Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
KÜLTÜR/SANAT

Robert Greene'in En Yeni Kitabı: "Her Güne Bir Yasa"

02 Ara 2022

Robert Greene külliyatına eklenen en yeni çalışmayı, "Her Güne Bir Yasa"yı okudunuz mu? Bu yazımızda kitaba dair izlenimlerimizi ve sayfalarda neler bulabileceğinizi sizin için bir araya getiriyoruz.

Robert Greene hayranları ve yazarla yeni tanışacak okurlar için harika bir haber olarak Daily Laws, yani Her Güne Bir Yasa, bu yıl ekim ayında Altın Kitaplar bünyesinde Greene külliyatına eklenen en yeni kitap oldu. Peki kitapta neler var? Sayfalar bize ne vadediyor? Greene'in şimdiden klasik olmaya aday kitabına birlikte göz atalım.

Her Güne Bir Yasa (Altın Kitaplar, 2022)
Her Güne Bir Yasa, adından da anlaşılabileceği gibi, yılın her gününü kapsayacak şekilde Greene kitaplarından dikkat çeken bir seçki sunuyor. Yılın her ayı için belirlenen bir tema söz konusu; okurlar, ilgili ay boyunca her gün, birer sayfada, Greene kitaplarından bir araya getirilen "yasalar" ile tanışıyor, halihazırda tanışıksalar da faydalı bir hatırlatıcı okuma deneyimi yaşıyorlar.

Her Güne Bir Yasa (Altın Kitaplar, 2022)
Kitap, bu özelliğiyle hem Greene'i halihazırda seven okurlara hem de kalemiyle yeni tanışacaklara hitap ediyor. Aynı zamanda alternatif okumalar için imkân açıyor: Kitabı dilerseniz kapaktan kapağa, dilerseniz de her gün bir sayfa olacak şekilde okuyabiliyorsunuz. Bu anlamda tıpkı Greene'in diğer kitapları gibi, sadece daha da pratik şekilde, gerçek bir başucu kitabı olarak karşımıza çıkıyor.
 
Her Güne Bir Yasa, bizim de uzun süredir dilimize çevrilmesini sabırsızlıkla beklediğimiz ve okumaktan keyif aldığımız kitaplardan biri olarak bu yılki favorilerimiz arasında yerini alıyor.

Robert Greene (Joel's Books)
Robert Greene kimdir?
 
14 Mayıs 1959 doğumlu yazar ve konuşmacı. Greene, strateji, güç, baştan çıkarma ve insan doğası hakkında yazan ve kitapları milyonlarca kopya satan bir yazar olarak tüm dünyada âdeta fenomen hâline gelmiştir. Greene, halen yazdıklarıyla ve sosyal medya paylaşımlarıyla adından söz ettiren, kitleleri etkileyen bir isimdir. En son kaleme aldığı ve uzun süredir dilimize kazandırılması beklenen Her Güne Bir Yasa başlıklı çalışması bu yıl ekim ayında Greene hayranı okurlarla buluşmuştur.

Dilimize Altın Kitaplar etiketiyle dilimize kazandırılan ve New York Times çoksatanı olan diğer kitapları: İktidar-Güç Sahibi Olmanın 48 Yasası, Baştan Çıkarma Sanatı33 Stratejide SavaşUstalık ve İnsan Doğasının Yasaları. Robert Greene'in diğer kitapları hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
Her Güne Bir Yasa-Güç, Baştan Çıkarma, Ustalık, Strateji ve İnsan Doğası Üzerine 366 Öğreti
(Altın Kitaplar, 2022)
Robert Greene
Çeviri: Füsun Doruker
 
Kim daha güçlü olmak istemez ki?
Ya da kendini daha iyi kontrol etmek?
Kim hayatta başarıya ulaşmak istemez?
Size bir sır verelim, şu anda tüm bunların anahtarını elinizde tutuyorsunuz.
 
New York Times çoksatan listesinin bir numaralı yazarı ve dünyanın önde gelen güç ve strateji uzmanı Robert Greene, yirmi yılı aşkın süredir milyonlarca insana yol gösteriyor. Şimdi, onun beş kitabından derlenen alıntılar ile daha önce hiç yayımlanmamış eserlerini bir araya getiren Her Güne Bir Yasa, Robert Greene’nin kolay anlaşılır ve bilgelik dolu yasalarını tek bir kitapta okurla buluşturuyor. Yılın her günü için özel olarak seçilmiş yasaları, okuyucuların yaşam savaşında görmezden gelemeyecekleri, her gün sadece birkaç dakikalarını ayırarak okuyacakları şekilde sunuyor. Kitaptaki her bölüm bir aya denk geliyor ve her ay dikkat çekici bir tema etrafında şekilleniyor: güç, baştan çıkarma, ikna, strateji, insan doğası, toksik insanlar, kontrol, ustalık, psikoloji, liderlik, zorluklar ve yaratıcılık. Tolstoy, “Her gün çalışma, her insan için gereklidir,” der. Büyük yazarın da dediği gibi her gün çalışmayı teşvik eden yapısıyla bu kitap, Greene’yle yeni tanışacak okurlar için bir girişten çok daha fazlası, yazarın kitaplarındaki hayat derslerini içselleştirmeye yardımcı olacak bir yol haritası. Hayat mücadelesinde size ömür boyu eşlik edecek, kendi kaderinizi yazarken dönüp tekrar tekrar okumak isteyeceğiniz esaslı bir kılavuz.
 
(Tanıtım Bülteninden)
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?