Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Sonbaharı Etkisi Altına Alacak 5 Parfüm
STİL

Sonbaharı Etkisi Altına Alacak 5 Parfüm

01 Kas 2022

Mevsimler değişirken modumuzda aynı şekilde bu değişime ayak uyduruyor. Rahatlığı ve sakinliği içerisinde barındıran sonbahar ruhu, pek çoğumuzun en sevdiği romantik mevsimlerin başında geliyor. Ruh halimizi ve gardıroplarımızı mevsime göre değiştirirken, kullandığımız kokuları da bu etkiye uygun olarak değiştirmek isteyebiliriz. İşte bu durumda bir güncellemeye ihtiyacımız olabilir. Fakat markaların birbiri ardına çıkardığı parfümler arasında hangisini seçeceğimize karar vermek biraz zor olabilir. Eğer sizde kokunuzun mevsim geçişine ayak uydurmasını istiyorsanız, sizin için derlediğimiz parfümlere bir göz atmadan alışverişe başlamayın!

Prada Paradoxe

Emma Watson'ın yüzü geçtiğimiz haftalarda sosyal medyayı Prada'nın yeni kokusu Paradoxe'un reklamlarıyla dolup taşırttı. Portakal çiçeği ve sambak yasemin içeren orta notalarına girmeden önce armut ve bergamotun parlak notalarıyla açılan parfüm, ardından kehribar ve benzoinin alt notalarına kadar kendini hissettiryor. Bu koku gerçekten de taşıdığı notalarda isminin hakkını vererek sizi bir paradoksa sokuyor. Kadınsı ve sofistike, taze ama sıcak ve seksi bir parfüm olan Paradoxe, bu sezon kesinlikle dikkatleri en fazla üzerine çekecek koku olacak.

Maison Francis Kurkdijan Baccarat Rouge 724

Baccarat Rouge 540, Maison Francis Kurkdijan'ın olmazsa olmaz kokularından biri. Bu ünlü ve lüks parfüm markasının bir numaralı kokularından biri olan Baccarat Rouge 540, bir kült haline geleceği kesin olan kokulardan biri. 724 Eau de Parfume oldukça ışıltılı ve zarif bir havaya sahip. Bergamot ve aldehitlerle enerji veren taze bu koku, yasemin, tatlı bezelye ve sahte portakal ile parıldayan rahatlatıcı ama rafine notalara sahip. Sandal ağacı ve beyaz misk notaları, özellikle sıcak akşamlarda cilt üzerinde yumuşak bir şekilde uyum sağlayacak.

Chanel Sycomore

Eylül ayında Chanel, 1930'ların Sycomore modelini ikinci kez yeniden hayata geçirdi ve başarılı bir şekilde herkesle bu kokuyu tekrar buluşturdu. Maisons d'art ile iş birliği içinde, ikonik kokunun ekstrakt versiyonu parfümcü Olivier Polge tarafından daha yoğun bir koku deneyimi olarak yaratıldı. Bir 'ahşabın parfümü' olarak tanımlanan Sycomore, bu lüks ve şehvetli kokuya tatlılık katan deri ve vanilya vurgularıyla ciltte vetiver, iris, sedir ağacı ve selvi izleri bırakarak karşı konulmaz bir iz bırakıyor.

Tom Ford Ombre Leather Eau de Parfume

Tom Ford'un en son sunulan kokusu olan Ombre Leather Eau de Parfume, sıcak, baharatlı, çiçeksi bir deri kokusu. Hem erkekler hem de kadınlar için unisex olarak tasarlanan bu koku, siyah deri, paçuli ve beyaz yosun notaları sayesinde kesinlikle erkeksi tarafa doğru daha fazla eğiliyor. Yine de amber, kakule ve zambak yasemin notaları bir tutam feminen hissiyatı veriyor. Bu notaların bir araya gelmesiyle birlikte, oldukça seksi bir koku karşımıza çıkarak, sonbaharı etkisi altına alıyor.

Hermès H24

2021'de sunulan Hermès H24 dünya çapında herkesi etkileyen bir tavırla karşımıza çıktı. Bu yıl Hermes, bu ikonik kokunun daha yüksek konsantrasyonlu Eau de Parfume versiyonunu piyasaya sürdü. Parfümcü Christine Nagel, taze ve dünyevi H24'ü botanik notaların bir karışımıyla yeni zirvelere taşıdı. Adaçayı, bu odunsu aromatik kokuya derinlik ve güç katıyor, ancak hakim olan meşe yosunu, çağdaş ve eşsiz bir kokuya dönüşmesini sağlıyor.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?