Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
The Thing About Pam: Pam Hupp ve Betsy Faria Cinayeti
imdb.com
KÜLTÜR/SANAT

The Thing About Pam: Pam Hupp ve Betsy Faria Cinayeti

28 Eyl 2022

Betsy Faria, eşi Russell Scott Faria ve bir önceki ilişkisinden olan iki kızıyla birlikte Amerika’nın Missouri eyaletinde bulunan Troy şehrinde yaşamını sürdürüyordu. 2010 yılında kendisine meme kanseri teşhisi konuldu. 2011 yılında ise kanserin karaciğerine yayıldığı ve durumunun daha da kötüleştiği ortaya çıktı. Neyse ki Betsy’nin yanında arkadaşı Pam vardı. Pam, Betsy’yi kemoterapi tedavisi boyunca pek çok kez hastaneye götürüp getirmiş ve ona destek olmuştu. Hastalığını yenmeye çalışan Betsy, 27 Aralık 2011’de yaşamını kaybetti ancak ölümü kanser sebebiyle olmamıştı.

Betsy, hayatını kaybettiği gün hastaneye uğradıktan sonra annesinin evine geçti. O gece annesinin evinde kalmayı planlıyordu. Fikrini değiştirirse de eşi Russ akşam onu almaya gelecekti. Ancak Pam Betsy’i arayıp annesinin evinde kalmasının sağlığı için iyi olmayacağı ve o yüzden de onu kendi evine bırakması gerektiği konusunda ısrar etti. Betsy her ne kadar kendi evine gitmek istemediğini Pam’e anlatmaya çalışsa da Pam Betsy’nin yanına uğrayıp onu evine bırakmak için ısrar edince Betsy arkadaşını kıramadı. Böylece Pam ile Betsy birlikte yola çıktılar. Annesi, Betsy ile vedalaşırken bunun kızını son görüşü olduğunu bilmiyordu.

imdb.com
Russ, her salı arkadaşlarıyla birlikte düzenledikleri oyun gecesine katılırdı. Pam’in Betsy’i eve bıraktığı o gece de her zamanki gibi arkadaşlarıyla oyun oynamakla meşguldü. Eve geldiğinde eşinin ölü bedeniyle karşılaştı, Betsy salonun ortasında cansız bir şekilde yatıyordu. Dehşete kapılarak 911’i arayan Russ, eşinin intihar ettiğini sanıyordu. Ancak olayın intihar olmadığı kısa sürede anlaşıldı, Betsy 55’ten fazla kez bıçaklanmıştı. Russ’ın 911’le konuşurkenki halinin yapay bulunması ve yetkililere eşinin intihar ettiğini söylemesi onu ilk şüpheli yapmaya yetecekti. Ancak ondan çok daha şüpheli duran biri vardı: Pam.

imdb.com
The Thing About Pam (2022) dizisi de işte Betsy Faria cinayeti ve ardından gelişen olayları konu alıyor. 6 bölümlük bu mini dizi, NBC News’in aynı adlı podcast serisi ve gerçek suç vakalarının işlendiği Dateline programına dayanılarak çekilmiş. Zaten dizinin bazı kısımlarında cinayetin Dateline’da yer almasına değinildiğini de görüyoruz. 

imdb.com
Her bölümü yaklaşık 40 dakika süren yapımın ana karakteri Pam’e Bridget Jones serisi, Chicago (2002), Cold Mountain (2003) ve Judy (2019) gibi projelerden tanıdığımız Oscar ödüllü oyuncu Renée Zellweger hayat veriyor. Glenn Fleshler Russ’ı canlandırırken Josh Duhamel de Russ’ın avukatı olarak karşımıza çıkıyor. Bunun dışında dizinin kadrosunda Katy Mixon, Judy Greer, Gideon Adlon, Celia Weston ve Sean Bridgers gibi isimler de yer alıyor. Ayrıca uzun yıllardır Dateline’da çalışan Kanadalı gazeteci Keith Morrison da yapımın seslendirmenliğini yapıyor.

imdb.com
Dizinin başından beri asıl suçlunun Russ olmadığını ve Pam’in gözleri kendinden uzaklaştırmaya çalıştığını biliyoruz. Cinayet sonrasında gerçekleşen tutuklama, kanıt toplama ve dava gibi tüm süreçler öyle saçma sapan bir şekilde ilerliyor ki sinir olmamak elde değil. Göz göre göre davaya ilişkin en önemli unsurlar yok sayılıyor ve Betsy’i en son gören kişi olmasına rağmen sırf savcı Leah’nın çıkarları öyle gerektiriyor diye Pam işin içinden kolayca sıyrılıyor. Sıradan bir vatandaşın işlediği bir suçun üzeri bile bu kadar kolay kapatılıyorken türlü suçlara karışan politikacı ve ünlülerin nelerin üstünü rahatça örttüğünü varın siz düşünün.

imdb.com
Aslını isterseniz davayı ve Pam’in neler yaptığını merak ediyorsanız diziyi izlemek yerine konuyu derli toplu anlatan bir yazı okumanız fazlasıyla yeterli. The Thing About Pam konusunu yeterince iyi bir şekilde işleyemiyor ve anlattıklarını ilginç kılmak için komedi de dahil başvurduğu kimi yöntemler pek de işe yaramıyor.

Yine de diziyi merak edenler arasındaysanız The Thing About Pam’e beIN CONNECT üzerinden ulaşabilirsiniz. İyi seyirler!
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?