Workin’ Moms Yeni Sezon, Bizce “Eh!”
TV guide
KÜLTÜR/SANAT

Workin’ Moms Yeni Sezon, Bizce “Eh!”

Workin’ Moms’ın merakla beklenen 6. sezonu geldi. Peki acaba yeni sezon Workin’ Moms’ın meraklılarının heyecanını karşılayabilecek mi? Neler eksik, neler fazla? Neler olmuş, neler olmamış? İşte karşınızda Netflix’in Workin’ Moms dizisinin yeni sezon incelemesi.

Editör :Andi Hodara
Yayın Tarihi :18 May 2022
Süre :1 Bardak
Öncelikle Workin’ Moms, bizce Netflix’in annelik hakkında şimdiye kadar ürettiği en eğlenceli dizilerinden biri. Tüm dayatmalara inat, gerçekleri tüm açıklığıyla gözler önüne seriyor. Hem de bunu son derece eğlenceli bir dille anlatıyor. Bir annenin, çocuğunu yetiştirirken aynı zamanda, arkadaşlıklarına, iş hayatına, seks hayatına, kişisel savaşlarına ve daha birçok şeyine ayna tutuyor. Bu zaten diziye aşık olmamız için başlı başına bir sebep. Üstelik bu son sezon bölümler öyle kısa ki, tüm sezonu en fazla 2 günde bitirebilirsiniz.

Tabii günlere yayıp keyfini çıkarmak istiyorsanız, o da ayrı bir seçenek. Fakat bir yandan da bu sezon biraz kafamız karıştı. Yani yine çıtır çerez gibi rahatlıkla ve güzel bir tempoyla izledik evet ama bir taraftan da geçen sezonlarda çıta öylesine yükselmişti ki, bu sezon beklentiyi bizce tam olarak karşılayamadı. Koca sezonda, eski sezonlardan bazı insanların adı bile geçmedi. Bu sebeple de bazı hikayeler biraz yarım kaldı. Ayrıntıya girmek gerekirse:

Sportskeeda
Çocuklar nerede?

İlk sezonlarda tamamiyle içine girdiğimiz oyun grupları, annelerin doğum sonrası dertleri, kocalarıyla ilişkileri, çocukların büyürkenki sancıları gibi dertlerini izlemek insana rahatlıkla empati yaptırıyor ve bu da (bencilce) insanı iyi hissettiriyordu. İlk sezonlarda dizi sanki sadece çocuk büyüten annelere adanmıştı. 

Fakat bu sezon çocuklar neredeyse yok gibi. Kiminin ikinci çocuğunun büyüyüşünü göremedik, kiminin ilk çocuğunu bile göremedik, hatta bazılarında çocukların adı bile geçmiyor. Halbuki biz onları çocuk büyütürken çok sevmiştik. 

Bu sezon çocuk büyüten anneleri değilde, 30’larında hayatın koşuşturmasında kendilerine yol çizmeye çalışan kadınları izliyoruz. Halbuki çocuklar tüm bunlarda, bizce öyle yer tutuyor ki, dizide, hele ki bu dizide arka plana atılması biraz garip geldi. 

Kate’in iş hayatı 

Bu sezon neredeyse sadece Kate’i izliyoruz. Kocasının eski sevgilisinden gelen yeni ergen çocuğu, onu kabulleniş şekli, eski sevgilisinin hayaleti, Kate’in zorlu iş hayatı, her şeye koşturmaya çalışması, en yakın arkadaşıyla ilişkilerini bitirmeleri, iş yerindeki saadet zinciri, hangi işi alacak olmasının karmaşası…. Bu sezon sadece Kate olmuş desek yeridir. Hatta sezonun ismi olsa, adı kesin “Kate’in karmaşık hayatı.” olurdu. 

Bizce saadet zincirine veya diğer iş kollarına biraz fazla zaman ayrılmış. Üstelik eski sevgilinin hayaleti çok alakasız durmuş. Bunları maalesef sevemedik. 

Bir de yeni ergen çocuğa gerek var mıydı emin değiliz. Hali hazırda iki çocuk ve bir işle de hayatı zor gözükebilirdi. Ergen çocuk ve hayalet annesi bizce çok da tat katmadı. Onun yerine iki çocuklu hayatın zorluklarında bahsedilebilirdi. 

scary mommy
Peki neyi sevdik?

  • Her ne kadar sevmediklerimizle başlasak da konu Workin’ Moms olunca bizde akan sular duruyor. Bazı komik detaylar var ki insanın hala aklından çıkmıyor. 

  • Bir reklam kampanyasında, “En aptal bile bunu anlar!” cümlesinde sonra, Kate’in tüm sezonların en aptallarını bir araya toplaması hakikaten çok komikti. 

  • Anne’in öfke patlamaları gerçekten de çok gerçekçiydi. Hislerini içtenlikle hissettik. Çok iyi oynamış. 

  • Sloane’ın nedense  pek sosyal mecralarda ismi geçmiyor fakat bizce oyunculuğunu konuşturmuş. (Enuka Okuma)

  • Sonu çok güzeldi. Bizce çok iyi bağlamışlar. Tabii ki bu durumda merakla yeni sezonu bekliyoruz. 

Herkese iyi seyirler!
Yukarı Kaydır