Önümüzdeki 5 gün boyunca
GLOBAL NEWS

Wimbledon'da Serena Williams Şoku: İlk Turda Elendi

29 Haz 2022

Amerikalı tenisçi Serena Williams, 7 kez kazandığı dünyaca ünlü tenis turnuvası Wimbledon’ın ilk turunda elendi. Harmony Tan'a 2-1 kaybeden tenisçi, turnuvaya erken veda etmiş oldu.

İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen sezonun üçüncü grand slam turnuvasının 2. gün maçları tamamlandı. Geçtiğimiz yıl bacağından sakatlanarak mücadeleyi yarıda bırakmak zorunda kalan Amerikalı tenisçi Serena Williams, bir yıl aradan sonra ilk tekler mücadelesine çıktı. Fransız tenisçi Harmony Tan ile karşılaşan Williams, mücadeleyi 2-1’ik skorla kaybetti. Wimbledon'da 115. sırada yer alan Tan ise, Williams'ı ilk turda üç sette mağlup ederek bir sonraki tur için hak kazandı. 
 
İlk sete iyi başlayan Williams, iyi performansıyla Tan'ın önüne geçti; ancak dakikalar ilerledikçe liderliğini koruyamadı ve seti 7-5 geride kapattı. İlk sette sakinliğini koruyan Tan, sağlam oyun oyunuyla beğeni toplarken, Serena'yı tüm sahayı korumaya zorladı. 
 
Karşılıklı sayıların üretildiği ikinci set büyük bir mücadeleye sahne oldu. Williams durumu 6-1'e getirerek, maç skorunu 1-1 olarak eşitledi. 19 dakikalık bir oyunla Tan’ın servisini kırmaya çalışan Williams’ın üstün performansı ise setin dönüm noktası oldu. 
 
Üçüncü sete iyi başlayan taraf yine Williams oldu ve set skorunu 3-1’e getirdi. Hataları sebebiyle Tan’a sayı vermek zorunda kalan ünlü tenisçi kısa sürede toparlanıp durumu 4-4 yapmayı başardı. Ancak Tan’ın etkili performansı, Williams’ın 7-6’lık bir skorla kaybetmesine neden oldu. 3 saat 11 dakika süren mücadeleyi 2-1 galip tamamlayan ve bir sonraki tura yükselmeye hak kazanan taraf Tan oldu.
 
40 yaşındaki Williams’ın Tan'a karşı çok fazla hata yaptığı görüldü. Sakatlığının ardından formunu tekrardan yakalamaya çalışan ünlü tenisçi, uzun bir aradan sonra ilk defa bir grand slam mücadelesini kaybetmiş oldu. Sonuncusu 2016'da olmak üzere Wimbledon'ı kadınlarda 7 kez kazanan 40 yaşındaki Williams’ın, gelecek Eylül ayında ABD Açık'ta daha iyi bir turnuva performansı çıkarabileceği düşünülüyor.

Kaynaklar

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?