Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
unsplash
İLİŞKİLER / CİNSELLİK

Partneriniz Sizden Uzaklaşıyor Mu?

28 Kas 2022

Romantik ilişkiler kuruluyor ve bazıları da bir süre sonra bitiyor. Bu bitişlerin çoğu da bir partnerin diğer partneri terk etmesine dayanıyor. Peki, terk edilme ve uzaklaşma sinyalleri neler olabiliyor? Bu yazımızda, sizler için bu soruyu cevaplandırıyoruz.

1.5 Bardak

unsplash
Görüşme Miktarında Azalma

Partnerinizle aynı evde ya da ayrı evlerde yaşıyor olabilirsiniz. İlk maddemiz hem aynı hem de ayrı ev durumu için geçerli. İlk olarak, partnerinizle aynı evde yaşadığınızı düşünelim. Eğer partneriniz sizin bulunduğunuz odaya girmemek için çaba gösteriyor ve aynı ev içinde köşe kapmaca oynuyorsanız bu durum partnerinizin sizden uzaklaşmaya başladığının habercisi olabilir. Partnerinizle ayrı evlerde yaşadığınızı varsayalım ve çoğu zaman dışarıda görüşme ya da birbirinizin evine misafir olma durumunuzu inceleyelim şimdi; eğer partneriniz evinize daha az gelir olduysa ve dışarıda yapmayı planladığınız buluşmalara çeşitli gerekçeler göstererek gelmiyorsa partnerinizin sizden uzaklaşmaya başladığını düşünebilirsiniz. Görüşmeye ek olarak, partnerinizin eski mesajlaşma stilini sergilemediğini, size kısa ve soğuk mesajlar attığını ve aramalarınızı kısa kesmeye çalıştığını düşünüyorsanız da partnerinizin sizden uzaklaşmaya çalıştığını fark edebilirsiniz. Anlayacağınız, fiziksel ve dijital görüşmeler insanların uzaklaşma eğilimini rahatlıkla belli edebiliyor ve bu bahsetmiş olduğumuz durumlar sizin ilişkiniz için geçerliyse partnerinizin aklında ayrılma fikrinin şekillenmeye başlamış olabileceğinden bahsedebiliriz. 

sean carr photography
Gelecek Planlarının Yapılmaması

İlişkinizin başında partnerinizle uzun vadeli planlar yaparken şu an bu planlar hakkında konuşamaz hale geldiyseniz bu durumun partnerinizin uzaklaşma belirtisi olduğunu söyleyebiliriz. Uzun vadeli planlar, evlilik olabileceği gibi başka bir ülkeye birlikte yerleşme planı da olabilir. Planın ne olduğundan bağımsız bir şekilde gelecekten laf açtığınız zaman partneriniz sinirleniyorsa ve bu konuyu konuşmamak için farklı şeylerle ilgilenmeye başlıyorsa tehlikenin farkına varmanız gerekiyor demektir. Uzun vadeli planlara ek olarak, yaz tatili planı gibi kısa vadeli planlar da insanların uzaklaşma eğilimlerini gösterebilir. Bu nedenle, hem geleceğinizi şekillendirebilecek uzun vadeli hem de hayatınızı kısa süreliğine değiştirebilecek kısa vadeli planların konuşulması esnasında partnerinizin tepkilerini detaylı bir şekilde incelemelisiniz.

pexels
Yalnız Kalma İsteği

Tabii ki hepimizin bazı zamanlarda yalnız kalmaya ihtiyacı oluyor ve bu ihtiyaç doğrultusunda bir süreliğine çevremizdeki insanlardan uzaklaşıyoruz fakat bu ihtiyaç romantik ilişkilerde bir belirti olarak karşımıza çıkabiliyor. Bir başka deyişle, partneriniz sürekli olarak yalnız kalmak istediğini söylüyorsa ve sizi hem fiziksel hem de psikolojik olarak kapının ardında bırakıyorsa bunun önemli bir belirti olduğunu anlamalısınız. Partneriniz yalnız kalmak istediğini söylediği zaman ne olduğunu sorduğunuzda ‘’Benimle ilgili bir durum.’’ cevabını alıyorsanız bu cevabın iki anlamı olduğunu fark etmelisiniz; partneriniz ya gerçekten psikolojik anlamda bir rahatsızlıktan mustarip ya da sizden uzaklaşmak için yalnız kalma bahanesini kullanıyor. Her iki durum için de harekete geçmeniz romantik ilişkiniz için fazlasıyla anlamlı ve mantıklı olabilir. 

pexels
Yaptığınız Her Şeye Laf Edilmesi

Yaptığınız yemekten sipariş ettiğiniz ürüne kadar pek çok durum ve olay için partnerinizden olumsuz laflar işitiyor olabilirsiniz. Bu laflar sonucunda da kendinizi kötü hissedebilirsiniz ve motivasyonunuzda düşüş yaşanabilir ama buna izin vermemelisiniz. Partnerinizin yaptığınız her şeye kötü bir tutum ile yaklaşması tamamen onunla ilgili, sizin yanlış yaptığınız bir şey yok. Çoğu zaman insanlar uzaklaşmak istedikleri insanlarla kavga etmeye çalışırlar ve onlara sürekli negatif yanlarını gösterirler. İşte, sizin partneriniz de ufacık şeylerden kavga çıkartıp size hoşnutsuzluk ile gelebilir eğer sizden uzaklaşmak istiyorsa. Bu yüzden, bu durumu kişisel algılamadan partnerinizin gerçekten sizden uzaklaşmak isteyip istemediğini anlamaya çalışmalısınız. 
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?