unsplash
GASTRONOMİ

Popüler Tatlı Malzemesi: Bisküvi Kreması

25 Kas 2022

Bu aralar tatlı konusunda iddialı kim ve hangi marka varsa bu lezzete başvuruyor farkında mısınız? Kırmızı kapaklı kavanozuyla onu çok iyi tanıyorsunuz. Karamelize tadı cheesecake’ler ve magnolia’ların en yakın arkadaşı oldu, diyebiliriz. Bisküvisinin lezzetli, pürüzsüz tereyağlı kremasından oluşan bu enfes tadı acaba evde yapabilir miyiz?

1.5 Bardak

unsplash
Bu yazıda buluştuğumuza göre, sanırım siz de bizim gibi karamelize bisküvi kremasını seviyorsunuz. Bu yüzden de tatlılarımıza bu kremanın aromasını katmanın, kolay bir yolunu paylaşmak gerektiğini düşünüyoruz. Kremayı oluşturan bisküviden yapılan tatlılarda veya keklerde kullanılan harika bir krema tarifi geliyor. Elbette orijinal tat için beklentiye girmeye gerek yok, ancak yine de ev yapımı karamelize bir krema reçetesi öğrenmek fena fikir olmayabilir. Yapacağımız bu tereyağlı krema, kahve, vanilya veya karamel gibi bir dizi aromayla şahane bir tada sahip olabilir, bu yüzden neden onu en sevdiğinizle eşleştirmeyesiniz?

pexels
Krema tarifine geçmeden bu krema hakkında kafalarda oluşabilecek bazı sorulara cevap verelim. Ne de olsa bazı ekstra ipuçları işe yarar olabilir. Öncelikle kremaseverlerin bir kısmının tatlı oranı daha yüksek kremalar sevdiğinin farkındayız. Bu yüzden ilk söylemek istediğimiz, bu kremada 120 gram olan şeker miktarına 80-160 gram arasında bir ekleme yapabilirsiniz. Önerimiz öncelikle 80 gram kadar eklemeniz, yetersiz gelirse yavaş yavaş miktarı artırmanız şeklinde olur. Bunun yanında bisküvi kremamız genellikle yapıldıktan yaklaşık bir hafta sonraya kadar dayanıklı kalır. Kullanmadan önce yapacaksanız, buzdolabında saklamanızı tavsiye ederiz. Bununla birlikte, kekinizin üzerine veya hangi tatlı için kullanmayı seçtiyseniz, odanız çok sıcak olmadığı sürece oda sıcaklığında saklanmasında da bir sakınca bulunmaz.

unsplash
Bu şahane kremayı dondurabilirsiniz. Bisküvi kremanız bir dondurucu torbasında veya dondurucuya uygun hava geçirmez bir kapta gayet başarılı bir şekilde dondurulabilir. Kullanmadan önce tamamen çözülmesini ve oda sıcaklığına gelmesini beklemek yeterli olabilir. Dondurup buzunu çözdükten sonra, bisküvi kremasını kolayca sıkmak ve yaymak için biraz fazla sert olduğunu fark ederseniz, bu durumda, mikserde düşük hızda veya elle çırparak yumuşatmayı denemeniz yardımcı olur. Hâlâ biraz sertse, doğru kıvama gelmesi için biraz fazladan süt, her seferinde bir çay kaşığından fazla olmamak şartıyla, ekleyebilirsiniz.

pexels
Bu tarifi yapmak için kullandığımız malzemelerin hiçbiri aşağıda belirtilen alerjenleri içermez. Bununla birlikte, markalar ve içerikleri değişebileceğinden, uzak durmanız gereken alerjenler için lütfen etiketleri dikkatlice kontrol etmeyi ihmal etmeyin.
Bisküvi kremamız ne içermiyor?
*Öncelikle vejeteryanlar için uygun
*Yumurtasız
*Fındıksız
*Fıstıksız
*Susamsız
*Kükürt Dioksit ve Sülfit içermez.
*Acı bakla içermez.

Malzemeler
*160 gr karamelize bisküvi
*80 gr tereyağı (oda sıcaklığında yumuşamış olmalı)
*120 gr pudra şekeri
*Biraz süt

pexels
Yapılışı
Öncelikle 160 gr bisküviyi ve 80 gr tereyağını tamamen birleşene ve yumuşayana kadar mutfak robotunda karıştırın. Bu noktada elle çırpmak yeterli olmayacağı için elektrikli bir karıştırıcıya ihtiyaç duyulur. Ardından 120 gr pudra şekerini her seferinde bir çorba kaşığı olacak şekilde ekleyip karıştırmaya devam edin. Tamamen birleştirilene kadar her pudra şekeri ilavesinde çırpın. Bisküvi kremanızın kıvamını kontrol edin, elbette yumuşak olmalı, ancak çok da akışkan olmamalı. Fazla katıysa, bir seferde birden fazla çay kaşığını aşmayacak biçimde, biraz süt ekleyebilirsiniz. Her eklemede tamamen çırpın, ardından daha fazlasını eklemeden önce kıvamını tekrar kontrol edin.

Tatlı konusunda sürekli yenilik peşinde koşan koca bir sektör ve bu sektöre ait ürünleri evde yapmaya hevesli olan bizler için bisküvi kreması gerçekten çok cazip bir lezzet olarak karşımıza çıkıyor. Raflardaki endüstriyel kremaya rakip, harika bir krema elde edebilirsiniz. Eğer denerseniz şimdiden afiyet olsun!
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?