Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Ruhsal Astroloji: Kuzey ve Güney Ay Düğümlerini Kimsenin Yanında Okuma!
ASTROLOJİ

Ruhsal Astroloji: Kuzey ve Güney Ay Düğümlerini Kimsenin Yanında Okuma!

Kuzey Ay Düğümünüzü biliyor musunuz? Ruhsal Astrolojinin bir konusu olan Ay Düğümlerimiz (Kuzey ve Güney Ay Düğümü); hayata geliş amacımız konusunda bize tüyolar verirken, geride bırakmamız, doyduğumuz özelliklerimize de işaret eder. Hadi gelin birlikte, Ay Düğümlerinden konuşuyoruz!

Editör :Simay Vardar
Yayın Tarihi :30 Ağu 2022
Süre :2 Bardak
Ay Düğümleri; Batı Astrolojisine göre hayata geliş amacımızı keşfetmek ve geride bırakmamız gereken özelliklerimizi bize işaret edip yol göstermek üzere izafi olarak belirlenen iki nokta. Nasıl belirleniyor? derseniz; Kuzey ve Güney Ay Düğümü ismini alan bu iki nokta, Ay’ın ekliptik düzlemini kestiği noktaları temsil ediyor. Kuzey Ay Düğümümüz neleri başarabileceğimizi, ruhumuzun gelişimi için ana amaçları temsil ediyor. Güney Ay Düğümü ise, şimdiye kadar ruhumuzda birikmiş enerjiyi ve refleksif davranışlarımızı, geride bırakmamız gereken özelliklerimizi anlatırken doğduğumuzda halihazırda bizde olan yeteneklerimizi de temsil ediyor.

Kuzey ve Güney Ay Düğümlerimiz; Jan Spiller, Ruhsal Astroloji kitabını yazana kadar, sadece profesyonellerin bildiği ve yorumlayabildiği bir bilgiydi. Keza, Yıldız Haritalarımızın her yanı, açılar, gezegenler ve birçok detayla gizli olduğundan her şey hakkında Jan Spiller’ın yazdığı gibi 624 sayfalık kitaplar yazılabilir. Kendini tanıma açısından sınır tanımayan ve bu yolda bir bilim insanı inceliğinde kendi öz-bilimini oluşturma gayesindeki insanların incelemesi gereken bir fenomen diyebiliriz Ay Düğümlerine.
Ruhsal Astroloji kitabından, internetteki kaynaklardan (onlar da Jan Spiller’dan alıntı yapıyor zaten) kendi Ay Düğümlerinize ve bunların neye işaret ettiğine bakabilirsiniz. Bizse bu yazımızda Ruhsal Astrolojinin tam olarak ne olduğunu ve Ay Düğümlerini sadece okumanın bile bizi şoke ettiğine bakalım.

Eğer kendimizi oradan oraya savrulur gibi hissediyor olabiliriz. Bildiklerimiz yetmez, gördüklerimizin bir şey ifade etmez. En kötüsü de belki, tekrar tekrar aynı kısır döngünün içinde bulabiliriz kendimizi. İşte bu noktada Karmik Astroloji ‘Güney Ay Düğümünün’ etkisinde kaldığımızı söyler. Bunu günlük dile şöyle getirelim: Hayatınızın acısıyla tatlısıyla bir dönemini geçirdiğini fakat biliyorsunuz ki o devam etmek için o dönemi kapatmak şart. Güney Ay Düğümü, bizim geçmiş hayatlarımızdan gelen bir enerji yığını gibi. Aynı zamanda Güney Ay Düğümü bizim halihazırda olan yeteneklerimiz. Fakat, tekrar onları deneyimlemek bizi yerimizde saydıracak. Girip de geçtiğimiz bir sınava tekrar tekrar girmek gibi saçma.
Bu noktada da Kuzey Ay Düğümü karşımıza çıkıyor işte. Yıldız haritasına göre Güney Ay Düğümünün tam aksi istikamette o da. Kuzey Ay Düğümünün bulunduğu ev, teoriye göre, ruhumuzun bu hayattaki tekamülünü tamamlaması üzere geliştirilmesi gereken özelliklerimizi anlatıyor. Hatta Karmik Astroloji, Kuzey Ay Düğümlerimizin derecesine de inerek daha spesifik yol tarifleri verebiliyor bize. Kuzey Ay Düğümünü ilk okuduğunda içiniz bi’ darlanabilir. Çünkü, alışkanlıklarımızın dışında bir yere işaret ediyor Kuzey Ay Düğümü. Gelişim, her zaman zorlayıcı olur ya… Belki bir şekilde kurguladığımız karakterimizin tamamen dışında bir yol da sunuyor olabilir.

Tabii, yaşamak ve kendini bulmak için Yıldız Haritasına veya Kuzey ve Güney Ay Düğümünü bilmeye gerek yok. Belki de Ay Düğümlerinizi okuduğunuzda ‘e tamam ben zaten bunları yapıyordum ki’ de diyebilirsiniz. O zaman gerçekten ‘ne mutlu size!’ diyebiliriz. Ne Astoloji ne de Astrolojinin herhangi bir kolu bize kör-göz yürüyeceğimiz bir yol çizmiyor elbet Sadece -okumayı bilirsek- elimize bir fener veriyor ve zorlukları ve kolaylıkları fısıldıyor bize. O yolu yürüyecek ve kendimizi bilip yolumuzda olacak kişiler yine bizleriz.
Mevlana’nın dediği gibi; ‘Bu senin yolun yalnızca, başkaları seninle yürüyebilir, fakat hiç kimse senin için yürüyemez…’. Ay Düğümlerimiz de yolda bizimler yürüyen minik el lambaları gibi. Biri geçmişi diğeri geleceğimizi aydınlatan… Yine de şunu söylemek isteriz: Mümkün mertebe, Ay Düğümlerinizi başkalarının yanında okumayın. Çünkü en derinlerimizde kendimize bile uyuz olduğumuz yerleri yüze vuran enteresan bir bilgi içeriyor. Başkalarının sizi o çıplaklıkla görmesinden rahatsız da olabilirsiniz -diye bi’ uyandıralım
Yukarı Kaydır