Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Spor Esnasında Asla Yapmamanız Gerekenler
SPOR

Spor Esnasında Asla Yapmamanız Gerekenler

14 Kas 2022

Bir önceki geceden uykunuzu iyice aldınız, dinlendiniz ve sabaha enerjik olarak uyandınız. Her öğünü eksiksiz bir şekilde planladınız ve uyguladınız, her birini zamanında yediniz, optimum miktarda protein, yüksek kaliteli karbonhidrat ve sağlıklı yağ tükettiğinizden emin oldunuz. Bu kadar hazırlığı kusursuz şekilde yaptınız ve spor salonuna doğru yola koyuldunuz. Spor salonuna vardınız, spor çantanızı dolaba koydunuz ve şimdi ağırlıklar ile savaşmaya hazırsınız. Sizce bu antrenman şimdiye kadar yaptığınız en iyi antrenman olacak mı? Eğer spor esnasında yapabileceğiniz hatalardan kaçınırsanız neden olmasın. Bugünkü yazımızda spor esnasında kesinlikle yapılmaması gereken hataları derledik. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan detaylara geçelim.

Cep Telefonuyla İlgilenmek


İlk olarak bahsedeceğimiz hata spor salonunda iken telefonla uğraşmak. Telefon üzerinden mesajlaşmak, çeşitli sosyal medya uygulamaları üzerinden gönderi paylaşmak veya açıp video izlemek spor salonunda yapabileceğiniz en büyük hatadır. Spor salonuna fit bir vücuda sahip olmak veya sağlıklı yaşamak gibi çeşitli amaçlar doğrultusunda gidiyorsunuz. Yaptığınız 1-2 saatlik antrenman esnasında elinize telefon alıp oynamak hedeflerinize ulaşmanızı oldukça zorlayacaktır. Eğer çok acil bir durumunuz yoksa telefonu sadece müzik değiştirmek için kullanmalı, müzik dinlemiyorsanız kilitli dolapta bırakmalısınız. 

Fazla Sosyalleşmek


Spor salonuna girip antrenmanınıza başladığınız andan itibaren sosyalleşmeyi oldukça azaltmalı eğer imkan varsa bitirmelisiniz. Tabii ki salonda gördüğünüz bir arkadaşınıza selam verip hal hatır sormanın bir sakıncası yoktur ancak bu konuşma antrenmanınızın tamamına yayılıyor ve 4-5 dakika kadar ara verdiğinizi fark ediyorsanız büyük bir yanlış yapıyorsunuz. 

Makinelerde veya Sehpalarda Sıra Beklemek


Antrenman planına uymak ve onu mevcut fiziğinizin güçlü ve zayıf yönlerine dayandırmak her zaman akıllıcadır. Bu yüzden bir sonraki harekete geçmek istemiyor olabilirsiniz, size bu konuda hak veriyoruz. Eğer bir makine veya sehpa doluysa yapabileceğiniz iki seçenek bulunmaktadır. İlki makineyi veya sehpayı kullanan kişiye sırayla yapmayı teklif etmek ve sırayla o hareketi tamamlamak. İkincisi ise aynı kas grubunu aktif edecek farklı bir hareket alternatifi bulmak. İlki biraz daha kolay olduğundan önce ilk seçeneği denemeniz yararınıza olacaktır. Eğer ilk seçenek çeşitli sebeplerle mümkün değilse ikince seçeneğe yönelebilirsiniz. Aynı kas grubunu aktif edecek alternatif hareketleri 2-3 dakika içerisinde Youtube gibi platformlardan yardım alarak öğrenebilir veya salondaki koçlardan yardım alabilirsiniz.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?