tatimoon
ASTROLOJİ

Yengeç Burcu Evlerde

24 Oca 2023

Astroloji haritamızın 12 evden oluştuğunu biliyorsunuzdur. Peki bu 12 evin 12 ayrı konuyu simgelediğini biliyor muydunuz? Evlerde bulunan burçlar o evin konularıyla alakalı ipuçları vererek sizlere o konularda hayatınızı şekillendirmeniz için seçenekler sunuyor. Bu sefer evlerimizi ziyaret eden burç Yengeç burcu!

21 Haziran – 21 Temmuz arası doğan Yengeç burçları tıpkı yazın sıcak günleri gibi sıcacık bir iç dünyaya sahiptir. İkizlerin sosyal ve hareketli tarzından sonra Yengeç kendini kapatıp içe yönelmeyi tercih eder. Bu sebeple konuşmanın yerini artık duygular ve hisler alır. İç dünyasında anne gibi doğuran, besleyen, büyüten ve şefkat veren burçtur. Hassas karaktere sahip olmalarının yanı sıra güçlü sezgileri de vardır. Hafızası da epey güçlü olduğu için geçmişe bağlılık da verir. Duygusal güvence anlayışını benimser ve bağlılığa önem verirler. En büyük korkuları da incinmek, belirsizlik ve duygularının anlaşılmamasıdır.

Zodyak'ın ilk üç burcunun evlerdeki halini okumak için Koç burcu evlerde, Boğa burcu evlerde ve İkizler burcu evlerde yazılarımıza göz atabilirsiniz. Sıra geldi Zodyak'ın dördüncü burcu Yengeç’in evlerde nasıl olduğuna;

unsplash

1.Ev Yengeç


1. ev yükselen burcumuzu göstermenin yanı sıra; dış görünüşümüzü, hayatta rotamızı nereye çevirdiğimizi, benliğimizi ve insanların bizi dışarıdan nasıl gördüğünü gösterir. 1. Evi Yengeç burcu olan bir kişi hayata kendini ya da başkalarını koruma, savunma, besleme ve büyütme için gelmiştir. Hele karşıdakinden güven hissini alıyorsa son derece sıcak, anaç ve koruyucu bir yapıya bürünürler. Çevrenizde ani ruh halleri değişimi yaşayan birileri varsa yükselen burcu Yengeç olabilir. Bu kişilerin ruh halleri o kadar inişli ve çıkışlıdır ki, sıcak kanlıyken bir anda buz gibi olup kabuklarına çekilebilirler. Hayatta en önem verdikleri şey duygusal güvence ve evlenip bir yuva kurmaktır.unsplash

2.Ev Yengeç


Nasıl para kazanabileceğimizi, maddi ve manevi yatırım yapma becerimizi ve kendimize verdiğimiz değeri gösteren 2. Evde Yengeç tam tersi maddiyattansa maneviyata önem verir. Para hırsı yoktur. Kazandığı parayı kendine değil ailesine ve çocuklarına harcar. Bu açıdan hem tutumlu hem de para biriktirmeye meyilli bir kişiliği vardır.

unsplash

3.Ev Yengeç


Yakın çevre, kardeşler, kuzenler, akrabalar ve iletişim dilini gösteren 3. Evde Yengeç daha duygusaldır. Sizinle konuşurken söylediğiniz cümleden alınıp bir anda iletişimi kesebilir. Siz ne yaptığınızı anlamadan bir bakmışsınız hayatınızdan çıkmış gitmiş… Yakın çevresi ve akrabalarına da daha anaç bir yaklaşım sergileyebilir. Bu ev üniversite öncesi eğitim dönemini de gösterdiği için nostaljik Yengeç okul yıllarına, mahallesine özlem duyabilir; bir anda musluklarını açabilir.unsplash

4.Ev Yengeç


Geldik Yengeç’in asıl evi olan; aile, yuva, atalar ve karmaları gösteren 4. Eve. Yengeç zaten ailesine, evine ve yuvasına oldukça bağlı olduğu için bu evde de aynı şekilde düşünür. Geçmişe bağlıdır ve atalarına, köklerine karşı bir merakı vardır. Bu konumda küçük çocuk olsa bile evdekilere annelik etmekten hoşlanabilir. 4. Evi Yengeç olan birini evden çıkarmak zordur çünkü yuvasında vakit geçirmeye bayılır.

