pexels
İLİŞKİLER / CİNSELLİK

Solo Dating Önerileri: Bunları Yapmak İçin Kimseye ihtiyacınız Yok!

28 Tem 2023

Tatmin edici ve sürdürülebilir romantik ilişkilere sahip olmak için o kadar çok çabalıyoruz ki bu sırada en önemli kişiyi unutuyoruz. Kendimizi! En son ne zaman kendinizle baş başa bir yerlere gittiniz? Kendinize gerçek anlamda vakit ayırdınız? Halbuki hayattaki en önemli ilişkiniz kedinizle olan ilişkinizdir! Ve solo dating, candır.

https://www.instyle.com/
Bazıları için bir randevuda en az iki kişi yoksa o, bir randevu değildir. Solo dating, alışılmışın dışında bir faaliyet olabilir. Ancak bu aslında öz farkındalığı artırmak, kendi sevgi dilinizi bulmak ve gerçek anlamda kendinizi dinlemek için gerçek bir fırsattır. 
Solo dating’in antisosyal kişiliğe doğru bir yolculuk olduğunu falan düşünmeyin. Bu sadece günlük hayatınızın normal bir eylemi, aylık rutininizin bir parçası olsun, yeter. 

Aksi halde, sürekli başkalarını bekleyerek yaşlanıyor olabilirsiniz. 

Solo dating, bunu daha önce deneyimlemeyenler için ilk başta biraz ürkütücü gelebilir. Ancak bir şeyleri tek başına yapmanın büyülü bir yanı olduğu bir gerçek. Gereken tek şey harekete geçmek ve bir de yapılabilecekler listesi edinmek. 

https://media-cldnry.s-nbcnews.com/
Meditasyon ve Spor

Solo dating için en iyi önerilerden biri de yoga veya fitness yapmaktır. Bunları arkadaşlarla yapmanın da bir keyfi vardır elbette. Ancak arada bir de bağımsız olarak sporla buluşmayı veya medite olmayı deneyin. Böylece kendi hedeflerinize daha iyi odaklanabilir, başkalarının kişisel beklenti ve yorumlarından etkilenmezsiniz. 

Başarılı bir spor, yoga veya pilates seansıyla birlikte deneyimleyeceğiniz içsel tatmin, başka birinden duyacağınız övgü veya tebriklerden çok daha etkilidir.

https://samanthamartin.co.uk/
Müze veya Sanat Galerisi Ziyareti

Eğer sanatsever yanınızı hitap etmek isterseniz bu seçeneği değerlendirebilirsiniz. Sanatla ve tarihle bir biçimde bağlantı kurmanın kesinlikle tedavi edici bir yanı var. 

Şehirde ilginizi çekebilecek müzeleri veya galerileri ziyaret edin. Veya bir sergiye girin ve orada bulunan sanat eserlerinin karşısında dilediğiniz kadar oyalanın. Acele etmenize gerek yok. Gördüklerinizle ilgili yorum yapmanızı isteyecek kimse de yok yanınızda. Sadece sanat damarlarınızı harekete geçirmeye odaklanın.

https://cdn.sanity.io/
Bu zamanı kendinize dönüp biraz düşünmek için de kullanabilirsiniz. Sanatla, yaşadığınız kişisel deneyimler arasında bağlantı kurabiliyor musunuz? Karşılaştığınız belli bir kültür hakkında eve gidince daha fazla araştırma yapma ihtiyacı duyuyor musunuz? Herhangi bir tablodaki fırça darbeleri size kendinizi nasıl hissettiriyor? Buna benzer sorulardan yola çıkarak müze veya sanat galerisi ziyaretinizi aynı zamanda kendi iç yolculuğunuza da dönüştürebilirsiniz. 

https://www.izzyweb.net/
Yemek Pişirme Becerilerinizi Keskinleştirin

Evde ya da dışarıda mevcut yemek seçeneklerinden sıkıldıysanız farklılığı kendinizde arayın. Mutfakta vakit geçirmek harika bir solo dating seçeneği olabilir. Bu sırada edineceğiniz yemek pişirme deneyiminin ve öğrendiklerinizin yemek repertuarınızı şenlendirmesi de cabası.

https://cdn.filtergrade.com/
Fotoğraf Çekin

Milyonluk takipçiye sahip olma yolunda ilk adımı atmaya hazır mısınız? 
Şaka bir yana, telefonunuzu elinize alıp etrafınızdakilerin veya kendi kendinizin fotoğrafını çekmek, son derece eğlenceli bir solo dating önerisi olabilir. 
Eşsiz konumu, en iyi açıyı ve en güzel pozu bulmak için sınırsız zamanınız var! 

https://tastyencounters.files.wordpress.com/
Bir klasik: Akşam Yemeği ve Film

Yıl kaç olursa olsun, yeri doldurulamayacak olan bir dating klasiği. 
Kendinize güzel bir sofra hazırlayın. Veya isterseniz sevdiğiniz bir restorana gidin. En sevdiğiniz yemeği, huzurlu bir ortamda afiyetle yedikten sonra ruhunuzu güzel bir filmle besleyin. Bunun için mekan seçimi de yine size kalmış. Dilerseniz patlamış mısırınızı alıp yakınlarda bir sinemaya girin. Yahut da evinizin konforunda koltuğa uzanıp kendinizi ekranda akan hikayeye bırakın. 

https://images.squarespace-cdn.com/
Kendi Şehrinizin Turisti Olun

Son bir solo dating önerisi: En sevdiğiniz kıyafeti giyip mümkünse telefonunuzu sessize alın ve şehrin önceden belirlediğiniz bölgelerinde yabancı bir turist gibi dolaşmaya başlayın. 

Şehri, oranın sahibi gibi değil de geçici bir ziyaretçisi gibi gezdiğinizde, önceden fark etmediğiniz pek çok ayrıntıyı keşfedersiniz. 

Mümkünse bu geziyi arabasız yapın. Bisiklet de iyi bir seçim olabilir. Arabanızın şehrin güzellikleriyle aranızda duvar örmesine izin vermeyin. Daha önce geçmediğiniz bir yoldan geçip, daha önce girmediğiniz bir mekana girin. 
Neyle karşılaşacağınızı bilememek her zaman heyecan verici ve sürükleyicidir. 

https://img.aktuality.sk/
Kendinizle baş başa kaliteli vakit geçirmek bir ihtiyaçtır. Sosyalleşmeye ayırdığınız tüm vakti solo dating ile geçirmeyin elbette. Ancak belirli aralıklarla kendinize bu fırsatı verin. Öz farkındalık, rahatlama ve öz güven için daha faydalı bir dating seçeneği olamaz. 

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?