Pinterest
STİL

Siyahların Dirilişi: Wednesday Addams Gibi Giyinmek

12 Ara 2022

Tim Burton’ın yönetmenliğini üstlendiği yeni Netflix dizisi Wednesday’in moda dünyasını bu denli etkileyeceğini kim bilebilirdi? Siyahların yeniden dirildiği ve gotik görünümün sokaklara taşındığı bu karanlık dünyayı keşfetmek için doğru adrestesiniz. Sizler için hazırladığımız içeriğimizde Wednesday Addams gibi giyinmek için hangi parçaları kullanabileceğinizi mercek altına aldık. Yazının devamı için içeriğimize göz atabilirsiniz.

Pinterest
   1977’deki ilk yapımdan beri Addams Family’nin en sevilen üyesi, Tim Burton’ın yeni dizisi ile de yeniden popülerliğini kazanan Wednesday’in gotik ve sarkastik tavırları bir kez daha herkesi büyülemeyi başardı. Özellikle Jenna Ortega’nın müthiş oyunculuğuyla Wednesday yeni bir ikon haline geldi. Moda dünyasında da etkileri görünmeye başlayan Wednesday, sokak stiline önemli ölçüde yön verdi ve gotik görünüm yine gündeme gelmeye başladı. Peki, Wednesday Addams gibi giyinmek için ihtiyacımız olan parçalar neydi? Gelin hep birlikte inceleyelim. 


Pinterest
Wednesday Addams Gibi Giyinmenin İlk Kuralı: Siyah Giyin!
 
   Wednesday Addams dediğimizde akıllara, ilk olarak Wednesday’in renklere olan alerjisi gelir. Bu, Wednesday için öyle bir alerjidir ki renkli giyindiğinde kurdeşen döktüğünü iddia eder. Siyah ve beyaz, Wednesday Addams görünümünün kilit noktasıdır. Kıyafetlerinde siyah, baskın renk, beyaz ise tamamlayıcı unsurdur. Eğer sizler de Wednesday Addams gibi giyinmek istiyorsanız öncelikli olarak dolabınızdaki renkli parçalardan kurtulmanız gerekir. 

Pinterest
Siyah, Beyaz Yakalı Elbiseler
 
   Gerek dizide gerekse 1977 ve 1991 yıllarında çekilen filmlerde Wednesday denildiğinde akıllara ilk olarak üzerinden hiç çıkarmadığı beyaz yakalı siyah elbisesi gelir. Diz üstü kısalığa sahip, yalnızca yaka kısmı beyaz olan ve siyahın tüm çekiciliğini üzerinde taşıyan bu ikonik elbisenin, Wednesday Addams kadar size de yakışacağından eminiz. Elbisenin benzerlerini Fatfetch, Miu Miu ve Julia Allert gibi mağazalarda bulabilirsiniz. 

Pinterest
Damalı Kazaklar 
 
   Wednesday Addams denildiğinde akıllara siyah ve beyaz uyumunun geldiğinden yukarıda da bahsetmiştik. Siyah ve beyazın doğuştan bir arada bulunduğu dama motifi de elbette Wednesday’in dolabında bulunan olmazsa olmaz parçalardan biri. Wednesday’in dizide giydiği damalı kazak, gotik bir görünüm elde etmeniz için oldukça yardımcı parçalardan biri. Damalı kazağı dilerseniz siyah geniş bir pantolon dilerseniz de pileli mini siyah bir etekle kombinleyebilirsiniz. 

Pinterest
Uzun Siyah Saten Elbiseler
 
   Wednesday görünümün ötesinde dolabınızda muhakkak bulunması gereken kurtarıcı parçalardan biri olan uzun, siyah ve saten elbiseler gotik tarzın olmazsa olmazlarından biridir. Dilerseniz içerisine giyebileceğiniz beyaz uzun kollu bir tshirtle, dilerseniz beyaz bir gömlekle dilerseniz de tek başına kombinleyebileceğiniz elbise, Wednesday Addams gibi giyinmek için oldukça güzel bir parça. 


Pinterest
Siyah Danteller
 
   Bir etkinliğe katılıyor ve bu etkinlikte tüm gözlerin üzerinizde olmasını istiyorsanız dantele, özellikle de siyah dantele kombininizde yer vermeniz gerekir. Tıpkı Wednesday’in baloda giydiği elbise gibi tamamen dantel ile kaplanmış, tüllerle kabartılmış uzun bir eteğe sahip, siyahın en koyu halini yansıtan bir elbise, tüm gözlerin üzerinizde olmasını sağlayacaktır. 


Pinterest
Kalın ve Yüksek Tabanlı Loafer Ayakkabılar 
 
   Gotik tarzın ve Wednesday Addams görünümünün en klasik parçalarından biri kalın ve yüksek tabanlı siyah loafer ayakkabılardır. Kalın ve yüksek tabanlı loafer bir ayakkabıyı siyah mini bir elbise ve siyah diz üstü çorapla kombinleyebilirsiniz. Prada’nın yeni sezon loafer ayakkabısı Wednesday Addams görünümü için oldukça ideal bir parça. 

Pinterest
Platform Topuklar

   Gotik görünümün önemli bir bölümünü oluşturan platform topuklu ayakkabılara değinmesek elbette olmazdı. Siyah, kalın ve platform topuklu ayakkabılar Wednesday görünümünüz için oldukça kullanışlı parçalardır. Dilerseniz beyaz ve siyah şeritli diz üstü çorapla ayakkabınızı kombinleyebilirsiniz. 

Pinterest
Siyah Desenli Külotlu Çoraplar 
 
   Bir dönemin popüler tarzlarından biri olan desenli ve ince külotlu çoraplar gotik stilin dirilmesiyle birlikte yeniden gündeme gelmeyi başardı. H&M, Koton ve Penti de bulabileceğiniz desenli külotlu çoraplar, tarzınızın daha da çarpıcı ve dikkat çekici olmasına olanak sağlayacaktır. 
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?