Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Seks ve Sevişmenin Farkı
İLİŞKİLER / CİNSELLİK

Seks ve Sevişmenin Farkı

Bir yanda sevişmek, namıdiğer ‘aşk yapmak’; bir yanda cayır cayır bir seks. Düşünmeyince pek bir farkları yok sanarız… Hadi gelin, bir düşünelim de görelim, işler nasıl değişiyor…

Editör :Simay Vardar
Yayın Tarihi :28 Ağu 2022
Süre :2 Bardak
İletişim kurmanın tek yolu kelimeler değil elbette. Hatta genellikle anlayışın tuzu ya da biberi olur kelimeler. Anlaşmanın en yüksek hallerinden biri de cinsel ilişki desek pek de yüksek atmış sayılmayız. Kaldı ki, yatakta anlaşmak; hiç konuşmadan anlaşıldığımızı görmek, bir cevap bulmak, hissetmek ve hissedilmek dünyanın en güzel sohbetlerinden sayılır. Buna sevişmek dersek, seks de ayak üstü bir konuşma, karın doyurmaya bir yerlerde tıkınmak gibi kalabilir adeta… Peki biraz daha açarsak nedir sevişmenin ve seksin en belirgin farkları?

Hormonlarımızın ‘gel gel’ dediğine kalbimiz ‘gel’ demez her zaman.Tabii Cemal Süreya gibi ‘içim götürmez kenarından kesilmiş ekmeği’vari bir arayışı ya da eğilimi olabilir kimimizin. Kalbinden biraz da olsa geçmeyenle; aynı yatağı, aynı anın çıplaklığını paylaşmak istemiyor olabilirsin. Aynı şekilde canının istediği yemeğe ulaşamıyorsan: ‘Aç kalırım daha iyi’ diye biriyle seks yapmak yerine uyumayı da tercih edebilirsin. Tabii bu, herhangi biriyle seks yapmak kötüdür’e çıkmaz elbet. Herkes kendi iyiliğine kötüsüne kendi karar verir sonuçta. Fakat, biliriz ki, öylesine biriyle seks yaparız. Fakat, kalbimizle ve aklımızla istediğimiz biriyle yaptığımızsa sevişmek olur.
Seks ‘Nihayet’ İster

Elbet, içimiz pek istemiyorsa ama biriyle yatasımız varsa, lafı fazla uzatmadan ya da olabildiğince kısa tutup nihayete erişmek isteriz. ‘Doyduk mu doyduk, masayı toplayalım madem’ oluruz, üstümüzü giyiniriz. Oysa sevişmek öyle mi? Sekste bulunan ego, sevişmede ister istemez devre dışı kalır. İki kişi de birbirini zihnen ve kalben istiyorsa muhtemelen ten çekimi de vardır ya arada…O zaman unuturuz kim kimdi, kim kime ne yapıyordu… Adeta hemhal olunur sevişirken. Tenler birbirine geçer, hazlar birbiriyle kafiyelenir. Tek bir cümle gibi oluruz -ya da bir şiir.

Gözler Yavaş Yavaş Kapanıyor

Kendini tamamen bırakır insan sevişirken. Tutmaya ne gerek var ki? Kafa rahatlar, kaslar rahatlar. Farklı bir içsellik gelir insana sanki. Orada içler de birbirine karışır zaten. Sanki çayın içinde eriyen bir şeker gibi birbirimize karışıveririz. Kim çay? Kim şeker? Kim kimi karıştırıyor peki? Lafı olmaz! Egolar devre dışı kalmıştır çünkü. Alışveriş bir üst seviyesine taşır kendini. Hissedersin. Sadece oluş kalır. Bir hemhal oluş. Daha derinden hissetmek, tek bir his olarak kalmak üzere gözlerimiz kapanır artık. Kimse birbirine kapa gözlerini demez. Gözler kendini içeri çevirmek istercesine, refleks olarak kapanır.
Varmak Değil Yol Güzeldir

Geldik mi? Geliyor muyuz? Lafları sevişmekte fazla geçmez. Sevişirken yol güzel, yol mühim. Gelirsin, gidersin, duraksarsın, kenardan çiçek toplarsın, seviştiğinin kulağının arkasına koyarsın, gülersin, gözünden yaş gelir… Nereye varıyoruz ki? Bir yere ulaşmaya çalışmıyoruz. Birbirine ulaşır ya iki insan sevişirken. Birbirini bulur. Sonra, onun içinde yine kendini ve tam tersi… Artık bir destinasyona ulaşmaktansa, felsefenin dediğini anlarsın. Yolun güzelliğini. Derinden bir sevişme, yaşarken sorgulayıp durduklarının bile cevabı olabilir. İnsan üzerine düşündüğü anda, filozof kesilir.

Unutamazsın

Hayatta, gerçekten anlaşıldığınız bir yeri ve gerçekten sizi anlayan birini unutabilir misiniz? Anlaşılmak, insanın en büyük gayelerinden. Hepimizin buna ihtiyacı olur. Sekste bir kulağından giren diğerinden çıkabilir insanın. Sekste ten tene değer, çarpar. Sevişirken, ten tene geçer. Ne diyor ne demek istiyor partnerin, duymazsın, bazı an dinlemek bile istemezsin. Sevişmek öyle mi ama! Orada iki insan bir an içinde var olur. Zaman tutulmaz. Anlayış derinden gelir. Bu şekilde iki kişiyi de birbirine derinleştirir zaten. Lafını etmeden anlaşılırsın. Anlamak ya da anlatmak için çaba harcamana pek gerek kalmaz. Zaten istediğin bir şekilde oluyordur. Sevme’nin işteşliği ve karşılıklılığı unutulmaz ya işte… Bundan, gerçek bir sevişme unutulmaz işte, unutamazsın.
Bir gece kulübünde sarhoş olu olup da çıkışta gömdüğün dürümü unutursun ya… Sabah uyandığında ‘aaa dün bir de dürüm yedik ya haha’ dersin. Seks biraz öyle sanki… Sevişmek ise; O’nunla yediğin bir peyniri bir ekmeği yıllarca aklında tutar… Her lokmanı hatırlarsın. E kimle yediğine bağlı işte
Yukarı Kaydır