Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
İLİŞKİLER / CİNSELLİK

Seviyor Muyum? Sevmiyor Muyum?

28 Kas 2022

Her ne kadar birini sevip sevmediğimizi anlamak kolaymış gibi görünse de, insan hakikaten de bazen ne yaşadığını anlayamayabiliyor. Farklı duyguları sevgi zannedebiliyor ya da türlü gerekçelerle sevgimizi göz ardı edebiliyoruz. Eğer sizin de aklınızda birisi dolanıyor fakat sevip sevmediğinizden tam anlamıyla emin olamıyorsanız, bu yazı işinizi biraz da olsa kolaylaştırabilir.

1.5 Bardak
Sıradan bir günde en fazla o kişiyi mi düşünüyorsunuz?

Eğer gündelik hayatınızda aklınızda en fazla yer kaplayan insan bu kişiyse, seviyor olma ihtimaliniz bir hayli yüksek. En son buluşmanızı düşünüyor, gelecek buluşmalarınız üzerine kafa yoruyor; gece yatmadan en son aklınızdan bu kişiyi geçiriyor ve sabah da bu kişiye yönelik düşüncelerle uyanıyorsanız bu, sevdiğinizin habercisi olabilir.

O kişiyi ve yaşadıklarını fazlasıyla mı önemsiyorsunuz?

Bu kişinin duygu durumunu, yaşadıklarını, deneyim ve düşüncelerini önemsemek, sevginin işaretleri arasında yer alabilir. Pek tabii sevdiğimiz pek çok insanın iyi olmasını ister, bizimle paylaştıkları dertlerinin hafiflemesini dileriz. Fakat özellikle sevdiğimiz insana karşı çok daha hassas davranabiliriz. Onun yaşadığı dertlere çözümler arar, bir an evvel mutlu olmasını umut ederiz. Eğer siz de sıklıkla bu kişinin duygu ve deneyimlerini merak ediyor, tıpkı kendi derdinizmiş gibi aklınıza takıyor ya da sevinçlerine onun kadar seviniyorsanız, bu kişiyi seviyor olabilirsiniz.

Pinterest
O kişinin yanında dünya daha keyifli ve heyecanlı bir yere mi dönüşüyor?

Birini sevdiğimiz zaman salgıladığımız hormonlar yaşadığımız her şeyi çok daha heyecanlı hale getirebiliyor. Bu kişi ile birlikteyken fazlasıyla coşkulu hissediyor, birlikte yaptığınız en sıradan şeylerden bile sanki dünyanın en ilginç deneyimini yaşıyormuşçasına doyum alıyorsanız, o olduğu zaman herhangi bir yer biranda güzelleşiyorsa belki de bu insanı seviyorsunuzdur. 

Ne yaptığınızı ya da nasıl olduğunuzu önemsemeksizin sıklıkla birlikte vakit geçirmek istiyor musunuz?


Bir insanı sevdiğimiz zaman birlikte ne yaptığımızı çok da önemsemeden bu kişi ile vakit geçirmek isteyebiliyoruz. Evde koltukta saatlerce konuşmadan oturmak, bu kişi hastayken yanında durmak, üzgün veya yorgunken de birlikte olmaktan sıkılmamak, sıradan bir günde öylesine buluşup kahve içmek gibi gündelik bir aradalıklardan bile mutluluk duyuyorsanız, çok yüksek ihtimalle bu insanı seviyorsunuz. 
Yaşamınızda o kişiyi önceliklendirmeye mi başladınız?

Özellikle bir insanı sevmeye başladığımız ilk zamanlarda bu kişiyi yaşamımızdaki diğer insanlardan veya olaylardan daha öncelikli bir konuma koyabiliriz. Bu kişi ile olan bir program ve arkadaşlarımızla olan bir program arasında kaldığımızda bu kişiyi seçer ya da onunla da olabilmek için ekstra vakit yaratmaya çalışabiliriz. Kendi isteğimizle gündelik ya da haftalık programlarımızı dahi bu kişiye göre şekillendirmeye başlayabiliriz. Eğer siz de yaşamınızda o insanı önceliklendirmeye başladıysanız, seviyor olabilirsiniz. 

Birlikteyken zamanın nasıl akıp geçtiğini fark etmiyor musunuz?

Yaşamımızda ailemizden arkadaşlarımıza sevdiğimiz ve değer verdiğimiz pek çok insanla zaten vakit geçirmekten fazlasıyla hoşlanırız. Fakat bir insana karşı yoğun hisler beslediğimizde birlikte geçirdiğimiz zamanın nasıl aktığını hiç fark edemeyebiliriz. Eğer bu kişiyle saatlerce konuşabileceğinizi hissediyor, ne kadar zaman geçirirseniz geçirin paylaştığınız zaman yetmeyecekmiş gibi geliyorsa; bu, o kişiyi sevdiğinizin habercisi olabilir.


Bu kişinin yanında güvende ve anlaşıldığınızı hissediyor musunuz?

Güven, neredeyse her yakın ilişkinin ön koşulu olarak değerlendirilebilir. Eğer bu kişinin yanında kendinizi güvende hissediyorsanız karşılıklı bir sevgiden bahsetmek mümkün olabilir. Yanındayken gönül rahatlığıyla kendiniz gibi olabiliyor, eylem ya da düşünceleriniz dolayısıyla yargılanmayacağınızı biliyor, anlattıklarınızın kolaylıkla anlaşıldığını hissediyorsanız belki de bu insanı seviyorsunuzdur. 
Bu yazı ile birlikte "Aşk Ne Değildir?", "Seviyor Musunuz, Sevilmek Mi İstiyorsunuz?" ve "Tiplerine Göre Romantik İlişkiler" yazıları da karar vermenize yardımcı olabilir.


©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?