Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Formsante
ASTROLOJİ

Yay Burçları Hangi Çakrayı Çalışmalı?

23 Haz 2022

Yay burcu insanları veya yükseleni Yay olanların tıkanması muhtemel olan çakraları Üçüncü Göz yani Alın çakrasıdır. Bu çakra 6. çakra olarak kabul edilir. Yay burçları ile ilintili olup genellikle kendisini çok fazla “sıkılganlığın” başlaması ile gösterir.

1 Bardak
Yay burcu insanları nasıldır?

Yay burcu insanları veya yükseleni Yay olanlar kendileri değişken olmalarına rağmen, değişken insanlardan pek hoşnut olmazlar. Ciddi işlerde son derece başarılıdırlar ve iyi niyetlidirler. İçten ve iyimser olmalarının yanı sıra son derece arkadaş canlısıdırlar. 

Çok heyecanlı insanlar olup etraflarına da bu heyecanı saçmalarıyla bilinirler. Konuşurkenki tonlamaları dikkat çekicidir. Yay burcu insanları özgürlüklerine son derece düşkün oldukları için kısıtlanmaktan nefret ederler. 

Yeniliklere meraklıdırlar ve yeni şeyler keşfetmeyi çok severler. 

Eğer yay burcu insanları veya yükseleni yay olanlar yeni yerler görmek istemiyor, gittikleri yerlerde çabuk sıkılıyor, başladıkları hiçbir şeyde heyecan duymuyorlarsa, Üçüncü Göz / Alın çakralarında bir tıkanıklıktan söz edilebilir.

Üçüncü göz çakrası tıkanık ise kişi ışığını kaybetmiştir. Sürekli yanlış ilişkiler tercih eder ve bu her yanlış ondaki bir doğruyu götürmeye başlamıştır. Kendilerini değersiz hisseder ve nereye gideceklerini bilemezler. 

pexels
Yay burçları için üçüncü göz çakrasının dengede çalışması çok önemlidir. Bu çakranın dengede çalışması için Yay burçları bu maddeleri deneyebilirler:

1- Reiki

İki kaşın ortasının biraz üzerinde yer aldığına inanılan 6. Çakra yani Üçüncü Göz çakrası reiki ile tekrar aktive edilebilir. Epifiz bezini aktive edecek bir meditasyon çalışmasının bu çakradaki dengesizliği giderdiğine inanılır. 

Bunun için, ses frekansı 288 Hz. olan bir müzik açın. Ortamdaki ışığı kapatın. Meditasyon oturuşuna gelin ve gözlerinizi kapatın. 

İki gözünüz kapalıyken odağınızı iki gözünüzün arasına getirin ve yaklaşık olarak 10 dakika boyunca orada bir gözünüz olduğunu ve o gözün açık olduğunu imgeleyin.

Kendinizi hazır hissettiğinizde diğer gözlerinizi de açın. 

2- Yıldızları ve ayı izlemek

Vücudunuz toprağa değecek bir şekilde oturmak sizi topraklar. Üçüncü gözü açarken topraklanmış olmak ise, çakranın dengeye gelmesini hızlandırır. Bu sebeple, yıldızları ve ayı izlerken dışarıda ve doğada olmaya özen gösterin. Bunu sık sık yapmaya, yüzünüzü yukarı çevirip gökyüzünü izlemeye çalışın. 

3- İndigo mavisi

Bu çakranın rengi koyu lacivert / indigo ya da gece mavisidir. Hayatınıza bu renkleri katmak bu çakranın açılmasına yardımcı olur. Eğer evdeki objelerde, takılarınızda veya giyiminizde bu renkten hiç yoksa, mutlaka bu renge ağırlık verin. 
 
4- Blok yardımı 

Yoga yaparken özellikle yin yogadaki öne eğilmelerde mutlaka alnınızın altına bir blok yerleştirin. Köpük veya ahşap bloklar alınıza nüfus ederek oradaki çakrayı aktive edecektir. 

Milliyet
5- Aromaterapi

Meditasyon yaparken kullanacağınız nane veya sedir ağacı yağı ile, evde bulunduracağınız fesleğen bitkisi Üçüncü göz yani Alın çakrasını aktive eder. Aynı şekilde, yasemin kokulu parfümler kullanmak ve adaçayı yakmak da çakrayı açacaktır. 


6- Göz yastığı

Uykuya dalarken veya yogadaki dinlenme pozlarında alnınıza göz yastığı yerleştirmeniz o bölgeyi aktive etmeye yardımcı olur. Kokusuyla alın bölgesini rahatlatırken aynı zamanda oradaki kasları gevşetir ve olası kapanmaları açmaya yardımcı olur.

7- Olumlama

Bu olumlamaları göreceğiniz bir yere yazmak, gün içinde sık sık tekrarlamak ve hayatınızın bir parçası haline getirmek son derece önemlidir.

3. Göz çakra olumlamaları şu şekildedir:

  • Sezgilerime kulak veriyorum.
  • Ruhumu besliyorum.
  • İçsel rehberim ile iletişim halindeyim. 
  • Geçmişimi affediyorum.
  • Yaşamım kolaylıkla devam ediyor. 
  • Huzurluyum.
  • Sevginin kaynağıyım. 

Öyleyse herkese şimdiden şifa olsun!
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?