unsplash

5.Ev Yengeç


Aşk, flörtler, şans, eğlence ve çocuklar evi olan 5. Evde Yengeç çocuk sahibi olma konusunda heveslidir ve haritasıyla da desteklenir. Doğuştan duygusal ve aşka aşık kişiler olduğu için burada romantik ilişkiler kurmak ister. Gecelik ilişkiler ve takılmacalar Yengeç’in hiç huyu değildir. Zaten ilişkilerinde de hassas ve anaç bir tutum sergileyecekleri için duygusal yaralanmalara karşı tedbirli olmaları gerekir.


unsplash

6.Ev Yengeç


Sağlık, hizmet etmek, meslek ve gündelik hayatımızı temsil eden 5. Evde Yengeç yine koruyup kollayacağı, besleyeceği ve büyüteceği, yardımcı olabileceği meslekleri yaparlar. Bu nedenle yaşlı bakımı, çocuk bakıcılığı, aşçılık ve hemşirelik gibi mesleklerde mutlu olurlar. Ancak hassas bir burç oldukları için sağlık konularında dikkatli olmaları gerekir. Özellikle mide, göğüsler ve rahim oldukça hassastır.

unsplash

7.Ev Yengeç


Evliliğin, yuva kurmanın ve ortaklığın evi tam Yengeç burcu için uygun çünkü zaten hayattaki rotalarını manevi güvence bulma ve yuva kurmaya adamış bir burç. Bu evde yengeç karşısındaki kişiden sorumluluk alma, sahiplenme ve ciddi bir ilişki ister. İlgi görmek, sevilmek ve değer verilmesini ister. O da karşılığında evi çekip çevirir, partnerini besler ve ona fedakarlıklar yapar. Bu açıdan ciddi bir evlilik ve sıcak bir yuva ister. Ayrıca bu kişiler aileleriyle ortak iş yapabilir ya da eşiyle bir ortaklık kurabilir.


unsplash

8.Ev Yengeç


Haritanın manevi konuları, içgüdüleri, eşin maddiyatını, mirasları ve ameliyatları gördüğümüz bu evinde Yengeç manevi kayıp yaşamaktan oldukça korkar. Sezgileri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenir. Ancak aileden kalma krizli durumlar olabilir, aile içi miras problemleri getirebilir.


unsplash
9.Ev Yengeç

Normalde ev, yuva, vatan gibi konuları sembolize eden Yengeç burcu; uzaklar, yabancılar, yüksek öğretim, felsefe, din ve seyahatleri sembolize eden bu evde çok rahat hissetmez. Kendini vatanına ait hissetmeyebilir. Uzak ülkeler ve uzak yerler ona daha çok yuva hissiyatı verebilir. Yurt dışında yaşama olasılığı vardır. Eğitim, din ve felsefe konularında kendini besleyebilir.


unsplash

10.Ev Yengeç


Statümüzü, kariyerimizi, toplumun bizi nasıl gördüğünü gösteren bu evde Yengeç toplumda anaç kişiler olarak tanınır. İş konusunda oldukça hassas olduğu ve duygularıyla hareket ettiği için ruh hali değişimleri onu zorlayabilir. Aile işinin başına geçebilir ya da aile ile iş yapabilir.

unsplash

11.Ev Yengeç


Sosyal hayatımızı, arkadaş çevremizi, grupları ve dernekleri gösteren bu evde Yengeç arkadaş grubunun annesi gibidir. Arkadaşlarını toplayan, çekip çeviren, onları koruyup kollayan ve hayatlarına bir düzen getiren sıcak bir kucak olduklarını söyleyebiliriz. Özellikle kadınlara karşı hassas oluşu ile kadın hakları, aile ve sosyal yardımlaşma dernekleri ve sosyal sorumluluk projelerinde en başta giderler.


unsplash

12.Ev Yengeç


İç dünyamızı, en derin korkularımızı, gizli düşmanlıkları gösteren bu evde Yengeç’in anne olamama ve yuva kuramama gibi korkuları ortaya çıkmaya başlar. Burada iyice içine kapanır ve duygularını göstermez. Bu evde sezgileri artık öyle gelişmiştir ki haberci rüyalar görme ihtimalleri artar.©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?