusal, merhametli ve naif kişiler Yengeçlerden çıkıyor. Bu durum yükselen Yengeçler için de geçerli. İnsanlarla ilk tanıştığınızda çok çabuk açılmayan, biraz daha içe dönük bir tavır sergilediğiniz doğru değil mi? Her ne kadar çekingen olsanız da biraz ilgi ile anında neşeli, girişken bir karaktere bürünebilirsiniz. Ancak bu yine bir anda sönebilir, anında yüzünüz asılabilir. Bu biraz da yükselen Yengeçlerin bir şeyleri içleri büyütmelerinden kaynaklıyor, bizden söylemesi. Çünkü onlar hayal dünyalarında yaşamayı ve rüyalara dalmayı çok seviyor.

Yükselen Aslan

Eğer bir ortamda tüm dikkatleri üzerine çeken biri varsa onun yükselen burcunun Aslan olup olmadığını sorun. Doğal bir ışıltıya sahip olan yükselen Aslanlar, girdikleri ortama hemen ayak uydurabilmeleri ile ünlü desek yanılmayız. Zekalarını ve güçlerini sergilemekten çekinmeyecek olmaları (hatta bu sebeple lüks markaları onların üzerinde görmeye şaşırmamalısınız) onları biraz ispat çabasında ve kibirli gösterebilir, aman dikkat! Ancak oldukça sıcak ve öz güvenli tavırlarının da karşılarındakini etkileyeceğine dair hiçbir şüphemiz yok.

Yükselen Başak

Özellikle yükselen Başakları iş ortamında kolaylıkla tanıyabilirsiniz. Çünkü pratiklikleri ve çabukluklarıyla onlar kendilerini fark etmeden göstereceklerdir. Detaylara son derece önem veren, yaptığı işte mükemmelin olması için gayret eden yükselen Başakları insanların sakin, hazırlıklı ve çalışkan bulacağını düşünüyoruz. Bir arkadaş ortamında bile önceden planları yapan, her ince ayrıntıyı, hangi saatte ne yapılıp yapılmayacağını bir not defterine yazan biri varsa onun yükselen Başak olmama gibi bir durumu söz konusu olmayacaktır.

Yükselen Terazi

Yükselen Terazileri tanımlamak için kullanabilecek bir kelime varsa o da uyum olabilir. İkili ilişkilerde oldukça başarılı olan ve girdiği her ortama kolay bir şekilde uyum sağlayan yükselen Teraziler, bunun yanı sıra yalnız kalma korkusunu içten içe yaşadıklarından dolayı fikirlerini ve hislerini insanları kıracağım korkusuyla pek yansıtmazlar. Gerginlikten olabildiğince uzak kalmak isteyen yükselen Teraziler için dengenin oldukça önemli olduğunu söylememiz gerekiyor. Ancak bu zaman zaman iç dengelerini kaybetmiyorlar anlamına gelmiyor. Çünkü kararsızlıkları onların dengesinin şaşmasına neden olabiliyor.

Yükselen Akrep

Akreplerin sezgilerinin ne kadar kuvvetli olduğunu biliyoruz. Bu durum yükselen Akrepler için de geçerli. Sezgileri ve iç güdüleri ile yaşayan yükselen Akrepler, sıcak bir enerji alamadığı hiç kimseye doğru bir adım atmıyor ve adeta ona karşı bir duvar örüyor. Öte yandan iyi enerji aldıkları kişilere karşı da yükselen Akreplerin tadına doyulmuyor. Yine de sınırlarını koymaktan çekinmeyen Akrepler, bu sebeple birçok kişi tarafından gizemli ve ketum olarak görülebilir. Biraz daha bağımsız bir ruha sahip olmaları, konuşan taraf olmak yerine ise dinleyici rolünü üstlenmeleri yükselen Akreplerin bir diğer öne çıkan özelliklerinden.

Yükselen Yay

Eğer bulunduğunuz ortama hoplayarak, zıplayarak, yüzünde gülücükler dağıtarak biri giriyorsa ona senin yükselenin Yay mı demekten çekinmeyin. İlk bakışta insanlara sımsıcak bir enerji veren, bu enerjiyi de içlerinde bulan Yaylar, kimi zaman insanlar tarafından havai, yani aklı bir karış havada ve ciddiyetsiz olarak da algılanabilir. Ancak onlar ne yapar ne eder kendilerini bir şekilde sevdirmeyi başarırlar. Olaylara iyimser bir bakış açısıyla yaklaşıyor olmaları da insanların onlara yaklaşmaları ve tavsiyelerine kulak vermeleri için bir başka sebep. Ancak onları boğmanın da oldukça kötü sonuçlar doğuracağını ve bir anda yanınızdan pıt diye uzaklaşacaklarını söyleyelim.

Yükselen Oğlak

Genellikle ilk izlenim olarak insanlara soğuk bir görüntü veren yükselen Oğlakların, aslında bu kendilerini korumak için taktıkları bir maske. Onları yakından tanıyınca, soğuklukları yerini sadakatle ve güvenle dolu, güçlü bir ilişkiye bıraksa da yine de ciddi tavırlarını da bozmayacaklardır. Her daim ayakları yere basan ve hiçbir zaman kendilerini özellikle olmayacak bir şeye kaptırmayan yükselen Oğlaklar, ayrıca tam bir görev insanı olmaları ile de öne çıkıyor. Yeter ki onlara bir iş verin, onlar bunu seve seve yapacaklardır.

Yükselen Kova

Etrafınızda kendisine yeni hobiler edinen, entelektüel anlamda devamlı olarak kendisini geliştirmeye çalışan biri varsa o yükselen Kova olabilir. Yeniliklere her zaman açık olan yükselen Kovaların oldukça farklı fikirler sunduğuna şahit olabilirsiniz. Arkadaş edinme konusunda hiçbir sorun yaşamayan ve arkadaş gruplarında da uyumları ile dikkat çeken yükselen Kovaların bunun yanı sıra çok da dip dibe yaşamayı sevmeyen, bağımsızlıklarına düşkün insanlar olduklarını da söylememiz gerekiyor. Ancak en çok kendi akıllarına güvenmeleri ve biraz bu konuda ısrarcı olmaları onların en rahatsız edici tavırları arasında yer alıyor.

 Yükselen Balık

Son olarak yükselen Balıklara da değinelim. İnsanların fikirlerine ve tavsiyelerine önem veren insanlar olduklarını hemencecik söyleyebiliriz. İlk başta biraz utangaç olsalar da zamanla açılan yükselen Balıkların yakınlık-uzaklık fark etmeksizin ise karşısındaki kişiye karşı oldukça merhametli ve yardıma da açık olduğunu söylememiz gerekiyor. Bu özelliklerinin yanı sıra yükselen Balıklar için biraz hayalperest diyebiliriz. Zaman zaman derin rüyalara dalan yükselen Balıklar için en önemli şeylerden biri ise sevildiklerini hissetmek. Çünkü onlar sevgiyi hissettirme konusunda son derece başarılı.

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?