pexels
ASTROLOJİ

Terazi Burçları Hangi Çakrayı Çalışmalı?

02 Haz 2022

Herkes İkizler burcunu dengesiz ve kararsız olarak tanısa da, asıl denge ve karar problemi Terazi burçlarında yaşanır. Terazi burçlarının yönetici gezegenleri Venüs’tür ve bu burçlar saf sevgiden beslenirler. Sevgisiz ortamlarda hırçınlaşır ve dengesizleşirler. Bu sebeple Terazi burçlarının her zaman Kalp çakralarına ayrı bir ehemmiyet göstermeleri gerekmektedir.

1 Bardak
Terazi burçları son derece kararsız bir o kadar da cazibelidirler. Onların sizi sevmesi size kendinizi her zaman iyi hissettirecektir. Büyülü insanlar olarak bilinirler ve sinirli olduğunuzda sizi dengelerler. 
 
Seslerini yükseltmeden bilgilerini gösterebilir, uyumlu olmalarının yanı sıra son derece dengesiz ve kararsızdırlar. Terazi burçlarının aklından ne geçtiğini asla tam olarak anlayamazsınız.
 
Mantıkları her zaman doğru çalışır, sizi her zaman dinler fakat yine de kendi bildiğini okurlar. Eğer sevildiklerini hissetmedikleri bir ortam varsa da hemen uzaklaşırlar. Bu sebeple sevmek ile sevilmek Terazi burçları için çok önemlidir. 
 
Terazi burçları Kalp çakrası ile bağlantılıdır. Kalp çakrası timüs bezini çalıştıran ve evrenin yürümesini sağlayan sevgi enerjisinin merkezi olduğu için son derece önemli bir çakradır.
 
Kalp çakrası tıkanık olan Terazi burçları, hayatlarına devam etmeleri gereken enerjiyi kendilerinde bulamazlar. Onlar için sevildiklerini bilmek son derece önemlidir ve hayatları böyle akmalıdır. Kalp çakrası tıkanık olan Terazi burçları, sevmekten korkar ve sürekli kendilerini hayattan izole etmeye yönelik davranışlarda bulunurlar.
 
Kalp çakrası dengede olan Terazi burçları ise her zorluğu yenebilme gücüne sahiptirler. Sevmekten ve sevilmekten korkmazlar.

pexels
Terazi burçlarının Kalp çakrası neden tıkanır?
 
Bunun sevgi katında bir çok sebebi olabilir. En sık rastlananlar, incinme, sevdiği birini kaybetme, ağır bir kalp yarası ve yalnızlıktır. 
  
Terazi burçları Kalp çakrasını nasıl açabilir?
 
Eğer bir Terazi burcu, kendisi için son derece önemli olmasına rağmen sevmek ve sevilmekten korkar hale geldiyse, bu, Kalp çakrasını açması gerektiğini gösteren bir işarettir. Kalp çakrasını dengelemenin bazı yolları vardır.

1) Reiki enerjisi
 
Sessiz bir ortamda meditasyon pozisyonuna gelip gözlerinizi kapatın. Dikkatinizi kalbinizin üzerine getirin. Yeşil bir enerji topunun, saat yönünde kalbinizin üzerinde döndüğünü hayal edin. Rengi açıktan koyuya veya parlaktan mata dönebilir. Kendi kendinize “Seviyorum ve seviliyorum…” derken aynı zamanda o ışığın kalbinizin üzerinde oradan da tüm bedeninizde dairesel hareketlerle döndüğünü hayal edin. 
 
Kelimeler artık yabancı bir cümle gibi değil, sizin bir parçanız haline geldiğinde, ışığı kalbinize yerleştirdiğinizi hayal ederek, gözlerinizi açın.

pexels
2) Pembe kuvars taşı 
 
Bu taş kalp çakrasını açan şifalı bir taştır. Bu sebeple kalbinize yakın bir kolye olarak veya odanızda baş ucunuzda tutabilir Kalp çakranızı doğal taşlarla açmayı deneyimleyebilirsiniz.
 
Taşı satın aldıktan sonra, nötrlemeyi, ardından da kendi enerjinizle uyumlamayı unutmayın. 
 
3) Ustrasana Pozu

Bu poz, yani Deve pozu, yogada bilinen en yoğun kalp açıcılardan biridir. Bu pozda çarpıntı hissetmek son derece doğaldır ve bu çarpıntı aslında dayanılabilir boyutta ise, Kalp çakrasının açıldığını gösterir. 
Yoga yaparken pratiğin içine Deve Pozunu ekleyerek, Kalp çakrasını dengeleyebilirsiniz. Unutmayın son derece yoğun bir poz olduğu için, kendinizi kötü hissettiğinizde asla zorlamamalı, pozdan ivedilikle çıkmalısınız.

Sonuç olarak, Kalp çakrası Terazi burçlarında en kolay kapanan çakra olmasının yanı sıra, en önemli çakralardan biridir. Kalp çakrasındaki en ufak bir dengesizlik Terazi burçlarını derinden etkiler. Bu yüzden Terazi burçları kederli dönemlerinde ilk olarak Kalp çakralarındaki dengesizliği araştırmalı ve bunu gidermek için yukarıdaki yöntemlere başvurmalıdır.

Herkese şimdiden şifa olsun! 

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?