Unsplash
BİLİM

Yabancı Dil Öğrenmenize Yardımcı 6 Uygulama

03 Ağu 2021

Ana dilinize ek olarak bir veya birkaç dil öğrenmek, size hem iş hayatınızda hem de sosyal anlamda birçok kapı açar. Yabancı dil öğrenmenin farklı birden fazla yolu var elbette. Önemli olan sizin için en uygun olanı seçmek. Peki, en kolay öğrenme biçiminizi biliyor musunuz? Dil kurslarına bir sürü para harcamanıza gerek yok, çünkü artık mobil uygulamalar sayesinde kendinizi neredeyse hiç yormadan istediğiniz dili öğrenebilirsiniz. Önemli olan sizin için doğru olan uygulamayı bulup düzenli bir şekilde takip etmeniz. İşte bu yüzden, yeni bir dil öğrenmeniz veya bildiğiniz bir dili ilerletmeniz için size yardımcı olacak uygulamaları sıraladık.

Pexels
busuu
 
İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça, Arapça gibi dilleri öğrenmek isteyenler için oldukça kullanışlı olan bu uygulama başarılı bir alternatif. Ana dili bu dillerden biri olan hocalarla pratik yapabilir ve bunun yanında hafıza alıştırmaları ve yazma etkinlikleri yapabilirsiniz. Kendinizi ilerletmek istediğiniz konuya göre bir takvim belirleyebilir ve başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar kendinizi geliştirebilirsiniz. Hem IOS hem de Android platformlarından ulaşabileceğiniz busuu, tam olarak kullanıcılarının ihtiyacına göre şekilleniyor.

Pexels

Memrise
 
Londra merkezli bir dil öğrenme uygulaması olan Memrise ile Almanca, İngilizce, Japonca, Korece, Rusça, Fransızca, İspanyolca ve İtalyanca dillerini öğrenebilirsiniz. Dil öğrenirken oyunlaştırma taktiğini kullanan bu mobil uygulama, eğlendirirken aynı zamanda öğrenmenize de yardımcı oluyor. Son yılların popüler dil öğrenme uygulamalarından biri olan Memrise’ı çevrimdışı modda da kullanabiliyorsunuz. Hem ücretsiz hem de Pro sürümü olan bu uygulama, dilinizi geliştirmenize katkı sağlamak için tüm özelliklere sahip.

Unsplash
Mondly
 
20 milyonlardan fazla kullanıcıya sahip olan Mondly hem Android hem de IOS uyumlu. ATi Studios tarafından geliştirilen bu mobil dil uygulamasında 33 farklı dili öğrenme şansına sahip oluyorsunuz. Okuma, yazma ve dinleme gibi egzersizlere sahip olan Mondly uygulamasında, aynı zamanda AR teknolojisi sayesinde öğretmenlerle de buluşabiliyorsunuz. Farklı seviyelerdeki kişilere uygun programın bulunduğu bu uygulama oldukça başarılı ve kullanışlı.

Pexels
Duolingo
 
En popüler dil öğrenme uygulamalarının başında gelenlerden biri olan Duolingo’yu büyük ihtimalle daha önce duymuşsunuzdur. Memrise gibi ‘’oyunlaştırma’’ mantığıyla ilerleyen ve böylece kullanıcıyı sıkmayan bir yapıya sahip olan Duolingo’da öğrenmek veya kendinizi geliştirmek için birçok yabancı dil pratiğine ulaşabilirsiniz. Hem mobil hem de masaüstü kullanım imkanı sunan Duolingo’yu kullanırken adeta bir oyunun içindeymiş gibi hissedebilirsiniz, çünkü uygulamada yanlış cevap verdiğinizde can kaybediyor ve ilerledikçe de ödüller kazanabiliyorsunuz. Hem Android hem de IOS uyumlu Duolingo’yu dünya çapında milyonlara kişi kullanıyor. Sadece İngilizce değil daha farklı birçok dili de öğrenebileceğiniz bu uygulama ücretsiz de. Dilerseniz Pro sürüme yükseltip daha kapsamlı bir deneyime de sahip olabilirsiniz.

Unsplash
Babbel
 
Toplamda 14 farklı dili öğrenebileceğiniz Babbel’de öğrenmek veya ilerletmek istediğiniz dil için 10-15 dakikalık dersler alabilirsiniz. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar birçok seçenek sunan bu mobil uygulamada tüm dersleri almanız için abone olmanız gerekiyor. Özellikle ilgi duyduğunuz alanlara göre sizi yönlendiren Babbel uygulamasını, dilediğiniz herhangi bir yerde çok da fazla vakit ayırmadan kullanabilirsiniz.

Unsplash
Quizlet
 
Listemizin son ama oldukça önemli bir başka mobil uygulaması da Quizlet. Ücretsiz bir uygulama olan Quizlet kullanıcılarına çalışma setleri oluşturan bu uygulama. Tüm yeni bilgileri flashcard’lar sayesinde çok daha iyi ve kolay bir şekilde öğrenmenizi sağlıyor. Diğer uygulamalar gibi hem Android cihazınızdan hem de iOS cihazlardan erişebileceğiniz Quizlet ile arkadaşlarınız veya öğrencilerinizle birlikte çalışabilirsiniz.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?