Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Sosyal Medyada Başarısız Yürüme Mesajları
pexels
ZOOM

Sosyal Medyada Başarısız Yürüme Mesajları

Bu çağ dilimize "DM'den yürümek" diye bir kavram kazandırdı. Seven sevdiğini, Facebook'tan dürterdi bir zamanlar, beğenen beğendiğine snap, mention atardı. Instagram ile birlikte de aksiyon alma biçimimiz DM'den yürümeye döndü. Kabul edelim çok başarılı ve cevap vermemenin neredeyse imkansız olduğu 'yürüme' mesajları var. Ancak başarısız aksiyonlar çok daha fazla. Sosyal medyada insanı vezir olma umudu içindeyken rezil rüsva edebiliyor bu mesajlar ve kabul edelim, hepimiz en az bir kere ya o mesajı atan ya da alan taraf olmuşuzdur!

Editör :Sümeyye Cİn
Yayın Tarihi :23 Eyl 2022
Süre :2 Bardak

pexels

O gülüşü kelebek görse, ömrü uzar...


"Ben edebi girişleri severim" diyenlerin tercih ettiği bir giriş diyebiliriz buna. Genelde kendilerine inançları yüksek olur bu mesajı atanların.İnce ruhlu olduğunu ıspatlamaya çalışır gibidir adeta. Bu mesajı alan kişinin de önce bir hoşuna gider, ancak sonrasında bunun neden hoşuna gittiğini anlayamadığı bir an yaşayabilir. Genel olarak, teşekkür edilip geçilecek bir mesaj olarak görülür bu. Yani harika bir ilişkinin başlangıcı olduğu çok nadirdir. 

pexels

Selam, rüyama girdin...


Bu mesaj, az da olsa iletişimimiz bulunan kişilerden gelir. Bildirim panelinde bu mesajı gördüğümüz anda önce Acun Ilıcalı'nın Cedi Osman'ın 2 metre 5 santim olduğunu öğrendiğinde yaptığı gibi istemsizce gözlerimizi deviririz. Ardından 'bu kesin doğrudur' deriz kendi kendimize ve oda sarkazm kokmaya başlar. Bir sonraki adımla arkadaşlar devreye girer, 'böyle böyle bir mesaj aldım' dediğimizde önce güler sonra bunun bir yalan olduğuna inandırmaya çalışırlar bizi. İnanasımız varsa kişinin bizi rüyasında görmüş olabileceğine, 'aaa hadi ya, nasıldı?' diye cevaplarız, bunun bir yalan olduğunu seziyorsak da, cevap bile vermeden geçebiliriz bu mesajı. 

pexels

Kölen olabilir miyim?


Bu mesaja verilebilecek tek cevap "o 1926'da yasaklanmadı mı ya?"dır. Öncelikle şunu düşünüyor bu mesajı aldığında insan: benim kölem olmak isteyen, kendini bu kadar aşağıda gören biriyle ne yaşayabilirim? Aslında çok şey, ama o şeylerin neler olduğunu tek tek anlatmayacağız. Zaten köle olmayı teklif ederken o da aşkınızdan kul köle olmayı teklif etmiyor, emin olun. Gizli arzularını gerçekleştirebileceği bir alan inşa etmeye çalışıyor kendisine yalnızca. Bu soruya 'evet' ya da 'hayır' demek, yeni deneyimlere ne kadar açık olduğunuza bağlı olarak değişebilir. Ama genel olarak, başarısız bir girişim olduğunu söylemek mümkün. 

pexels

Çok güzelsin, takipçin neden bu kadar az?


'Teşekkürler, senin iletişim becerin neden bu kadar kötü?' diyerek cevap vermelik bir giriştir bu. Her güzelin çok takipçiye sahip olması gerektiğini düşünen biriyle ne konuşacağını düşünüyor insan önce. Zoraki olarak bir cevap verse bile, karşı tarafın malum iletişim beceriksizliği sayesinde muhabbetin devamı gelemiyor ne yazık ki. 

pexels

Ya takip ettim ama, rahatsız etmiyorum umarım...


Yine ince ruhlu ve düşünceli bir giriş gibi görünüyor değil mi? Ancak bu mesajı alan çoğu kişi hoşnut olmaz. Çünkü bu giriş buram buram özgüvensizlik kokar ve karşı tarafın cevap verebilmesi için genelde etkilenmesi, bir şeylerin ona çekici gelmesi gerek. Kendisini rahatsız edici bir unsur olarak görmesi de, o çekiciliklerin arasında yer almıyor malesef ve buradan da bir muhabbet doğması zor oluyor. 

"ALEV"


Evet, hepimizin yakından tanığı 'alev' emojisinde sıra. Bu emoji hem çok şey anlatır, hem de hiçbir şey anlatmaz. Yani kişi denize ufak bir olta atmış olmak için de yapabilir bunu, ardında hiçbir niyet olmadan yapmış olabilir. Ama alev emojisinin genel anlamı 'seni çekici buldum, alev alevsin'dir ve bu da bir çeşit sessiz yürüme taktiğidir. Alevler aynı kişiden sistematik olarak geliyorsa, bu kişi cidden iletişimi başlatmakta zorluk çekebiliyor olablir ve yardıma ihtiyacı olabilir. Eğer atılan menemen hikayesine alev atıyorsa, altında bir niyet aramaya gerek yok tabi ki, belki de sadece acıkmıştır.

pexels

Yenge/enişte kıskanmasın?


Bu 'sana temkinli yaklaşıyorum, ama yaklaşıyorum' diyerek kişiyi yoklamak anlamına gelir aslında. Çoğu zaman başarısız olmasının nedeni sıcacık sohbetlerin içine bile bir anda soğuk su boşaltabilmesidir. Belki muhabbetin akışı çok güzel gidiyordu o an ve çok erken, zamansız şekilde bu yoklamaya maruz kalındı. Birçok insan, nazikçe de olsa bu şekilde yoklanmaktansa açık açık hayatında biri olup olmadığının sorulmasını tercih eder. Varsayıma maruz kalmak, sinir bozucu olabilir.

Nicholas Kirkwood (interviewmagazine.com)

Bonus: çorapların çok güzelmiş/ayakların kaç numara?


Bu bir yürüme girişimi değildir. Hele ki sohbete girişi buysa, bu mesajı atan ve muhtemelen ayak fetişi olan kişiyi bloklayıp hayatınıza devam etmeniz tavsiye edilir.
Yukarı Kaydır