Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
The Beatles Evinin Kapılarını Geleceğin Müzisyenlerine Açıyor!
GLOBAL NEWS

The Beatles Evinin Kapılarını Geleceğin Müzisyenlerine Açıyor!

Efsanevi The Beatles grubunun, günümüzde klasikleşmiş birçok şarkısını yazdığı ev, gelecek vadeden müzisyenlere açılıyor. Beatles grubunun birden fazla hit parçasının doğduğu The Forthlin Sessions, kapılarını yeni nesil müzisyenlere açmak için kolları sıvadı.

Editör :Yağmur Ergu
Yayın Tarihi :07 Nis 2022
Süre :1 Bardak
The Beatles grubunun dört üyesinden biri olan Paul McCartney’nin Liverpool’da büyüdüğü ve grubun vokalisti John Lenon ile birlikte şarkı yazmaya başladığı ev, müziğe gönül veren yeni nesil sanatçıların şarkı yazıp sahne almaları için plak şirketleriyle henüz anlaşma imzalamamış genç müzisyenlere açılacak. 5 Nisan Salı günü, Binanın sahibi National Trust vakfı tarafından yapılan açıklamada, genç müzisyenler için büyük bir adım atıldığı ve bu girişimin, The Beatles grubunun gitaristi Paul McCartney’nin 80. yaş günü anısına ithaf edildiği belirtildi. Bu girişimin amacının ise genç müzisyenlerinin yaratıcılığını tetiklemekolduğu, yapılan açıklamalar arasında yerini aldı. 
 
Yabancı basına yansıyan bir diğer basın açıklamasına göre; bu girişim The Forthlin Sessions olarak bilinecek ve gelecek vadeden tüm genç müzisyenlerin ve yeni müzikal yeteneklerin izleyicilere ulaşması için hayati fırsatlar sunacak. Bir İngiliz yardım kuruluşu olan National Trust vakfının, Paul McCartney’in kardeşi Mike ile gerçekleştirdiği bu girişim, İngiliz gazeteci Pete Paphides ve Liverpool Sahne Sanatları Enstitüsü ile iş birliği yaparak, İngiltere merkezli müzisyenler bulmak için çalışmalar gerçekleştirecek. 
 
Bir İngiliz televizyon kanalı olan SkyNews’a konuşan Mike, "Bu ev benim için umut dolu bir ev. Umarım bu kapıdan giren gençler için de öyle olur. Diğer odalarda fotoğrafçılık öğreniyor olurdum ama tüm bunları yaparken bu odadan gelen gitar seslerini duyabiliyordum. Orada sonradan dünyanın en büyük söz yazarlarından ikisi olan McCartney ve Lennon vardı. Yerdeki bir okul defterinden prova yaparlardı, bu ev bu yüzden bu kadar eşsiz.” sözlerini sarf etti. 
 
National Trust'ın Genel Müdürü Hilary McGrady ise Mike’in sözlerine şu cümleleri ekledi. “The Beatles'ın büyüdüğü evlerle ilgilenmek bir zevk... Mekanlarımız zamanda sıkışıp kalmak zorunda değil; yaratıcılığı, hayalleri ve yeni fikirleri ateşlemeyi sürdürmek için buradalar.” 
 
18 yaşından büyük olan ve Birleşik Krallık merkezli müzisyenlerin National Trust vakfı sitesi üzerinden başvuru yapabileceği bu gelecek vadeden girişim, yeni müzisyenlerine kucak açmayı bekliyor. 

Yukarı Kaydır