Uzaylıyla Aşk Yaşayan Yazar: Elizabeth Klarer
tinmoi
BİYOGRAFİ

Uzaylıyla Aşk Yaşayan Yazar: Elizabeth Klarer

Uzaylıların varlığına inanır mısınız? Sizce koskoca galakside tek canlı varlıklar biz miyiz yoksa başka gezegenlerde başka yaşam formları da var mı? Peki, bizim bu canlılarla iletişim kurabilme ihtimalimiz nedir? Diyelim ki Amerikan filmlerindeki gibi yolları Dünya gezegenine düştü, yüzde kaç olasılıkla bizim önümüze çıkabilirler? Kulağa epey uzak bir ihtimal gibi geliyor olsa da bundan seneler evvel, biri o ihtimalin o kadar da imkânsız olmadığını dile getirmişti. Bugün size o kişiden, bir uzaylıyla cinsel ilişki yaşayıp onlardan hamile kaldığını iddia eden Elizabeth Klarer’den bahsedeceğiz.

Yayın Tarihi :05 Ağu 2022
Süre :2 Bardak
Uzaylılarla karşılaşma hikâyelerinin pek yabancısı değiliz, ne de olsa senelerdir bu konuyla ilgili farklı iddialar ortaya atan birçok insan oldu. Bu iddiaların hemen hepsi boş çıksa da gerçekleşmesinin tamamen imkânsız olduklarını da söyleyemeyiz; ne de olsa dünya ve evren sadece bizim görebildiklerimizden ibaret değil. Ancak bu iddialardan bir tanesi var ki, değme uzaylı senaryolarına taş çıkartır cinsten. Şöyle söyleyelim, biz en son bu hikâyeyi Cem Yılmaz’ın Gora filminde seyrettik.

Efendim, bahsettiğimiz bu kişi Elizabeth Klarer isimli bir yazar. Yazarlık sıfatını da başından geçen garip macera sonrası isminin başına alıyor. 1910 senesinde Güney Afrika, Mooi River bölgesinde doğan Elizabeth, aynı zamanda ailenin en küçük kızı. Elizabeth yaklaşık yedi yaşlarındayken, yaşadıkları çiftlikte, kız kardeşi ile birlikte uzaylılarla iletişime geçtiğini iddia ediyor. Söylediğine göre bir göktaşını andıran uzay aracıyla gelip Elizabeth ve ailesinin yaşadığı çiftliğin yakınlarında dolaşıp etrafı incelemişler.

Tabii, o günden itibaren Elizabeth’in gökyüzüne, uzaya ve bilhassa uzaylılara büyük ilgi duymaya başladığını tahmin etmişsinizdir. İlk etapta Floransa’da sanat ve müzik eğitimini tamamlayan genç kadın, ardından Cambridge Üniversitesi’ne girip meteoroloji okumuş. O da yetmeyince hafif uçakları kullanabilecek eğitimler almış. Üstelik, yaşadığı deneyim onda derin izler bıraktığından uzaylılarla alakalı kitaplar okumaya başlamış Elizabeth. Bu süreçte dikkatini çeken şöyle bir durum olmuş: 1) Uzaylıların telepati yoluyla iletişim kurabildiği ve 2) Elizabeth’in senelerdir Akon isimli bir uzaylıdan telepati yoluyla mesajlar aldığı.

Sonrasında işler daha da çetrefilli bir hâle gelmeye başlıyor çünkü Elizabeth’in söylediğine göre Akon, Meton isimli bir gezegenden gelip Elizabeth’in yardımıyla dünyaya iniş yapıyor. Peki bu Meton nedir, nerededir, uzak mıdır yoksa yakın mı derseniz, Güneş sistemine komşu olan Alpha Centauri’de bulunan bir gezegenmiş kendisi. Bu olaylar 1956 senesinde gerçekleşiyor. Gezegenler arası ziyarette bulunan yalnızca Akon da değil üstelik, Elizabeth de Akon’ın uzay aracına binip Meton gezegenine gittiğini iddia ediyor.
Bu gelmeler, gitmeler, karşılıklı ziyaretler ikili arasındaki diyaloğu da bir ileri seviyeye taşıyor ve ne zaman ne mekân dinlemeyen çiftimiz dolu dizgin bir aşkın kollarında buluyorlar kendilerini. Hatta Akon ile cinsel birliktelik de yaşıyorlar ve Elizabeth bu birliktelikten Ayling isimli bir çocuk dünyaya getiriyor. Ayling eğitim için Meton gezegeninde babası Akon ile birlikte kalıyor, Elizabeth ise evladı ve sevdiğinden ayrılıp kendi gezegeni olan Dünya’ya dönüyor.


Hamilelik süreci ise insanlardaki gibi dokuz ay süren bir süreç olmuyor, Elizabeth dört ay içerisinde hem Meton’a gidip gelmeyi hem Akon’dan hamile kalmayı hem de uzaylıdan olma çocuğunu doğurup gerisingeri dönmeyi beceriyor. Bu olayların ardından tam yirmi üç sene geçiyor ve Elizabeth yaşadığı bu garip olaylar bütününü bir kitapta anlatmaya karar veriyor. “Beyond The Light Barrier” isimli bir kitap çıkarıyor, kitap çok satanlar listesine giriyor, Elizabeth’in uzay macerasını okumak isteyen herkes akın akın kitapçılara koşuyor. Sonra ikinci kitabını yazmaya koyuluyor; bu kitabın konusu da Akon’ın kullandığı teknolojilerle ilgili ancak ne yazık ki Elizabeth’in ömrü vefa etmiyor ve meme kanserinden seksen dört yaşında vefat ediyor.

Yukarı Kaydır