Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
pexels
KADIN KAFASI

Vajina Gerçekleri

30 Kas 2022

Vajinaları yeterince tanıdığınızı düşünebilirsiniz. Belki de tanıyorsunuzdur. Ama onun hakkındaki bazı gerçekleri kendinize sık sık hatırlatmanızda fayda var.

1.5 Bardak

pexels

Vajinalar kedi gibidir, kendi kendini temizler


Uzmanlar bu bilgiyi aslında çok uzun zamandır sık sık tekrar ediyor. Vajina, yaradılışı gereği dışarıdan herhangi bir temizlik girişimine ihtiyaç duymaz. Bazılarımıza, kendi kendini temizliyor olması yetersiz geliyor ya da inandırıcı görünmüyor. Bu nedenle duşta düşman çitiler gibi çitilime ve içini dışını bir güzel dezenfekte etme yoluna gidiyoruz. Fakat bu ısrarlı temizleme işlemi vajinamızın yapısına ve işleyişine zarar verir. Nasıl ki kedinizin ağzını zorla açıp içine kese atmaya çalışmıyorsanız, vajinanıza da aynı alanı tanımalısınız.

pexels

Hastalıklar konusunda sinyal verirler


Vajinadan gelen akıntılar normaldir. Ancak akıntıların renkleri, kıvamları ve kokuları da bir şeyler anlatır. Örneğin, eğer kötü kokulu akıntılar gelmeye başlamışsa, içeride bir mantar enfeksiyonu söz konusu olabilir. Akıntınızın normal görünmediği, ağır koktuğu durumlarda jiekoloğunuza danışmanız gerekir. 

pexels

İyi ve kötü bakterileri barındırır


Vajinada hem iyi, hem kötü bakteriler yaşar. Yukarıda bahsettiğimiz vajina yıkama durumu, orada yaşayan iyi bakterilerin de yok olmasına neden olur. Bu nedenle de vajinadaki iyi-kötü bakteri dengesi bozulur ve çeşitli hastalıklar görülebilir. Vajinanın kendi kendisini temizlemesine izin verdiğinizde bu bakteri dengesinin korunması çok daha kolaydır.

pexels

Vajinal tüylerin bir amacı var


Buradaki tüyler, bir bariyer görevi görür. Vajina açık yapılı bir organ olduğu ve enfeksiyonlara elverişli olduğu için bu tüylerin görevi, iç çamaşırından ya da farklı bir yerden gelebilecek olan tozları ve kiri tutmaktır. Büyük oranda da başarılı olurlar. Bu yüzden sıfır şekilde traş edilmeleri ya da kökten alınmaları aslında önerilmez. Çok rahatsız edici hale geldiğinde makasla kısaltılmaları önerilir. 

pexels

Tek tip vajina diye bir şey yoktur


Güzellik standartlarının promote ettiği tek tip bir vajina olsa da, her vajina biriciktir ve birbirinin aynısı olması imkan dahilinde değildir. O yüzden, farklı vajina tipleri gördüğünde, anlamalısın ki hepsinin duruşu kendine has. Ve onları böyle olduğu gibi kabul etmelisin. 

pexels

Oldukça hassas ve hastalığa açıktır


Vajinalar umumi tuvaletlerden kolayca hastalık kapabilirler. Hatta bazen tercih ettiğimiz iç çamaşırının yüzeyinden bile hoşlanmayıp hastalanabilirler. Ya da ıslak bırakıldıklarında da hasta olabilirler. Pamuklu ve beyaz çamaşırları tercih ederek, sık sık değiştirerek ve dışarıda mecbur kalmadıkça lavabo kullanmayarak ve lavabo ihtiyacı sonrası iyice kurulayarak bu hastalık ihtimalini azaltmak mümkün. 

pexels

Vajina çiçek kokmak ya da beyaz olmak zorunda değildir


Piyasaya intim temizlik adı altında sayısız ürün sürülüyor. Bu ürünler arasında yıkama jellerinden ve temizleme mendillerinden tutun da, özel içerikli parfümlere kadar birçok şey var. Hepsinin amacı aynı: güzel, mis gibi kokan vajinalar. Vajina iyi-kötü bakteri dengesi olan bir bölge demiştik, ve kokusu da kendine has, mayalı bir kokudur. Bu koku, sanıldığı gibi rahatsız edici bir koku değildir. Aksine cinsel birleşim için tetikleyici bir etki yaratır karşı tarafta. Ancak vajinamızın kokusunun karşı tarafı rahatsız edeceğine öyle inandırılmışız ki, bölgenin ph değerini bozmak pahasına tonlarca kimyasalı yalnızca çiçek gibi kokması için boca ediyoruz. Vajina çiçek gibi kokmaz. Vajina, vajina gibi kokar ve beyaz görünmesi de gerekmez. 

pexels

Sadece klitoriste bile 8000 bin sinir ucu bulundurur


Bu oran peniste bulunan 4000 sinir ucunun iki katıdır. Vajinası olan bireyler tüm uyarımları iki kat fazla hisseder anlayacağınız. Bu da cinsel ilişkide alınan hazzın, erkeğinkinden neden daha yoğun olduğunu açıklar aslında. Daha fazla sinir ucu, daha fazla his demektir çünkü. 
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?