Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
pexels
İLİŞKİLER / CİNSELLİK

Yıllardır Randevuya Çıkmamış Olanlara Flört İpuçları

28 Haz 2021

Bir insanın uzun süredir randevuya çıkmamasının birçok nedeni olabilir. Belki de yeni biten uzun süreli bir ilişkinin yorgunluğu ya da son ilişkisinde fazlaca incinmiş olması sebebiyle birkaç yıl ara vermek istemiş olabilir. Belki de bekar olmayı gerçekten kendisi için daha doğru bir seçenek olarak görebilir. Sebep ne olursa olsun, eğer sizin de son randevunuz birkaç yıl önce olmuşsa, tekrar biriyle çıkmak korkutucu gelebilir. Bu yazımızı, özellikle yeniden biriyle görüşmek için motivasyona ihtiyacı olanlara öneriyoruz.

2 Bardak

unsplash
Uzun süreli yalnızlığın ardından, yeniden flört etmenin cesaret gerektirebildiğini tahmin edebiliyoruz. Öncelikle tekrar flörtleşmek için gerekli pratiği yapmadığınızı hissedebilirsiniz. Ama daha da önemlisi, geçmişte bıraktığınızdan tamamen farklı bir flört ortamına giriyor olabilirsiniz. Son birkaç yılda flörtleşmenin ne kadar değiştiğini anlamak için flört etmeye yeniden başlayan herkesin bilmesi gerekenleri biraz detaylı inceleyelim.

pexels
İlk olarak yeni bir ilişki istediğinizde ve uzun bir aradan sonra tekrar çıkmaya karar verdiğinizde, bunu kendinizi hazır hissettiğiniz için yaptığınızdan emin olun. Eğer bir önceki ilişkinin bıraktığı boşluğu doldurmaya çalışıyorsanız, beraberinde o ilişkiye ait yükleri de getirirsiniz. Amacınız, yalnızca içten bir şekilde bir ilişkiyi isteyip geliştirmek olmalı. Bu sebeple, yalnız hissettiğiniz için ya da en iyi arkadaşlarınız ilişki ortamına geri dönmeniz gerektiğini düşündüğü için tekrar birileriyle görüşmeye başlamayın. Bunu sadece istediğiniz için yapın. Toplumsal baskılar sizi acele etmeye itebilir. Ancak tek bir kişi olarak yaşam sürdürmek, kim olduğunuzu keşfetmeniz için bir fırsat olabilir. Bakış açınız değişmiş olabileceğinden son ilişkinizin size ne öğrettiğini anlamaya çalışın. Hazır olduğunuzdan emin olmak için bir ilişkide partnerinize neler sunabileceğinizi yeniden değerlendirin.

unsplash
Uzun süredir bekarsanız, alanınızı nasıl paylaşacağınızı unutmuş olabilirsiniz. Yeniden birine güvenmek veya birini alanınıza dahil etmek kolay olmayabilir. Mutlu bir şekilde bekar hayatı yaşıyorsanız bir ilişkideki olayların hızına geri dönmek gözünüzü korkutabilir. Bazen bu bağımsızlığa olan düşkünlüğünüz bencillikle bile karıştırılabilir. Bu nedenle, flört ederken açıklık ve iletişim içinde olmayı öğrenmeniz ve eylemlerinizin farkında olmanız gerekir. Bağımsızlık elbette önemlidir, ancak bunun kimsenin görüşlerine veya ihtiyaçlarına değer vermediğiniz anlamına gelmesini istemezsiniz.

pexels
Yeniden flört etme korkusunun sizi ele geçirmesine izin vermek yerine, nereden geldiğini anlamaya çalışın. Yapılan incelemeler genelde kişilerin yeterince iyi olmadıklarını veya sevgiyi hak etmediklerini düşündüklerini ortaya koyar. Bu öz güven eksikliği reddedilmekten korkmalarına neden olur. Bir şeyden korktuğunuz zaman davranışlarınız değişir. Ancak korkunuzun kökenine inerek onu aşabilirsiniz. İşte o zaman flört tekrar eğlenceli hale gelebilir.

pexels
Flört ortamlarının artık eskisi gibi olmadığını biliyorsunuz. Eğer yüz yüze değil de çevrimiçi flört ediyorsanız, seçenekleriniz sonsuz olabilir. Yani sadece evet veya hayır yerine, olası eşleşmeler listesini evet, hayır ve belki olarak üçe bölüp değerlendirebilirsiniz. Burada ‘belkileri’ küçümsememenizi bilmeniz gerekir. Bir ilişki içinde olan kişilerin çoğu, sanal ortamda emin olamadıkları bir belkiye aşık olmuş kişiler olarak bilinir.

unsplash
Flört ortamlarının değişmesinin yanı sıra flört etme biçimleri de değişiklik gösterebilir. Bir zamanlar, insanların genellikle yalnızca bir kişiyle çıktığını ve çabucak bu kişiyle ilişkiye başladığını biliyorsunuz. Günümüzde ise insanların, bir kişiyle ciddi bir ilişki isteyip istemediğine karar vermeden önce, tüm flört olasılıklarını değerlendirdiğini görüyorsunuz. Birkaç hafta çıkıp ilişkiye başlamaya karar vermek yerine, birkaç ay boyunca durumu değerlendirebilirsiniz. Bir ilişkiye girmek daha uzun zaman alabilir ve hatta ilk haftalarda birine ondan ne kadar hoşlandığınızı söylemeniz sanki uygunsuzmuş gibi hissettirebilir. Halbuki birinin sizden hoşlandığını bilmek gurur verir. Bu yüzden flört döneminde dürüst olmaktan çekinmeyin.
Temposu yüksek hayat, flört uygulamaları ve hızlı tüketilen duygular ilişkilerin seyrini oldukça değiştiriyor. Şu an bir ilişkiye hazır değilseniz ve kendinize inanmıyorsanız zorlama bir ilişkinin mantıklı olmadığını kabul edip kendinize zaman tanıyın. Ancak kendinizi daha iyi tanıdığınıza ve ilişkiniz için neler yapabileceğinize karar verdiyseniz sizin için geri dönme vakti diyebiliriz. Korkmayın ve unutmayın, Sait Faik’in dediği gibi, bir insanı sevmekle başlar her şey.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?