Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Şehirli Kadının Tercihi: BEJ Fine Factory
RÖPORTAJ

Şehirli Kadının Tercihi: BEJ Fine Factory

Hikayesi olan parçalar üreten BEJ Fine Factory'nin marka kurucusu Boğaç Gökçaylar ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Editör :Miray Akın
Yayın Tarihi :22 May 2020
Süre :2 Bardak

Okunma Süresi: 3 Dakika


Bize öncelikle biraz kendinden bahseder misin?

1969 İstanbul Ataköy’de, aile mesleğimiz olan kürk ve tekstil sektöründen gelen bir ailenin 2. çocuğu olarak doğdum. 30 senedir kendi işimi yapıyorum.


BEJFINEFACTORY’nin kurulum süreci nasıl gerçekleşti?

Uzun senelerdir kaban üreticisi ve ihracatçı olarak hizmet verdiğim Bej İstanbul firmamın çok tesadüfi bir şekilde depoda yük oluşturan üretim ve ihracat fazlası ürünlerimizi Abdi ipekçi caddesinde 15 gün süreyle tuttuğumuz dükkanda satmak niyetimiz ile başladı. Amacımız depoyu hafifletmek yeni üretim sürekli devam ettiği için yer açmaktı. Ürettiğimiz kaban, trençkot, paltoların büyük bir talep ve beğeni görmesi nedeniyle önce satış süresini uzatıp sonra perakendeye geçme kararımız ile doğdu Bej Fine Factory.

null

Koleksiyonlarınızda sürdürülebilirliğe özen gösteriyor musunuz? Hangi kumaşları tercih ediyorsunuz?

Biz bej İstanbul firmamızda A plus markalara çok ciddi adette üretim ve ihracat yapan bir firmayız; bu nedenle Bej Fine Factory mağazaları da almış olduğu bu üretim tecrübesini korumak adına öncelikle Alpaka, yün, geri dönüşümlü yün, cashmere, %100 cotton, krep ve Tencel kumaşlara ağırlık veriyor.

Koleksiyonumuzda yer alan modellerimiz ise sürdürülebilir moda anlayışının çok güzel örneklerini barındırıyor. Koleksiyonda zamansız, son derece sade ve şehirli şık bir anlayış benimsiyoruz.


BEJFINEFACTORY tasarımları nasıl görünmek isteyen kadınlara hitap ediyor?

Şehirli, sade, cool, giydiği ürünün materyaline ve kalitesine çok dikkat eden; hikayesi olan aynı zamanda kendi kişisel zevk ve beğenisi gelişmiş kadın bej kadınıdır diyebilirim. 


null

Yakın geçmişte BEJFINEFACTORY olarak Türkiye’nin başarılı tasarımcılarından Bahar Korçan ile birlikte bir projeye imza attınız. Bizlere bu projenin ve koleksiyonun detaylarından bahseder misin?

Elbette, bahar bizim yakın dost ve arkadaşımız.

5 senedir devam eden bir tedavisi sonrası bize kapsül bir koleksiyon hazırlamanın her iki tarafada keyif verdiği 'Aşka Mektuplar' koleksiyonunu hazırladı.

Üretim süreci bizim için çok keyifliydi, Bahar’ın gözü, tasarım gücü ve sade bakış açısı sürdürülebilir moda anlayışı BEJ’in marka kimliği ile çok güzel buluştu.

Geleceğe yönelik planlarınız neler? BEJFINEFACTORY için nasıl bir büyüme hedefliyorsun?

Bej Fine Factory olarak öncelikle butik mağazacılık anlayışımız devam edecek. Öncelikle kalitenin üst seviyede tutulduğu üretimi devam ettirmek istiyoruz. Pop-up store olarak açtığımız Rumeli caddesi dükkanımızın çok talep görmesi nedeniyle pop-up mağaza sayılarımızı bir miktar arttırmak niyetindeyiz.

Online sayfamız çok yeni kuruldu bu nedenle online içinde de büyümeyi hedefliyoruz.

null

Bizleri heyecanlandıracak yeni projeleri sorsak…

Öncelikle bu yaz Bahar Korçan’ın hazırladığı son derece hafif ve neşeli yaz koleksiyonunu Haziran ayında müşterilerimizin beğenisine sunacağız.

Bir de sürpriz bir plaj koleksiyonumuz var.

Sonbahar ve kış için şu anda devam ediyoruz çalışmaya.

null
Yukarı Kaydır