Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Photography by Kira / TokyoFashion.com
STİL

Tokyo Sonbahar 2023 Moda Haftası Sokak Stilleri

28 Mar 2023

Tokyo Moda Haftası’nı geride bıraktığımız şu günlerde podyumların haricinde sokaklarda oldukça şık ve göz alıcıydı. Sokak stilinin öncüleri, moda editörleri, blogger'lar ve daha moda dünyasından pek çok isimin katılımı ile birlikte Tokyo’da sokaklar adeta podyuma dönüştü. Bugünkü yazımızda Tokyo Moda Haftası Sokak Stillerini yorumluyoruz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmayalım ve detaylara geçelim.

Photography by Kira / TokyoFashion.com

Deri Takım Modası

Siyah deri, moda her zaman kendini günceller, değiştirir ve geliştirir. Ancak bazı klasikler vardır ki hiçbir zaman modası geçmez, eskimez ve şıklığını kaybetmez. Bu tarz modası geçmeyen stillere çeşitli örnekler verilebilir ancak bu örnekler arasında akıllara ilk gelecek olan deri siyah takımlardır. Bu kombinde de siyah deri bir takım aynı şekilde bütünlüğü koruması için siyah deri bir ayakkabı görüyoruz. Bunların yanında sadeliği kırmak için sarı renk bir çanta, büyük gözlükler ve zincir kemer kullanılmış.

Photography by Kira / TokyoFashion.com

Pofuduk Kabanlar

Son zamanlarda hemen hemen herkesin dolabında bulunan pofuduk ceketler artık biraz klasikleşti. Bu tarz ceketlerin yerini artık kabartılmış pofuduk kabanlar almaya başladı. Bu kombinde de tam olarak bahsettiğimiz pofuduk kaban ile birlikte paçaları oldukça geniş bir pantolon görüyoruz. Aksesuar olarak pek fazla süslü ürün tercih edilmeyerek kabanın ortaya çıkması sağlanmış. Küçük bir çanta, eldiven ve klasik bir gözlük ile kombin tamamlanmış.

Photography by Kira / TokyoFashion.com

Dikkat Çeken Vatkalar

Vatkanın ilk ortaya çıkışı, Princeton Amerikan Futbol takımının oyuncusu LP Smock'un 1987'de vatkayı 'koruyucu tabaka' olarak icat etmesine dayanmaktadır. Amerikan Futbol’undan moda ikonlarına gelene kadar senelerdir kullanılan bu unsur Tokyo Moda Haftası’nda da karşımıza çıkıyor. Kırmızı renk deri ve geniş vatkalı kaban bütün dikkatleri üzerine çekerken ekstra bir aksesuar kullanılmamış. Lacivert renk beyaz çizgili bir alt ile uyum sağlanırken kombinin bütün çekiciliği kabanda tutulmuş.

Photography by Kira / TokyoFashion.com

Uyumsuzluğun Uyumu

Moda tarihi boyunca asla değişmeyen ve bize göre uygulanması en zor olan stil uyumsuzluğun ve karmaşanın uyumudur. Ortaya her zaman güzel görseller çıkmadığından bu uyumu yakalamak oldukça zorlu ve uğraş gerektiren bir tarzdır. Bu kombinde ise alt ve üst çiçek desenli olan ancak farklı renklerde birbirini tamamlayan parçanın uyumu gözlere çarpmaktadır. Bu kombinin üzerine deri bir yelek ve aksesuar olarak küçük bir çanta kullanılmış. Uyumsuzluğun ve karmaşanın uyumunu yakalamak her ne kadar zor olsa da bu zorluğun içinde bir miktar da eğlence bulunmaktadır.

Photography by Kira / TokyoFashion.com

Vazgeçilmez Rengimiz Siyah

Siyah renk hemen hemen her moda haftasında veya moda haftasına gelen moda severler arasında popüler olarak kullanır. Hem kombinlenmesi oldukça kolay olduğundan hem de asla modası geçmeyip asil durmasından dolayı siyah renk her zaman çokça tercih edilir. Bu kombinde ise diz kapağına kadar gelen bir siyah ceketin altında alt bölümü kabarık bir elbise görüyoruz.
Siyah topuklu bir ayakkabı ile kombinin bütünlüğü sağlanmış. Siyah bir çanta ile birlikte tamamen siyah bir görünüm ile karşımıza çıkan bu kombin elbisenin alt kısmında bulunan kabarık bölüm ile ön plana çıkıyor.


Photography by Kira / TokyoFashion.com

Renklerin Uyumu

Çeşitli renkleri birleştirerek bir kombin oluşturmak genelde pek kolay olmaz ancak artık herkesin bildiği birbirine uyan kesin renkler vardır. Bu kombinde de lacivert ile koyu bej renginin uyumunu görmekteyiz. Koyu bej bir ceketin içerisinde turuncu renk gömlek ile beraber aynı kombinin renklerinden oluşan bir kravat modeli tercih ederek uyumu sağladığını söyleyebiliriz. Oversize lacivert renk bir eteğin altında bordo renk çoraplar ve ayakkabılar tercih edilmiş. Aksesuar olarak dikdörtgen zarf formunda bir çanta ile kot kumaşından şapka kullanılmış.

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?