Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
shacknews
ZOOM

Steam İndirimleri Bitiyor

28 Kas 2022

Oyun severlerin merakla beklediği Steam Sonbahar İndirimleri yarın akşam saat on bir itibariyle sonlanacak. Her şeyin giderek zamlandığı (oyun fiyatları dahil) düşünüldüğünde, uygun fiyata oyun alabilmek için son şanslarımız olabilir.

earlygame

İndirim Dönemleri


Oyun meraklıların iple çektiği dönemlerden birinin indirim dönemleri olduğunu söylemek doğru olacaktır. Ekonomik sıkıntıların ayyuka çıktığı günlerde oyuncuların indirim dönemlerini daha dikkatli kovalamaları, defalarca alınacaklar listesi yapmalarıysa oldukça doğal.

Ne de olsa çoğu oyuncu açısından oyunlar salt vakit geçirme araçları, eğlence unsurları değil. Çok daha fazla anlam içermekte.

İşler aslında Türkiye’deki oyuncular özelinde fena gitmiyor gibiydi. Steam çok çok uzun bir süre dolar kurunu düşük seviyelerde tutmuştu. Eh bu da oyunların Türkiye pazarında uygun fiyata alınabilmesine olanak tanıyordu.

Fakat muhtemelen gerek oyun yapımcılarının talepleri gerekse farklı ülkelerden Türkiye üzerinden oyun alınabilmesi gibi bir açığın olması Steam’in kurda güncelleme yapmasına neden oldu.

Haksızlık yapmayalım! Steam’in yine de insaflı davrandığının altını çizebiliriz... Her şeye rağmen doları on liraya güncelleyerek oyun fiyatlarını nispeten düşük bir seviyede tuttular.

Durumu bir örnekle açıklayalım. Oldukça eski sayılabilecek Left 4 Dead 2 oyunu indirim dönemlerinde beş liranın epey altında ücretlendiriliyordu. Şimdiki indirim dönemindeyse 10,50 liralık bir fiyatı mevcut.

Peki, yeni çıkan oyunlar?

Ekim ayında yayınlanan, yüksek bütçeli bir oyun olan, Call of Duty serisinin son oyunu Modern Warfare II’nin fiyatı 1099 lira.

Bir oyunla ne kadar vakit geçirdiğiniz ya da birkaç oyunu aynı anda oynayıp oynamadığınız şeklindeki sorulara vereceğiniz cevaplar durumun olumsuzluğunu gözler önüne serecektir.

Kısacası, son zamanlarda her şeyde etkisini hissettiğimiz üzere oyun dünyasında da ekonomik şartların zorluğunu yaşıyoruz.

gamespot

Öneriler


Steam Sonbahar İndirimleri çerçevesinde liste hazırlamak isteyenler, oyun alacaklar (indirimler sonlanırken muhtemelen çoktan) YouTube kanallarını, sosyal medyayı, internet sitelerini; önerilerinden yararlanabilecekleri herhangi bir platformu ziyaret etmişlerdir.

İstek listelerindeki oyunlara da yöneleceklerini varsayarsak, bütçeler, oyunlar derken iş bir parça içinden çıkılmaz hale geliyor. Olayın keyfi biraz da burada... Neticede tüm oyunlara yetişmemiz mümkün değil. Seçim yapmak zorundayız...

Eğer oyun alırken son ana kalanlardansanız, ufak bir liste de benden gelsin.

Observer System Redux: Korku türündeki oyunlar hemen her bütçeye hitap edebilecek denli çeşitlilik sunmasıyla öne çıkıyor. Bir korku severseniz zaten türü es geçmeyeceksinizdir. Şu ana kadar fazla korku oyunu oynamadıysanız türe bir şans tanıyabilirsiniz.

Observer System Redux zihni allak bullak eden yapısıyla, distopik hikâyesiyle ve özellikle atmosferiyle oyuncuları kendine bağlayabilecek unutulmaz bir deneyim. 25,00 liraya kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

The Wolf Among Us: Hikâye odaklı bir oyun olan ve Masallar çizgi roman serisinden uyarlanan The Wolf Among Us her seçiminizle hikâyeye yön verebildiğiniz, oynanabilirliğinden ziyade seçim yapmanın etkileriyle öne çıkan bir oyun. Tabii bu oynanabilirlik noktasında çok kötü demek değil. 19,50 liraya kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

Red Dead Redemption 2: Eğer listeleriniz oluştururken başkalarının önerilerine de göz attıysanız, sonbahar indirimlerinde en çok gördüğünüz oyun Red Dead Redemption 2 olabilir. Elbette boşuna değil. Çıktığı an büyük yankı uyandıran western oyunu; 299,00 liradan 98,67 liraya inmiş. Böylesi büyük bir indirim kaçmaz!

Disco Elysium – The Final Cut: Listelerde Red Dead Redemption 2 kadar sıklıkla rastlanan bir diğer oyunsa Disco Elysium – The Final Cut... Henüz oynamasam da yine çok beğenilen ve metinlerle, seçimlerle ilerleyen bir rol yapma oyunu olan yapım 15,25 liralık bir fiyata sahip. Yakın zamanda Türkçe altyazısının çıktığını da hatırlatalım.

Son olaraksa, henüz oynamadığım; sepetimdeki oyunları kısaca yazmak istiyorum. Belki göz atmak istersiniz:

The Sinking City (14,20 TL)

Cats and the Other Lives (16,00 TL)

Super Daryl Deluxe (8,00 TL)

EchoBlade (12,80 TL)

The Last Campfire (7,50 TL)

Dear Esther: Landmark Edition (2,70 TL)

(Listemdeki oyunların çoğunu başkalarının listelerinden ekledim.)

Umarım bu indirimlerde sizi memnun edecek oyunlarla yolunuz kesişir.

Keyifli oyunlar...
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?