ASTROLOJİ

Tutulmalar Astrolojisi: Son Tutulma Bükücü

08 Kas 2022

Tutulmaların psikolojik etkileri, günlük konuşma dilimizde bile #tt. Astrolojiyle pek ilgilenmeyen bile kendini, dalgalı ruh hallerinin nedenlerini tutulmalarda ararken bulabiliyor. Peki bu gökyüzü olayları bizi bir enerji dili olan astrolojiye göre nasıl etkiliyor? Güneş ve Ay Tutulması zamanlarında hayatı hangi yönünden tutmak bize daha çok öğretir? Bu ekstra güçlü Yeni Ay ve Dolunay hissini nasıl en verimli halde kendi pozitif gücümüze dönüştürebiliriz? Tutulmaları astrolojik olarak ele alıyor ve bu enerjiyi kendi lehimize büküyoruz!

2 Bardak

Astroloji Gözünden Güneş ve Ay Tutulması

İlkokuldan bildiğimiz gibi; Ay, Dünya’yla Güneş’in arasına girip Güneş’i gölgelediğinde Güneş tutulması; Dünya, Ay ve Güneş’in arasına girip, Ay’ı gölgelendirdiğinde ise, buna  Ay tutulması diyoruz. Astroloji merceğindeyse Güneş ve Ay’ın Dünya, yani bizler üzerindeki etkisi tartışılamaz. Keza bu büyük etkilerin ‘tutulmalar’ gibi frekans sapması yaratan enerji gölgelenmeleri ile değiştirdikleri ruh hali, bizim de burçlarımıza göre hayatlarımızın başkaca alanlarına tesir edebilir.
Güneş ve Ay Tutulmasını durgun suya atılan taşlar gibi düşünebilirsiniz. Su nasıl dalgalanıyorsa, enerjiler de gölgelenme etkisiyle hayatlarımızda dalgalar yaratıyor. Bu yüzden de tutulmalar, aksiyon ve tansiyonun yüksek olduğu zamanlardır. Hayatımızın büküm noktaları, işlerin şekil değiştirdiği zamanlar, tutulmalarla paralel gider. Günlük tutuyorsanız kontrol edin. Bol olaylı süreçlerin tutulmalarla paralel gelmesi çok muhtemel. Başlangıçlar için aydınlanmalar, gerekli olan kopuşlar için kavgalar çıkartabilir tutulmalar.

Ekstra Güçlü Ay

Tutulmalar, hayatımız için biraz sert ve sarsıcı anlamlar taşıyabilir. Fakat, büyümek için kabuğumuzu kırmamız lazım olur. Tutulmalar da muazzam birer kabuk kıracağı vazifesi görürler. Kabuğundan sıyrılmak da hayatımızda mikro ve makro düzeyde değişimler yaratır. Eğer tutulma etkileri ile moment alabilirsek, güzel dalga yakalayan sörfçü gibi, hayatımızda tutulma ve cinsine göre değişen alanlarda dönüşüm yaratabiliriz. Tutulmaların, Yeni Ay ve Dolunayın daha kuvvetli halleri olduğunu düşündüğümüzde, bu ekstra güçlü ay halinin dalgasını alıp dönüştürebilirsek, lehimize işler.
Dolunay ve Yeni Ay’ın etki olarak daha güçlü hali olmasıyla birlikte, Tutulma etki süresi; ay ve yıl gibi daha uzun vadelerce tınlatabilir. Ay tutulmasının enerjisinin ekosu ay bazında değerlendiriliyor. Tutulma olayının süresine göre 3 dakika ise; bizi 3 ay etkisi altında tutabilir. Gökyüzündeki pozisyonlara göre tutulma etkileri tetiklenebilir de. Örneğin; Uranüs etkili bir Ay tutulması söz konusuysa, Uranüs’ün tutulmadan bir süre sonraki Ay kontağı, aynı etkileri tetikleyebiliyor. Tutulmada açılan olaylar tekrar açılabilir yani...

Tutulma Enerjisini Bükmek

Güneş tutulması etkisini ise; tutulma süresini yıla vurarak düşünülebilir. Bu da; 5 dakikalık bir Güneş tutulmasının bizi 5 yıl etkisi altında tutabileceği demek. Böyle uzun zamanlardan bahsettiğimizden, duygularımızı ve içsel devrimlerimizin dalgası Ay tutulması ve görünür enerjilerin, kaba kuvvet şovlarının ve aksiyonun çoğaldığı Güneş tutulmasının hayatımızdaki etkisi hikayeleştirilerek anlayıp, kendimize göre bükebiliriz de. 

Örneğin; bir Akrep Güneş tutulmasından çıkıp, Boğa Ay tutulmasına girdiğimizi düşünürsek; (Akrep tutulması ile) kendimizden bile sakladıklarımız ya da fazla eli sıkı olduğumuz hayat alanlarını fark edip, (Boğa tutulması ile) bu alanların içimize köklenmemize, rahat ve konforlu hissetmemiz namına ne aydınlanmalar yaşattığını düşünmek kendimizi anlamamızda yardım edip, enerjiyi lehimize kullanmamızda yardım eder, diye okuyabiliriz.
Tutulmalar, bir yanıyla bizi tutar. Aynı deniz tutması gibi ya da bileğimizden gerilen kalın bir lastik gibi. Nasıl tutulduğumuzdan ziyade neye-neden tutulduğumuzu fark edersek, boğucu etkileri lehimize çevirebiliriz. Astroloji de bizi pasifize eden ‘madur’ psikolojisi yerine, hayatın yüklerini kendi gücümüz olarak kullanabilen bir strateji edinmemizde, enerjileri dönüştürüp gelişimimize katmamızda yol gösterici bir rehber olabilir.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?