Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Soğukkanlı Bir Katil ve Cinsel İstismarcı: Jeffrey Dahmer
biography
SCOPE

Soğukkanlı Bir Katil ve Cinsel İstismarcı: Jeffrey Dahmer

26 Eyl 2022

Seri katil profillerinin hemen hepsinde zorlu geçen çocukluk yılları, istismar belirtileri, ağır fiziksel ve psikolojik şiddet emareleri var, biliyorsunuz. Ancak bu, başkalarına benzer işkenceleri yaşatmaktan keyif almak için yeterli bir sebep midir? Tam da en nefret ettiğiniz şeye, bizzat o caniye dönüşmüşseniz hem de… İşte Jeffrey Dahmer, tam da bu bahsettiğimiz profile uyan bir seri katil.

Bir insanı cinayet işlemeye teşvik eden, onu “insan” olmaktan çıkarıp adeta bir canavara dönüşmesine sebep olan şey nedir sizce? Birinin çocukluk yıllarından beri istismara maruz kalması ve zorlu dönemlerden geçmesi, başkalarına işkence etmek, cinayet işlemek ve hatta kurbanlarını öldürdükten sonra onlara cinsel istismarda dahi bulunmak için yeterli bir mazeret midir? Seri katil profillerinde sıklıkla rastladığımız bir durum, istismar ibareleri. Ancak gelecekte tıpkı istismarcıları gibi birer canavara dönüşmeleri ve şiddet döngüsünün halkalarından olmaları psikolojik anlamda yoğun analiz altına alınması gereken bir durum. Seri katil ve cinsel istismarcı Jeffrey Dahmer de benzer bir öyküyle karşımıza çıkıyor.

pinterest
Jeffrey Lionel Dahmer, Milwaukee Yamyamı/Milwakuee Canavarı olarak da nam salmış azılı bir katil. Eylemlerindeki vahşet, sıradan bir insanın aklının alamayacağı boyutlarda. Üstelik cinayetlerine de on sekiz gibi oldukça küçük bir yaşta başlamıştı. Dahmer’i diğer seri katillerden farklı kılan şey, kurbanlarına yaptığı “işkence” biçimiydi. Onları öldürene kadar işkenceye başlamayan Dahmer, kurbanlarının ölümünün ardından türlü işkencelerle ruhlarına eziyet etmeye devam ediyordu. Cinayetlerine on sekizinden otuz birine kadar devam etti. Bilinen cinayetlerinin sayısı ise bu süreçte on yedi taneydi.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, seri katil profilinin en belirgin özelliklerinden biridir istismara maruz kalınan bir çocukluk geçirmek. Jeffrey Dahmer de bu konuda bir istisna teşkil etmiyordu. 1960 senesinde Wisconsin’de doğan Dahmer, Lionel Herbert ve Joyce Anette’in çocukları olarak dünyaya gelmişti. Bu ailenin sorunluğu kişiliği anneydi; ‘histerik’ bir kadındı ve zamanının çoğunu yatakta geçiriyordu. Dahmer’in Jeffrey’i doğururken zorlu bir hamilelik geçirdiği biliniyordu. Yıllar içerisinde Dahmer de çekingen ve iletişim eksikliği yaşayan bir çocuk oldu, hiçbir sosyal aktiviteye yönelmiyor ve insanlardan da uzak duruyordu. Bisikletiyle çıktığı gezilerde çevrede gördüğü tüm ölü hayvanların cesetlerini toplayıp onları ya evde ya da ormanlık arazide gizlice kesip biçiyordu. Küçükken yaptığı en kanlı eylemlerden biri de ölü bir köpeğin kafasını kesip bahçelerinde bir kazığın üzerine oturtmasıydı.

biography
İlk cinayetini işlediğinde henüz on sekiz yaşındaydı. Kurbanı ise yolda otostop çekmekte olan genç bir delikanlıydı. Dahmer, gencin yanına yaklaşıp onu arabasına aldı ve yolda giderken onunla sohbet etmeye başladı. Konu dönüp dolaşıp cinsel birlikteliğe geldi ancak otostop yapan genç Dahmer’in ilişki teklifini kabul etmedi. Dahmer ise reddedildiği için sinirlenmiş ve gencin kafasını sert bir cisimle ezerek öldürdü. Hatta bununla da yetinmedi ve gencin cansız bedenine tecavüz etti. Sonrasında cesedi mutfak bıçağıyla parçalara ayırdı ve üzerine asit döküp eritti. İşte bu noktadan sonra içinde kilitli kalan canavarı serbest bırakmış ve seri cinayetlerini büyük bir tatmin duygusuyla gerçekleştirmeye başlamıştı. Kurbanlarının bazılarıyla öldürmeden önce bazılarıyla da öldürdükten sonra cinsel ilişkiye giriyordu. Daha sonra öldürdüğü kişinin vücudunu parçalara ayırıyor ve etini yiyordu. Hem nekrofili hem de yamyamlık belirtileri gösteren Dahmer, uzunca bir süre bu eylemlerini sürdürdü. Cesetleri ise çoğunlukla eritip gömüyordu.


new york daily news
Yıllar içerisindeki en vahşi eylemlerinden biri de on üç yaşındaki bir çocuğa cinsel istismarda bulunmasıydı. Bu suçtan tutuklandıktan sonra çok geçmeden serbest bırakılmış ve hemen ardından istismarda bulunduğu çocuğun evine giderek kardeşini kaçırmıştı. Çocuğa yaptığı işkenceler akla hayale gelmeyecek şekildeydi, uzun seneler yaptığı bu vahşi eylem konuşulmuş ve hafızalara acı bir şekilde kazınmıştı. En sonunda polislerin kıskacından kaçamadı Dahmer ve hapishanede, çamaşırhane içerisinde arkadan kafasına indirilen bir çubukla öldürüldü.

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?