Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Ünlü İsimlerin Dövmeleri ve Anlamları
Kaia Gerber
MAGAZİN

Ünlü İsimlerin Dövmeleri ve Anlamları

Tercihiniz ister sevdiğiniz birinin ismi ister bir şarkı sözü ister bir sembol olsun… Artık dövme, kişinin vücudunda taşıdığı bir sanat eseri olarak adlandırıyor. Özellikle günümüzde vücudun aksesuarı haline gelmiş olan dövmeler, uzun yıllardır Lady Gaga, Selena Gomez ve Angelina Jolie gibi ünlülerin de radarında. Daha minimalist tasarımları ve ince çizgileri tercih eden ünlü isimler olduğu kadar, neredeyse vücudunun büyük bir bölgesini tamamen dövme ile kaplatan yıldızlar da var. Siz de eğer ilk dövmenizi yaptıracaksanız ya da hâlihazırda var olan dövmelerinize bir yenisini daha ekleyecekseniz, şimdi ünlülerin dövmelerinden ilham almanın tam zamanı.

Editör :Ecesu Altın
Yayın Tarihi :05 May 2021
Süre :1.5 Bardak

Miley Cyrus
ABD’li şarkıcı Miley Cyrus, 17 yaşından beri dövme yaptırıyor. Çok sayıda dövmesi olan Cyrus, geçtiğimiz yıl dövmelerine bir yenisini daha ekledi. Ünlü şarkıcı, Leonard Cohen’ın şiir kitabındaki resimlerin yaratıcısı Henri Matisse’nin kadın figüründen ilham alarak yaptırdığı dövmesini Instagram üzerinden de paylaştı.

Selena Gomez 
Dünyaca ünlü şarkıcı ve oyuncu Selena Gomez de birden fazla dövmesi olan sanatçılardan. Gomez’in sol kulağının alt kısmında küçük kız kardeşi Gracie’nin baş harfi olan ‘g’ dövmesi bulunuyor.

Lily Collins
Emily in Paris dizisinin başrol oyuncusu Lily Collins, 2016 yılında Güney Kore ziyareti esnasında yeni bir dövme yaptırdı. Collins’in sırtının ortasında zambağın (İngilizce’de "lily" anlamına geliyor) üstünde oturan bir kadın figürü bulunuyor. 

Angelina Jolie
Hollywood’un sevilen aktrislerinden Angelina Jolie’nin 20’den fazla dövmesi var. Bir dönem birlikte olduğu Billy Bobby Thornton’un adını koluna yazdıran ünlü oyuncu, Thornton’dan ayrıldıktan sonra dövmesini kapattırıp üzerine çocuklarının ve eski eşi Brad Pitt’in doğum yerlerinin koordinatlarını yaptırttı.

Demi Lovato 
Uyuşturucu ile yaşadığı sorunlarla sık sık gündeme gelen şarkıcı Demi Lovato, birçok dövmesi olan başka bir ünlü isim. Sol elinin üzerine aslan dövmesi yaptıran Lovato, bu dövmesinin cesareti simgelediğini söylüyor.

Halsey
Neredeyse tüm vücudunda dövmesi bulunan şarkıcı Halsey, sağ koluna ters bir şekilde konumlandırılmış at nalı dövmesini şansa ihtiyacının olmadığını simgelemesi için yaptırmış. Çok çalıştığını ve kimsenin sadece şans sayesinde başarı elde edebileceğini düşünmediğini belirten Halsey, kolundaki bu dövmesinin kendisine çalışmanın gücünü hatırlattığını söylüyor. 

Evan Rachel Wood
Westworld dizisinin aktristi Evan Rachel Wood’un sırtında Pink Floyd’un ‘Shine on You Crazy Diamond’ adlı parçasından ‘All that we see or seem is but a dream within a dream’ sözü yazılı. Bu parçanın kendisi için özel bir yeri olduğunu söyleyen ünlü aktris, artık şarkıda geçen en sevdiği sözü sırtında taşıyor. 

Megan Fox
34 yaşındaki oyuncu Megan Fox, Shakespeare’in Kral Lear oyunundan ‘We will all laugh at gilded butterflies’ alıntısını sağ omzunda taşıyor. Gotik bir font tercihiyle yazılmış olan bu dövme Fox’a, Hollywood’a fazla kapılmaması gerektiğini çünkü insanların kendisine gülebileceğini hatırlatıyor. 

Emma Stone
Akademi ödüllü aktris Emma Stone, The Beatles grubunun Blackbird şarkısından ilham alarak annesi ile birlikte kuş dövmesi yaptırdı. Bu kuş dövmesi için Stone, The Beatles grubunun dört üyesinden biri olan Paul McCartney’e mektup yollayarak, kendileri için kuşları tasarlamasını rica etti. Stone, McCartney’nin tasarladığı kuş dövmelerini şimdi kolunda taşıyor. 

Katy Perry
Müzik endüstrisine yön veren isimlerden biri olan Katy Perry, Russell Brand ile nişanlı olduğu dönemde Brand ile birlikte aynı dövmeyi yaptırdı. Perry’nin sol kolunda Sanskritçe ‘akışına bırak’ yazıyor. 

Kendall Jenner
Podyumların gözde modeli Kendall Jenner, 2016 yılında dudağının içine yaptırdığı ilginç dövmesi ile çok konuşuldu. Modellik kariyeri nedeniyle görünür bir yere dövme yaptırmaktan çekinen Jenner, bir gece dudağının içine kedi miyavlaması anlamına gelen ‘meow’ dövmesini yaptırdı.  

Yukarı Kaydır