BİLİM

Seyahatlerinizde İşinize Yarayacak Mobil Uygulamalar

24 May 2021

Seyahat etmek gerçekten insana keyif veren bir duygu. Yurt içi veya yurt dışı fark etmeksizin bu seyahatlerinizde hayat kurtaracak bazı uygulamalar var. Günlük hayatımızda pek de önem arz etmeyen ancak gezi esnasında işinizi oldukça kolaylaştıracak ve beklenmedik sorunları çözebilecek uygulamaları öğrenmekte de fayda var. Eğer sık sık seyahat eden biriyseniz telefonunuzda pek çok farklı mobil uygulama bulunuyor olabilir. Peki, ya hangileri gerçekten önemli dersiniz? Gelin hep birlikte seyahatlerinizde kullanabileceğiniz, telefonunuzun olmazsa olmazı olacak uygulamalar hangileriymiş inceleyelim.

HERE WeGo

Son dönemlerin en beğenilen alternatif harita uygulamalarından biri olan HERE WeGo uygulamasını hem Android hem de IOS sistemli telefonlarda kullanılabilirsiniz. Seyahatleriniz esnasında özellikle yabancı ülkelerde her zaman internet bağlantısına sahip olamayabilirsiniz işte böyle anlarda, uygulama hayat kurtaracak çevrimdışı bir navigasyon hizmeti sunuyor. Türkiye dahil birçok ülkede kullanıma açık olan bu harita uygulaması ile aradığınız her adresi rahatlıkla bulabilirsiniz.

XE Currency

Yurt dışı seyahatlerde kafa karıştıran önemli konulardan biri de ülkelerin farklı para birimleri. Bazı para birimlerini hesaplamak kolayken bazılarındaysa işin içinden çıkamayabilirsiniz. İşte böyle zamanlarda işinize çok yarayacak bir uygulama olan XE Currency hem Android hem de IOS ile uyumlu bir şekilde kullanımınıza sunuluyor. En güncel kurları kolayca takip ederek seyahatinizi keyifli bir şekilde geçirebilirsiniz.

Yuggler

Seyahat etmek her ne kadar zevkli bir durum olsa da bazen ailece seyahat edenler için işler zorlaşabiliyor. Seyahat eden kişi sayısı arttıkça herkes farklı aktiviteler yapmak istiyor olabilir. İşte bu durumda olan aileleri mutlu edecek, bulunduğunuz konuma göre yakınlardaki aktiviteleri gösterecek hem güzel hem de işinizi kolaylaştıracak bir uygulama Yuggler. Çocuk dostu bir uygulama olan Yuggler sayesinde çocuğunuzun ilgi alanına en uygun etkinliği bulup onu eğlendirebilirsiniz.

Flush – Tuvalet Bulucu

Amaca hizmet eden bir uygulama nedir diye sorulsa bu uygulama güzel bir cevap olurdu. Seyahatleriniz esnasında bulunduğunuz bölgeyi çok iyi bilmiyorsanız tuvalete gitmeniz gerektiğinde biraz telaşlanabilirsiniz. İşte bu tür durumların yaşanmasını en aza indirgemenizi sağlayacak Flush uygulaması sayesinde GPS’inizi etkinleştirerek, uygulamada bulunan 190.000’den fazla tuvalet noktasına ulaşabilirsiniz. 

Splitwise

Grup olarak seyahat etmeyi sevenlerden misiniz? Kalabalık olarak gezmek güzel ama iş hesap ödemeye geldiği zaman karışıklıklar olabiliyor. Bunun önüne geçmek için ortaya çıkan Splitwise uygulamasını telefonunuza yüklediğinizde, geziniz boyunca ödediğiniz hesap miktarını oraya girip ardından kişi başına ne kadar düştüğünü görebilirsiniz. Ayrıca fiş fotoğrafını bile eklemenize imkan sağlayan bu uygulama, seyahatlerinizden alacağınız keyfi daha da artıracak.

Prey Anti Theft

Yurt içi veya yurt dışı gezisi fark etmeksizin modunuzu düşürebilecek olaylardan biri de elbette telefonunuzun kaybolması veya daha da kötüsü çalınması. Bu gibi durumlarda size yardımcı olacak en faydalı uygulamalardan biri olan Prey Anti Theft, böyle bir durumla karşılaşıldığında telefonunuzu bulmanıza yardımcı oluyor. Eğer telefonunuz sessizdeyse alarm çalmasını sağlayıp aynı zamanda cihazını kilitliyor. Böylece siz bulana kadar telefonunuz başkaları tarafından kullanılamıyor. Tamamen ücretsiz olan bu uygulama seyahatiniz esnasında işinize yarayabilir.

Wifi Map

Geziniz esnasında bulunduğunuz her yerde wifi bağlantısı olmayabilir, böyle durumlarda en yakın internet bağlantısının nerede ve ne kadar mesafede olduğunu bilmek işinizi kolaylaştırabilir. Wifi Map ve benzeri uygulamalar sayesinde en yakın ücretsiz internet noktasını bulabilirsiniz.

Hotel Tonight

Anlık planlar yapmayı sevenlerden misiniz? Önceden plan yapmaktan hoşlanmadığınız spontane bir yaşam tarzınız varsa bu uygulama tam size göre. 2016 yılından sonra yaygınlaşan Hotel Tonight uygulaması, otellerde son kalan odaları normalden çok daha ucuz fiyata bulabilmenizi sağlıyor. Eğer otel için önceden bir rezervasyonunuz yoksa bu uygulama kalacak yer maliyetinizi düşürebilir.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?