Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Pexels
SPOR

Sporcuların Kas Ağrılarını Geçirebilecek Ürün Önerisi

19 Oca 2023

Ağırlık veya herhangi bir dayanıklılık antrenmanını başarıyla tamamladıktan sonra vücudumuzda bulunan kaslarda mikro yırtıklar oluşmaktadır. Bu mikro yırtıkların tedavi edilmesi için tabii ki dinlenmeye ve yeterli besine ihtiyaç duyulmaktadır. Vücudumuzun güç seviyelerini geri kazanması, iltihabı ortadan kaldırması ve kas ağrısının etkilerini azaltması için bu yırtıkları tedavi etmesi gerekmektedir. Tabii bu yırtıkları en efektif şekilde tedavi etmenin birkaç yöntemi bulunmaktadır. Özellikle evinizde veya spor salonunuzda bulunan birkaç alet ile kendinizi daha yenilenmiş hissedebilirsiniz. Bugünkü yazımızda sporcuların kas ağrılarını geçirecek ve tedavi süresini kısaltabilecek ürünlerin listesini oluşturuyoruz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmayalım ve detaylara geçelim.

Foam Roller

Foam roller, aslına baktığınızda içi dolu köpükten silindir şeklinde üzerinde kabartmaları olan bir üründür. Foam roller, kas gerginliğini, ağrıyı ve iltihabı hafifletmeye yardımcı olabilir ve eklem hareket açıklığınızı artırabilir. Foam roller aletini sadece spordan sonra kullanarak toparlanmaya yardımcı olabilirsiniz ancak spordan önce kullanımında da eklem hareketliliğini arttırdığı ve kasları esnettiği için ısınma olarak kullanmanızı öneriyoruz. Eğer bu ürünü nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız ısınma ve soğuma olarak iki farklı rutini internetten ufak bir araştırma ile öğrenebilir veya spor salonuna gidiyorsanız bir koçtan yardım isteyebilirsiniz. 

Masaj Tabancası

Masaj tabancaları son zamanlarda ülkemizde ve dünyada oldukça popüler hale gelmeye ve satış rekorları kırmaya başladı. Ülkemizde bir çok markanın alternatif masaj tabancaları bulunmaktadır. Ufak bir araştırma ile iyi yorumlara ve satıcı puanına bakarak kendiniz güzel bir ürünü seçerek satın alabilirsiniz. Gelelim masaj tabancasının ne olduğuna. Aslında masaj tabancası, titreşim ve derin salınım kullanarak tahriş olmuş veya hasar almış kas gruplarına masaj yapan bir el cihazıdır. Farklı başlıkları sayesinde gayet başarılı işler çıkaran bu aleti kas ağrıları yaşadığınız bölümlere uygulayabilirsiniz. Ancak dediğimiz gibi çok ucuz bir ürün olmadığından araştırmanızı iyi yaparak satın almalısınız. Bu ürünü spordan önce ısınmak için kullanabilirsiniz ancak çok efektif olmadığını belirtmemiz gerekmektedir. Bunun yerine başka ısınma yöntemleri kullanabilirsiniz ancak spor sonrasında çok etkili bir ürün olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.

Masaj Çubukları

Masaj çubukları, aynı zamanda yenilenme çubukları olarak da satılan bu ürünler egzersiz öncesi ve sonrası kas iyileşmesi ve derin doku onarımı için kendi kendinize masaj yapabileceğiniz çok iyi bir toparlanma ürünüdür. Özellikle bacak bölgesinde oldukça etkili olan bu ürünlerin tasarımı küçük ve daha kompakt olduğundan spor çantanızın içine atarak salona taşıyabilir ve spordan önce veya sonra pratik şekilde masaj yaparak evinize hazır şekilde gidebilirsiniz. Ancak bu ürününde çok kaliteli olmayan alternatifleri bulunmaktadır. Yine her zaman olduğu gibi bu üründe de satıcı puanı, ürün yorumları ve ürün puanı gibi kriterleri göz önünde bulundurarak alışverişinizi gerçekleştirin. 

Postür Düzeltici

Bu ürünü gördüğünüzde şaşırmış olabilirsiniz ancak kimi sporcuların ağrıları tamamen postür ile alakalı olmaktadır. Buna bağlı olarak eğer sizlerinde bel bölgenizde belirli bir ağrı varsa ve çeşitli aletler ile masaj yaptığınız halde bu ağrı da herhangi bir azalma veya son bulma durumu yoksa postürünüz ile ilgili bir problem olması oldukça olası. Bu yüzden spordan sonra, gündelik yaşamınızda veya spordan önce takmak için bir postür düzeltici satın alabilirsiniz. Ancak bu ürünü almadan önce belirtmeliyiz ki alanında uzman bir doktora görüştükten sonra kesin şekilde bi postür sorununuz varsa bu ürünü satın alıp kullanmaya başlayın. Eğer yoksa bu ürün sizlere ekstra bir katkı sağlamayacaktır. Yine belirtmeliyiz ki bu ürünün de yorumlarına ve puanlarına dikkatte alarak satın almayı unutmayın. 

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?