Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Green people
STİL

Soğuk Havalarda Uygulamanız Gereken 5 Bakım Ürünü

19 Oca 2023

Bulunduğunuz yerde hava durumu sürekli olarak değişiyorsa veya soğuk bir yere seyahat planınız varsa, cildinizin bu hava değişikliğine büyük bir tepki vermesi gayet olası. Size birazdan önereceğimiz bu bakım rutinleri ve ürünleri ile birlikte cildinizi hem soğuk havalara hem de hava değişikliğine hazırlayabilir, cildin bariyerini ve nem dengesini koruyarak sağlıklı bir görünüme ulaşabilirsiniz.

2 Bardak

Makyaj Mag
1- Cildinizi mutlaka yoğun bir nemlendirici ile nemlendirin! 

Soğuk havalar ve sık sık hava durumunun değişmesi ciltte hassasiyete neden olur. Özellikle hassas ciltlerin en büyük düşmanlarından biri, aşırı soğuk ve aşırı sıcak hava arasındaki hava değişimleridir. Bu birçok ciltte sık sık nem dengesinin ve Ph değerlerinin şaşmasına, cildin kurumasına, kızarmasına ve döküntü yapmasına sebep olur.

Bu sebeple eğer cildinizde benzer olgulardan şikayetçiyseniz, yoğun nem veren bir nemlendiriciyi günlük cilt bakım rutininize eklemenizi tavsiye ederiz. Özellikle yatmadan önce cildinize yedireceğiniz yoğun bir nemlendirici cildinizin beslenmesine ve daha sağlıklı görünmesine yardımcı olacaktır.
Bizim size tavsiyemiz, tabi ki dermatoloğunuza cilt tipinize uygun olup olmadığını sormanız gerektiğini hatırlatarak, Kiehl’s markasının resimde gördüğünüz yoğun nemlendiricisi.

Bu ürün, 24 saat boyunca yoğun nem sağlamasının yanı sıra, hafif formülü sayesinde son derece tercih edilen bir ürün. Üstelik düzenli kullanımda cildin sağlıklı görünmesine büyük bir katkı sağlıyor.

Hepsiburada
2- Yaz - kış güneş koruyucunuzu eksik etmeyin.

Yapılan son araştırmalara göre bazı güneş koruyucularının ekranların zararlı ışınlarından dahi koruduğu söylenmekte. Bu da güneş koruyucunuzu evden çıkmasanız bile sürmeniz gerektiğini kanıtlıyor. Eskiden güneş koruyucuları sadece yazın güneş tepedeyken kullandığımız için, bu gelişme bize göre oldukça yeni ve iddialı! 

Öncelikle, yaz aylarında ve kış aylarında aynı güneş koruyucu ürünleri kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Özellikle soğuk bir yere hatta kayağa gidiyorsanız ve kayakta yansımanın son derece yüksek olmasını hesaba katarsak, normalden daha hızlı ve daha yoğun güneş ışınlarına maruz kalacağınız kesin. Bu sebeple, kullanacağınız ürünün uzun süre dayanıklı olması ve yüksek koruma faktörü içermesi son derece önemli.
Shiseido’nun yaşlanma karşıtı bu güneş kremi kayak tatillerinde mutlaka yanınızda bulundurmanız gereken ve günde 1-2 kere yenilemeniz gereken bir ürün. Bu ürün tüm cilt tipleri ile uyumlu olmasının yanı sıra, sizi rahatsız edecek beyaz bir görüntü bırakmıyor. Bu sebeple sıklıkla tercih ediliyor.

Dermoeczanem
3- Aman, dudak korumanızı atlamayın.

Soğuk havalarda cildinizi güneşten ve güneşin zararlı ışınlarından korumanız gerektiği kadar, dudaklarınızı da nemli tutmanız gerekiyor. Unutmayın dudaklarınızı ne kadar ıslatırsanız, o kadar kuruyor. Tam da bu sebeple, çantanızda sürekli olarak bir dudak nemlendiricisi bulundurmanızı ve bunu dudaklarınızı kuru hissettiğiniz her an uygulamanızı tavsiye ediyoruz. 

Özellikle hava değişimleri ve kar tatilleri dudakların düşmanı. Ve kaybolan nemi tekrar kazanmanın en güzel yollarından biri de Blistex’in MedPlus Dudak koruyucusu. Bu nemlendirici hava değişikliklerinde dudaklarınızın kurumasını engellediği kadar, hasar gören dudakları onarıyor da.
Bu sebeple bu ürünü hem çantanızdan hem de cebinizden eksik etmemenizi tavsiye eder, sık sık yenilemeniz gerektiğini hatırlatırız.

L'occitane
4- En çok üşüyen yerlerden biri de eller.

Soğuk havalarda her ne kadar ayaklarımızı kalın çoraplarla örtebiliyor olsak da ellerimiz için maalesef aynısı geçerli değil. Ellerimiz de aynen yüzümüz kadar hava değişiminden etkileniyorlar. Her ne kadar eldivenle zaman zaman ellerimizi örtebilsek de, soğuk hava veya hava değişimi sebebiyle ellerde sıklıkla kurumalar oluşabiliyor. Bu sebeple çok yoğun nem veren el kremlerini kış aylarında mutlaka çantanızda tutmanızı ve ihtiyaç hissettikçe ellerinize uygulamanızı tavsiye ederiz. Kış aylarında vücudumuzun birçok yerinin ultra bakıma ihtiyacı olduğunu unutmayalım. 

Bizim severek kullandığımız el kremlerinden biri L’Occitane Shea Butter yoğun nemlendirici el kremi.


Yakın Aktar
5- Yoğun bakım maskesini ayda en az iki kere kullanın.

Soğuk bir yerden döndünüz veya bulunduğunuz şehir de sık sık hava değişimine maruz kalıyorsunuz. Cildiniz için yapabileceğiniz en güzel şeylerden biri sıklıkla SOS bakımlar uygulamak olacak.

SOS bakımlar cildin ihtiyacı olan nemi kısa sürede yoğun bir şekilde veren yüz maskeleri. Bunların bazılarını yüzünüzde birkaç saat tutup gereken nemi aldıktan sonra çıkarabilirken, bazılarını da gece boyunca yüzde tutmak gerekiyor.
Bizim tavsiyemiz yoğun maskeler arasında, organik bir ürün olan Bioterra’nın Organik Radiance Derin Nem Maskesi. Bu ürün tüm cilt tiplerine uygun olmasının yanı sıra, cilde ipeksi bir doku kazandırırken aynı zamanda uzun süre nem sağlıyor.

Aynı zamanda kağıt maskelerden de yardım alabileceğinizi ve onları bu maskelere oranla daha sık kullanabileceğinizi de unutmayın. 

Öyleyse herkese her türlü cilt probleminde mutlaka dermatoloğa danışmaları gerektiğini hatırlatır, sağlıklı bir kış dileriz!


©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?