Archillect
İLİŞKİLER / CİNSELLİK

Sekste Kırmızı Bayraklar

22 Kas 2022

Seks esnasında gerek kendinizde gerekse de karşı tarafta karşılaşabileceğiniz ve de normalleştirdiğiniz pek çok işaret aslında birer kırmızı bayrak olabilir. Eğer partnerinizde veya kendinizde bu yazıda bahsi geçenleri gözlemliyorsanız, belki de başka biriyle sevişmenin ya da sekse karşı yaklaşımınızı değiştirmenin vakti gelmiştir.

1.5 Bardak
“Doğru seks” diye bir şey olmasa da yanlış pek çok seksin olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Özetle, içinize sinmeyen herhangi bir seks zaten özünde yanlış sekstir. Fakat yine de anlamakta güçlük çekiyorsanız, bazı işaretler anlamanıza yardımcı olabilir. Seks esnasında karşılaşabileceğiniz tehlike işaretlerini iki başlığın altında değerlendirmek mümkün. Kırmızı bayraklar hem karşı tarafla hem de sizinle ilgili olabilir. 

Karşı tarafta dikkat etmeniz kırmızı bayraklar:

Güvenli seksi önemsemiyorsa. 

Cinsel sağlık ile bilgi ve görüşleri eski çağlardan kalma ise, bu kişi ile seks yapmaya devam etmek fiziksel olarak pek de sağlıklı olmayabilir. Korunma yollarına türlü gerekçe ile karşı çıkıyor, kendi cinsel sağlığını önemsemediği gibi sizinkini de önemsemiyorsa; kendisi ile “Cinsel Sağlık Üzerine Bilgi Alabileceğiniz Kaynaklar” yazısını paylaşabilir ve ardından da ayrılabilirsiniz. 

Negative Creeping
Kendisi boşalıyor ama sizin boşalmanız için çaba sarf etmiyorsa. 

Eğer karşı taraf sadece kendi zevkini önceliklendiriyorsa hiç düşünmeden uzaklaşmanız kendi yararınıza olacaktır. Özellikle de bu konu hakkında konuşmanıza ve isteklerinizi belirtmenize rağmen hiç bir şey değişmediyse bu, gelecekte de değişmeyeceğinin habercisi olabilir. 

Yapmak istemediğiniz şeyleri yapmanız için sizi zorluyorsa. 

Seks esnasında neleri istediğinizle ilgilenmediği gibi bir de kendi isteklerini dayatıyor, neredeyse zorluyorsa, karşınızdaki pek de iyi bir seks partneri değildir. Seks esnasında rızanız olmayan herhangi bir şeyi yapmak zorunda olmadığınızı hatırlayarak bu kişiden hızlıca uzaklaşabilirsiniz. 
Fantezi ve isteklerinizi dinlemiyor, küçümsüyor ya da eleştiriyorsa. 

Pek tabii söz konusu sekse yönelik tercihlerimiz olduğunda her zaman karşımızdaki insanla aynı sayfada buluşabilmemiz mümkün olmuyor. Her birimizin istekleri, fantezileri farklılık gösterebiliyor. Fakat karşınızdaki insan tercihlerinizi dinlemiyor, küçümsüyor ya da eleştiriyorsa bu ciddi bir problem olabilir. Fantezilerinizin uyuşmamasının ötesinde, bu uyuşmazlık dolayısıyla yıkıcı konuşması, hem seks konusunda hem de genel olarak olgun ve deneyimli biri olmadığının göstergesi olabilir. 

1 Granary
Kendinizde dikkat etmeniz kırmızı bayraklar:

İsteklerinizi belirtmekten çekiniyor ve karşı tarafa uyum sağlıyorsanız. 

Eğer seks üzerine ya da seks esnasında konuşmaktan çekiniyorsanız, bu hem sizin hem karşı taraf için hem de deneyimleyeceğiniz seks için kırmızı bayrak olabilir. Karşı taraf kadar sizin de ihtiyaçlarınızın olduğunu hatırlamak iyi bir fikir olacaktır. İsteklerinizi belirttiğinizde karşılıklı olarak çok daha tatmin edici bir deneyim yaşayabilirsiniz. 

Özellikle karşı taraf ile öpüşmek istemiyor, öpüşürken fazlasıyla rahatsız oluyorsanız. 

Seks yaptığınız esnada karşı taraf ile öpüşmek istemiyor, özellikle bundan kaçınıyor ve öpüştüğünüz anlarda da rahatsız oluyorsanız, karşınızdaki insana karşı fiziksel ya da duygusal olarak pek bir şey hissetmiyor olabilirsiniz.

Rudi Gernreich
Seks yaparken zevk alabilmek için başka birini düşünüyorsanız. 

Karşınızdaki insan ile seks yaparken neredeyse hiç zevk almıyor ve zevk alabilmek için başkalarını düşünüyorsanız, bu sekslere son vermeyi düşünebilirsiniz. Bitirmek için görmeye ihtiyaç duyduğunuz tek kırmızı bayrak, bu kişiye karşı fiziksel olarak bir ilgi duymadığınız gerçeği olabilir. 


Seksi bir görev gibi yapıyorsanız. 

Seksi karşı taraf için, söz verdiğiniz için ya da çoktan başladığınız için yapmak, sekse dair sahip olabileceğiniz en ciddi kırmızı bayraklardan biri olabilir. İçinize sinmeyen, istemediğiniz, mutlu olmadığınız her seksi her an sonlandırabileceğinizi hatırlamak faydalı olacaktır. 
Bu yazı ile birlikte “Seks Pozitif Podcastler”, “Seks Terapisi” ve “Seks Esnasında Konuşmak” yazıları da ilginizi çekebilir. 
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?