Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
pexels
İLİŞKİLER / CİNSELLİK

Partnerle Ortak Aktivite Yaratmak

31 Oca 2023

Partnerle ortak noktaların olmaması, ilişkilerin en büyük problemlerinden biridir. Farklı ilgi alanları, ilk etapta sağlıklı ve ilgi çekici gibi görünse de belirli bir zaman sonra ilişkinizde çatırdamalara sebep olabilmektedir. Tamamen farklı şeylerden hoşlanmak, farklı zevklere sahip olmak, bir noktadan sonra birlikte yapılabilecek sosyal aktivitelerin bitmesine neden olabilmektedir. Çok seviyorsunuz ve bitsin istemiyorsunuz... Peki ne yapabilirsiniz? Aslında, çok zor görünse de cevap oldukça basit: “Saygı…”

1.5 Bardak

pexels
Ne demiş şair “sevgi anlaşmak değildir, nedensiz de sevilir.” Birisinden hoşlanmaya başladığınızda büyük ihtimalle neyi sever, neyi sevmez diye bir çetele çıkarıp, o kişiyi öyle sevmeye başlamıyorsunuzdur. Karşı tarafın bir bakışı, bir gülüşü, bir dokunuşu veya onunla yaptığınız kısa bir sohbet sonrası o kişiden etkileniyor ve gece gündüz o anı düşünüyorsunuzdur. Bir de bu düşüncelerin karşılıklı olduğunu fark ettiğinizde değmeyin keyfinize… Tebrikler! Artık bir ilişkiniz var. 

pexels
İlişkinin en keyifli zamanları, ilk zamanlarıdır. Birbirinizi tanımaya başladığınız ve karşılıklı olarak keşfe çıktınız o zamanlar... Fakat, yavaş yavaş bakıyorsunuzdur ki ortak noktanız neredeyse hiç yok. Aylar, belki de yıllar geçmiştir. Sizin bir zamanlar: "Farklıyız ama mutluyuz!" dediğiniz günler artık yok olmaya başlamış ve epey geride kalmış. 

pexels
Zaman ilerledikçe ilişkilerde farklılıklar can sıkıcı olabilmektedir.
Fakat, burada yapılan en büyük hata karşınızdaki kişiyi değiştirmeye çalışmakla başlamaktadır. Sonuçta siz, partnerinizi ilk gördüğünüzde de aynı şeylerden hoşlanıyordu ve büyük ihtimalle hala aynı şeylerden hoşlanıyor, bu yüzden değiştirmeye çalışmayın ve onu olduğu gibi kabul edin. 

Partnerinizin sevdiği şeyleri kendinizde “tabu” haline getirmeyin. 

Açık görüşlü olmaya özen gösterin. 

Aşırılıklardan kaçının. (Sevdiğiniz şeylerin fanatiği olmayın, bu karşı taraf için çok can sıkıcı olabilir.)

Partnerinizin ilgi alanlarına karşılıklı olarak ‘saygı’ gösterin ve uyumlu olun.

Hobilerinizde daha ılıman bir nokta bulun.

pexels
Diyorsunuz ki: İyi hoşta ne yapabiliriz?

Partneriniz çok yüksek tempolu spor seviyor fakat siz daha ağır tempolu spor seviyorsunuz beraber sadece yürüyüş veya koşu yapabilirsiniz.

Farklı türlerde filmlerden hoşlanıyorsunuz bu yüzden film izleyemiyorsunuz. İki tarafında sevdiği bir oyuncunun, türüne bakmaksızın oynadığı bir filmi beraber izleyebilirsiniz.

Farklı takımları tutuyorsunuz ve zaten bu çokta umurunuzda değil ama partneriniz maç izlemeyi seviyor... (Futbol, voleybol, basketbol…) En azından tuttuğunuz takımların maçının olduğu gün bir şeyler içerek birbirinize eşlik edebilir, partnerinizle vakit geçirebilirsiniz.

pexels
Karşılıklı olarak sağlıklı ve sağlam iletişim kurun. Birbirinizi zorlamayın ve telepati yöntemi ile anlaşmayı beklemeyin.

İkinizin de sevdiği ortak bir şey bile varsa ona tutunun ve hayatınızın bir parçası haline getirin. (Yemek yapmak, gezmek, bisiklete binmek…) Bu herhangi bir şeyi, beraber yapmaya özen gösterin.

Ortak aktivite yapmak bir ilişki için oldukça önemlidir. Fakat, beraber bir şeyler yapacağız diye karşı tarafın özel alanına girmeyin. Sevdiği şeyleri tek başına veya bir arkadaşıyla yapmasına müdahale etmeyin.

pexels
Birbirinizin en yakın arkadaşı olun. Bunun için illa evli olmanız gerekmez. Partneriniz ile sıkça sohbet edin. Birbirinizin sevdiği şeylerden konuşun. Birbirinizi dinleyin ve isteklerinizi sağlıklı bir iletişim ile ifade edip, birbirinizin fikirlerine saygı duyun.


pexels
Bir ilişkide yapabileceğiniz ortak aktiviteleri sizler için derledik. Burada en önemli noktanın birbirinize karşı göstereceğiniz saygıdan geçeceğini belirttik.
Ancak; önemli bir nokta var ki aslında bu en önemlisi, bunları karşılıklı olarak yapabilmeniz. Tek taraflı olarak gösterilen çaba yeterli olmayacaktır. Sadece tek tarafın sürekli olarak kendinden ödün vermesi ileride ilişkinizde başka problemlerin çıkmasına neden olabilmektedir. Bu yüzden iki tarafında aynı çabayı göstermesi gereklidir. ©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?