Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Terör Örgütleri Tarafından Atılan Roketler Kilis’e Düştü
GLOBAL NEWS

Terör Örgütleri Tarafından Atılan Roketler Kilis’e Düştü

23 Kas 2022

Suriye’nin kuzey bölgesinde bulunan YPG/PKK terör örgütü tarafından atılan 3 farklı roket, Kilis’teki Öncüpınar Sınır Kapısı’nda yer alan boş alana düştü. Gerçekleştirilen saldırıda yaralanan ve ölenlerin bulunmadığı bildirildi.

Suriye’nin kuzey bölgesinde yer alan YPG/PKK terör örgütlerinin gerçekleştirdiği saldırıda, 3 farklı roketin Kilis’teki Öncüpınar Sınır Kapısı’nın bulunduğu alandaki boş bir alana düştüğü bildirildi. Kilis Valiliği tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamalarda, kimsenin yaralanmadığı veya hayatını kaybetmediği bildirildi.
 
Valiliğin yapmış olduğu açıklamalarda: “Terör örgütü tarafından 22.11.2022 tarihinde saat 21:25 sularında Tel Rıfat bölgesinden atılan 3 adet Çok Namlulu Roketatar (ÇNRA) Kilis´te sınır hattına düşmüştür. Herhangi bir can kaybımız ve yaralımız bulunmamaktadır.” ifadeleri yer aldı. 
 
Gerçekleşen bu olay, 20 Kasım Pazar günü Kilis’e yapılan ve 1 asker ve 7 polis memurunun yaralanmasına sebep olunan saldırıdan sonra gerçekleştirildi.
 
Gece geç saatlerde Tel Rıfat kırsalından ateşlenen üç roket mermisinin, Kilis’in Öncüpınar Sınır Kapısı yakınlarına düştüğü belirtildi. Boş araziye düşüp patlayan mermilerin herhangi bir ölüme ya da herhangi bir can kaybına yol açmadığı ise elde edilen bilgiler arasında yer aldı
 
Roketin atıldığı noktaların, güvenlik güçleri tarafından obüs ve çok namlulu roketatarlar aracılığıyla ateş altına tutulduğu ise bildirildi. 
 
Suriye’nin kuzeyinden, YGP/PKK terör örgütleri tarafından atılan roketlerin Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı yakınlarındaki boş araziye düşmesi sonucunda, güvenlik güçleri; bölgedeki güvenlik önlemlerini arttırdı.
 
Kilis’te meydana gelen saldırıda yaşam kaybının yaşanmadığı ve kimsenin yaralanmadığı duyuruldu.
 
Geçtiğimiz gün ise: 20 Kasım Pazar gününde, yine Suriye’nin kuzey bölgesinde bulunan YPG/PKK terör örgütlerinin attığı roketlerin, Öncüpınar Sınır Kapısı’nda yer alan Polis Özel Harekât yerleşkesine düştüğübelirtilmişti. Bölgeye çok sayıda ambulans ve güvenlik görevlisinin sevk edildiği açıklanmıştı.
 
Geçtiğimiz gün Kilis’te yaşanan roketli saldırıda, 1 asker ve 7 polisin yaralandığı duyurulmuştu. Özel Harekat polislerinin de aralarında bulunduğu yaralıların, hastaneye kaldırıldığı öne sürülmüş ve Kilis Valisi Recep Soytürk’ün, yaralananları ziyaret ettiği bildirilmişti. 
 
Kilis’te yaşanan bu saldırının ardından, terör örgütlerinin tekrar roketlerini gönderdiği, ancak bu sefer hiçbir ölümün veya yaralananın olmadığı belirtildi.
 
KAYNAK:
 
 

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?