Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Shanda Sharer Cinayeti
SCOPE

Shanda Sharer Cinayeti

28 Eyl 2022

Okul bir eğitim yuvası olduğu kadar bir zorbalık kafesidir birçok çocuk için. Hatta kimi zaman bu zorbalıklar bir travma izi ile sınırlı kalmayabilir. Shanda Sharer da sınırları aşan bu zorbalıklardan birinin mağduru. Çünkü kendisini kıskanan okul arkadaşları tarafından saatlerce süren işkencelerin ardından diri diri yakılarak katledildi.

2 Bardak
Shanda Sharer, 1991 yılında Indiana’daki Hazelwood Ortaokulu’na başladı. Son derece sıcak kanlı ve sempatik olan 12 yaşındaki kız çocuğu, kısa zamanda birçok arkadaş edindi. Bu arkadaşlardan biri de Amanda Heavrin'di. Dostça başlayan bu arkadaşlık kısa zaman sonra romantik bir ilişkiye dönüştü.

Sharer sosyal bir kızdı ve okuldaki etkinliklerde yer almaktan keyif alıyordu. Ekim ayında, erkek arkadaşı ile bu etkinliklerden birine katıldı.
Amanda ile birlikte dans eden Sharer, balo salonunda Amanda'nın eski kız arkadaşı Melinda Loveless'in ağına düştü. Kıskançlıktan deliye dönen Melinda, Shanda'yı herkesin içinde tehdit etti. Bu durumdan tedirgin olan anne Jacque, Shanda'nın kaydını bu okuldan aldı. Kızının okul değiştirmesinin sorunu çözeceğini sanıyordu ancak bu büyük bir yanılgıydı.

Melinda kıskançlık duygusuyla baş edemiyordu ve bu duygu her geçen gün biraz daha intikam arzusuna evriliyordu. Nitekim öyle de oldu, kıskançlık duygusu Melinda'dan bir katil yarattı.

Melinda, Laurie Tackett, Hope Rippey ve Toni Lawrence adlı 3 arkadaşından yardım alarak bir intikam planı yaptı. Hafta sonlarını babası ile birlikte geçiren Shanda'yı Amanda'nın kendisi ile acilen buluşmak istediği yalanı ile evinden çıkartmayı başardılar. Arabaya bindiklerinde sevgilisinin yanına gittiğini sanan zavallı kız, kendisini ıssız bir evde buldu. Arabanın arka koltuğunda, battaniyenin altında bir bıçak bulunuyordu. Bu bıçağı Shanda'nın boğazına dayayarak, "Amanda'yı senin elinden aldım" demesini istediler. Korkudan dili tutulan kız, hiçbir şey söyleyemedi.

Buna karşılık Melinda, diğer kızlara Shanda'yı hiç kimsenin görmeyeceği bir yere götürmelerini söyledi. Kızlar, Melinda'nın Shanda'yı sadece korkutmak istediğini sanıyorlardı. Bu nedenle isteğini kabul ederek kızı ıssız bir yere götürdüler. Vahşi çocuklar, Shanda'ya burada tam 7 saat boyunca canice işkence ettiler. Çırılçıplak soyup öldüresiye dövdüler. Bu onları doyurmak için yeterli değildi. Boğazını kesmeyi denediler ancak bıçak yeterince keskin olmadığı için bunu başaramadılar. Bıçağı kızın göğsüne birkaç defa sapladılar ve iple boğmaya çalıştılar. Öldüğünü sanarak Shanda'yı arabanın bagajına koydular ve yola çıktılar.

Gittikleri yerde hiçbir şey olmamış gibi birlikte soda içtiler. Bu esnada bagajdan sesler gelmeye başladı. Shanda ölmemişti, kurtulmak için yalvarıyordu. Laurie, Shanda'yı birkaç kez daha bıçakladı. Melinda ise kızın anüsüne demir bir çubuk soktu.

Cinayetin Ardından Yemek Yemeye Gittiler

Ardından bunları diğer iki kıza gülerek anlattı Melinda. İşkence yapmaktan büyük bir haz alıyordu. Ne var ki Shanda hala ölememişti. Yalnızca "Anneciğim" diye sayıklıyordu. Kızlar nihayetinde onu yakmaya karar verdi ve bir benzin istasyonuna götürdüler. Shanda'yı battaniyeye sararak diri diri yaktılar ve yemek yemeye gittiler. Bu konu hakkında bir daha konuşmamaya yemin etmişlerdi.

Ancak Hope ve Tori, o akşam gidip polise her şeyi itiraf ettiler.

Çıkarıldıkları mahkemede Toni 20 yıl, Hope 35 yıl, Melinda ve Laurie ise 60'ar yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Öldürülen kızının gözlerine bakmak istediğini söyleyen annesi, orada gördüğü şeyin yalnızca koca bir boşluk olduğunu dile getirdi...

Melinda Bir İstismar Mağduruydu: Hapishane Ona İyi Geldi

Çocuklardan en azılısı olan Melinda, küçük yaşından beri babası tarafından tacize maruz kalıyordu. İçindeki öfkeyi ve şiddeti bastıramayan kız, sanki tüm acısını Shanda'dan çıkarmıştı. Ne var ki hapishanede geçirdiği süre, ona iyi geldi.

Melinda, hapishanede engelli kişiler için köpek eğiten bir yardım kuruluşuna dahil olduHatta eğittiği köpeklerden birini Shanda'nın annesi Jacque sahiplendi.

"Shanda Onları Affetmemi İsterdi"


Jacque, "Melinda'ya baktığımda artık eskisi gibi olmadığını ve yaptıklarından duyduğu pişmanlığı gördüm. Eğer kötülüğe iyilikle cevap vermezseniz, hiçbir şey değişmez. Eminim Shanda benim onu affetmemi isterdi. Bunu kızım için yapıyorum." dedi.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?