Siyah Eyelinerlar Bu Yaz Rafa Kalkıyor
Bella Hadid
WELLNESS

Siyah Eyelinerlar Bu Yaz Rafa Kalkıyor

Güzellik görünümlerinde bu yaz siyah eyelinerlara yer yok. Sıcakların gelmesi ile makyajda yükselen trend daha parlak ve cesur gözler oluyor. Güneşin enerjisi ile bakışlar adeta renkleniyor. Kırmızı, mavi, sarı, pembe veya yeşilin büyüsüne kendini kaptıran bakışlar, tüm odağı üzerine çekiyor ve günlük görünümlerimize eğlenceli bir hava katıyor. Siyaha cesur bir alternatif olarak doğan renkli eyelinerlar, ünlü isimlerin de radarında. Özellikle ödül törenlerinde renkli bakışları tercih eden ünlü isimler, gözlerin ön planda olduğu güzellik görünümlerini Instagram’dan da paylaşarak bizlere bolca ilham kaynağı oluyor. Göz makyajınız için en iyi renkli göz kalemlerinin yanı sıra ünlü isimlerin yaratıcı görünümlerini de merceğimiz altına aldık.

Editör :Ecesu Altın
Yayın Tarihi :09 Haz 2021
Süre :2 Bardak

Doja Cat

Mayıs ayında düzenlenen Billboard Müzik Ödülleri’ne katılan Amerikalı şarkıcı Doja Cat, tam bir sanat eseri olan göz makyajı ile herkesi büyüledi. Ünlü isim, mavi dokunuşları olan bu soyut göz makyajı tasarımı ile fütüristtik bir görüntü sergiledi. Siz de bu görünümü elde etmek için Chanel’in Stylo Yeux su geçirmez göz kalemini tercih edebilirsiniz. Chanel’in bakışları yoğunlaştıran bu göz kalemi, sadece suya değil aynı zamanda neme ve sebuma karşı da uzun süre kalıcılığını korur. Pürüzsüz dokusu ve asansörlü kalem ucu ile oldukça kolay uygulanan bu ürünün, gün boyu dağılmadan sabit bir şekilde kalabildiğinin de altını çizelim. 

Yara Shahidi

Z kuşağının ünlü aktrislerinden Yara Shahidi, göz makyajında grafik görünümleri seviyor. Gökyüzü mavisi ile çizilmiş bir kanadı andıran bu görünümü, Shahidi kendi Instagram hesabından paylaştı. Bu güzellik görünümünü elde etmek için Gucci’nin Stylo Contour Des Yeux Khol eyelinerı ideal bir seçim olabilir. Rengi ve kremsi dokusu ile yaz ayları için kusursuz bir seçenek olan bu ürün, cazibeli bakışlara imza atıyor. Bu ürünün 6 farklı rengi olduğunu da belirtelim. 

Priyanka Chopra

Göz makyajında deniz mavisi tercih eden Bollywood’un gözde aktrisi Priyanka Chopra, görünümüne farklı bir yorum getirerek göz kalemini metalik farının üzerine uyguluyor. Siz de bu görünüm için Marc Jacobs Beauty Highliner Jel göz kalemini tercih edebilirsiniz. Suya dayanıklı olan bu ürün, yoğun renk veriyor ve bakışlara ışıltı katıyor. Markanın jel eyelinerlarının renk yelpazesinin oldukça geniş olduğunu da belirtelim.

Dixie Damelio

ABD’li şarkıcı Dixie Damelio, bu yazın yükselen trendi olan renkli bakışların öncülerinden. Bu görünümü ile ‘punk ölmedi’ dedirten genç şarkıcının göz makyajı, makyaj artisti Patrick Ta’nın yetenekli ellerinden çıkıyor. Damelio, mat fuşya bakışlarla adeta yaza meydan okuyor. Bu görünüm için siz de Dior’un Dshow Liner Star mat pembe eyeliner’ını deneyebilirsiniz. Dior’un fırça yumuşaklığını kalem rahatlığı ile bir araya getiren hibrit uçlu ilk eyelinerı olan bu ürün, tek harekette pürüzsüz çizgiler elde etmenizi sağlıyor. Ultra pigmentli yapılı ve suya dayanıklı formüllü bu ürün, 24 saate varan kalıcılığı ile göz makyajınızı gün boyunca koruyor. 

Cynthia Erivo

Ödüllü aktris Cynthia Erivo, bu yıl düzenlenen Altın Küre Ödül Töreni’nin sanal kırmızı halısında sadece kıyafeti ile değil, göz makyajıyla da büyüledi. Menekşe rengi göz kalemi ile keskin, canlı ve de eğlenceli bakışlar elde eden Erivo, makyaj sanatçısı Terrel Mullin’in imzasını taşıyan bu görünüm için Giorgio Armani Beauty ürünlerini kullandı. Siz de cesur ama aynı zamanda göz alıcı bir görünüm için Giorgio Armani Beauty Eyes to Kill Designer eyelinerını tercih edebilirsiniz. 5 farklı renk seçeneği olan bu eyeliner, bulaşmaya karşı dayanıklı, uzun süre kalıcı, hassas ve uygulaması kolay bir ürün. 
Yukarı Kaydır