Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Sokak Stilleri: Londra Moda Haftası
STİL

Sokak Stilleri: Londra Moda Haftası

29 Eyl 2022

Londra Moda Haftası, podyumlardaki yenilikçiliği ve yaratıcılığıyla biliniyor olabilir, ancak Londra yalnızca bunlardan ibaret değil. New York'ta belirlenen sokak stili, minimalizmi ve şık sadeliğiyle, Milano'da zengin, lüks coşkusuyla ve Paris'te büyük tasarımcı anları ve yüksek dramasıyla tanınabilir. Modanın sınırlarının zorlandığı deneysel stillerin ön planda Londra Moda Haftası'nda oldukça cesur sokak stilleri bizleri karşıladı. Bu sezon, sıcaklıklarda beklenmedik bir düşüş görüldü ve Eylül ayı oldukça serin geçti. Fakat bunu fırsat bilen moda severler kat kat stiller yaratarak muhteşem stil ilhamlarıyla sokakları doldurdu.

Bu yıl Londra Moda Haftası’nda sergilenen sokak stillerinin kilit kelimesi “layering” oldu. Daha önce bahsettiğimiz gibi kat kat giyinme anlamına gelen ve moda dünyasının son zamanlarda yükselişte olan trendi, Londra sokaklarında kendisine fazlasıyla yer buldu. Yazlık bir elbisenin uzun kollu bir gömlek ile bir arada kullanılmasıyla oluşturulan bu kombin, geçiş mevsimi için ilham kaynağı olanlardan biri oldu. Siyah ve beyaz renkle oluşturulan monokrom stiller sonbaharda denenmesi gerekenler arasına girdi bile.

Son bir kaç sezondur en sevdiğimiz trendlerden biri olan oversize ceketler, Londra sokaklarında da kendine sık sık yer buldu. Büyük hacimlerle birleştirildiğinde sokak stilinizi bir üst seviyeye taşıyan bu parça, sezonun bir diğer favorilerinden olan tül etekler ile bir arada kullanıldı. Geçtiğimiz sezondan beri pek çok markanın koleksiyonunda gördüğümüz kimi zaman tül kimi zaman farklı transparan materyallerden üretilen bu etekler, özellikle akşam etkinliklerinin en şık ve trend parçaları arasına girdi bile.

Gece kıyafetlerinin en iddialı tercihlerinden biri olan payetler sokak stilliyle buluşuyor. Ve bunun üzerine bir de neon renkler ile birleşerek iddiayı ikiye katlıyor! Neon renklerin tartışılmaz yükselişi, Londra sokaklarında objektiflere yansıyan pek çok stilde karşımıza çıktı. Askılı olması nedeniyle yazlık olan bu elbise modeli, uzun kollu bir body ile birleştirerek serin havalara uyarlandı ve botlar ile sokak stiline daha uygun bir hale getirildi. Farklı stillerin bir araya gelmesiyle oluşan ve karmaşa, beklediğimiz parçaların bir araya gelebileceğini ve oldukça dikkat çekici bir görünüm yakalanabileceğini gösterdi.

Sonbaharın gelmesiyle birlikte kolej stiline geri dönüyoruz. Mini ve pileli etekler ile yaratılan bu görünümler uzun beyaz çoraplar ile birleştirildiği zaman çok iyi stil görünümleri yakalanabiliyor. Londra Moda Haftası kapsamında karşımıza çıkan sokak stillerinde çeşitli şekillerde uygulanan kolej stilleri arasından en sevdiğimiz görünümlerinden biri baştan aşağı gri renkle yapılan bu kombin oldu. Romantik bir hırka, mini bir kolej eteği, beyaz çoraplar ve babetler ile yakalanan bu görünüm, bu stili denemek isteyenler için tam bir ilham kaynağı olabilir.

Bu sezon en çok karşımıza çıkan, özellikle de sosyal medyada kendine fazlasıyla yer bulan parçalardan biri korseler oldu. Özellikle Z kuşağının estetik zevkine fazlasıyla hitap eden bu parça, sonbaharda da farklı parçalar ile bir arada kullanılarak mevsim geçişlerine ayak uyduruyor. İçine uzun kollu bir body ile serin havalara adapte edilen bu korse görünümü ise, bu sene en çok karşımıza çıkacak sokak stillerinden biri olacak.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?