Pinterest
STİL

Trend Alarmı: Naked Dress Modası

12 Tem 2023

Ünlü tasarımcıların ardı ardına çalışmaya başladığı ve üzerinizde varla yok arası duran elbiseler bu sezon pek moda. Naked Dress olarak adlandırılan bu kıyafetler ya ten rengi ile birlikte giyenin teniyle bütünleşiyor ya da transparan hali ile tam anlamıyla içinizi gösteriyor. Üstelik bu kıyafetler, sadece ünlü markaların moda haftalarında podyumları değil, artık bizim dolaplarımızı da süslüyorlar! Eğer siz de Naked Dress modasına hızlıca uyumlanmak istiyorsanız, gelin listemizdeki parçalara bir göz atın.

2 Bardak
Zuhair Murad ve Givenchy’nin Naked Dress tasarımlarına yıllar önce şahit olmuş, o dönem imrenerek izlemiş, fakat bırakın kendimize uyarlamayı, varlığını kabul etmeyi bile zor bulmuştuk. Fakat aradan geçen yıllar bazı şeyleri temelden değiştirdi. Artık bu elbiselere imrenerek bakmıyor, aksine onları rahatlıkla ve yargılanmadan giyebiliyoruz da! Zira bu parçalar Saint Laurent gibi ünlü tasarımcıların koleksiyonlarına dahil olurken, aynı zamanda Zara veya Mango gibi hazır giyim markalarının koleksiyonlarına da yansıdı. Ve böylelikle bizlerin dolaplarına sıçraması da epey hızlandı.

W Magazine
Çıplak bedene giyilmiş gibi 

Naked Dress modasının, sanıyoruz ki “en zor giyeceğimiz parçalarından biri”.  Giydiğimizde içimizde birşey yokmuş gibi duran, hatta vücudumuzu olduğu gibi gözler önüne seren bir elbise türü. Bu elbiseler adeta çırılçıplak bedenin üzerine giyiliyor ve bedeni olduğu gibi gösteriyorlar. Bazı markalar bu elbiselerin içine özel korseler dikiyor, bazıları ten rengi astar bir tulum çalışabiliyor, hatta bazıları elbiseleri giydirmeden özel bölgeleri özel pedlerle kapatıyorlar. Hatta, pürüzsüz gözükmesi adına, tene özel makyaj uygulayan dahi var. 

Uzaktan bakınca pürüzsüz bir cildin üzerine tül bir elbise geçirilmiş gibi duruyor. Özellikle klip çekimleri, galalar ve kırmızı halıda dikkat çeken bu elbiseleri dışarıda daha yaygın bir şekilde görür müyüz, ondan pek emin değiliz… 

The Times
İç çamaşırı üzerine tül geçirmiş gibi

Naked Dress modasının bir diğer versiyonu ise, aynı renk ve genellikle siyah bir iç çamaşırı takımın üzerine tül veya file bir elbise giymiş gibi duranı. Bu modanın bize gelişi yaz aylarına rastladığı için, elbiseleri şu an sıklıkla Çeşme ve Bodrum’un ünlü beach clublarında görebiliyoruz. After party’e kalmayı düşünenler direkt olarak beachlere ya bu tarz yada örme ve yine transparan elbiseler ile gelebiliyorlar.

Genellikle siyah bikini takımının üzerine siyah bir tül veya konsepte göre daha parıltılı bir takım ve daha parıltılı bir elbise seçebiliyorsunuz. Hatta içinizdeki takım ile elbisenin renginin uyumlu olmasına da gerek yok zira bu tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. Üstelik bizce pek seksi duruyor.

Racked
Body üzerine tül geçirmiş gibi

İkili takımın üzerine geçirilen tül, sahil kenarında kullanılabileceği gibi aynı zamanda tarz bir body'nin üzerine geçirilen tül elbise de geceye devam edenler için son derece ideal bir seçenek.

Şık ve tarz bir body’nin üzerine geçirdiğiniz elbise sayesinde hem içinizin seksiliği dikkat çekecek, hem de biraz daha (!) kapalı olduğunuz için geceye daha uyumlu olacaksınız. Tavsiyemizdir.

Pinterest
Kısa tüller

Sadece beach clublarda değil, günlük hayatta da sıklıkla kullanılabilen bu tüller, şimdilik sadece üstleri kapsıyor. Bikini, sütyen veya crop top’un üzerine geçirilen ve zevke göre parıltılı veya düz olan bu üstler ile birlikte son derece tarz duracağınız garanti. Yaz akşamlarında sıklıkla görebileceğiniz bu üstleri birçok hazır giyim markası çalışıyor.

Eğer siz de siyah bir sütyen üzerine file veya tül bir üst giyerek modaya uymaya hazırsanız size tavsiyemiz ilk iş bu modelin altına kot bir etek veya pantolon giymeniz ve böylece kıyafetin tonunu dengelemeniz!

Tül üstleri bu haliyle yaz akşamları rahatlıkla giyebilirsiniz.

Eğer bu konsept hoşunuza giderse, ufak ufak tülün boyu ile oynamayı, iç çamaşırınızın rengini değiştirmeyi veya tülün dokusunu farklılaştırmayı düşünebilirsiniz!
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?