STİL

Parıltıları Stilinize Adapte Edin

23 Kas 2022

On yıldan fazla bir süredir podyumlarda ve sokak stillerinde minimalizm hakimdi. Céline'den Jil Sander'a ve The Row'a kadar, yumuşak renkler ve şekilsiz silüetler şık ve stil sahibi bir sokak stili yaratmanın simgesi haline geldi. Ancak hem Alessandro Michele’in kreatif direktörlüğünü yaptığı Gucci etkisi ile, hem de sosyal medyanın görsel arzu nesnelerine yarattığı ilgiyle, maksimalizm dev bir geri dönüş yaşadı. Oldukça eğlenceli ve capcanlı hava yaratan pullar ve payetler maksimalizmin ve tabii ki de bu kış sezonunun olmazsa olmazlarından biri haline geldi.

Gucci, Marc Jacobs, Molly Goddard ve tabii ki Halpern defilelerinde sürekli olarak karşımıza çıkan payetler, parıldayan süslemeler ile sık sık karşılaştık ve bunun gibi detaylar zarifliğe ve aşırı feminen bir etkiye yakalanmamızı sağladı. Payetler bir sonraki seviyeye taşıyan ilk markalardan biri, 2018 yılında Londra Moda Haftası’nda Ashish vardı. Tasarımcı, 2018 ilkbahar defilesinin ardından "Payetler benim için her zaman bir protesto olmuştur. Benim için her zaman bir devrim olmuştur. Mülayimliğe karşı bir protesto.” diyerek, payetleri bir manifesto haline getirmiştir. Kariyeri boyunca renkli ve küçük parlak diskleri koleksiyonlarında kullanarak hayran bıraktı. Parti havası sonrasında her geçen gün artarak devam etti ve bu yıl özellikle de pandemi döneminin unutulmasıyla birlikte en zirve noktaya yerleşti.

Lüks moda evleri parıltı moduna girdikten sonra diğer tüm markalar da koleksiyonlarına ışıl ışıl ürünler eklemeye başladılar. Özellikle yılbaşı sezonun gelmesiyle birlikte tüm koleksiyonlarda karşımıza çıkmaya başlayan payetler, pullar ve simler kimileri için fazla iddialı olarak nitelendirilse de, pek çok kişi bu trendi denemek için can atıyor! Bunun gibi ışıltılı stilleri en iyi şekilde taşımanın yolu ise, kendi stilinize uyarlamaktan geçiyor. Örneğin, eğer minimal bir stiliniz varsa parıltıları yalnızca tek bir parçada kullanmalısınız. Hatta yalnızca aksesuarlar ile bile ışıl ışıl bir görünüm yakalayabilirsiniz. Düz renkli bir elbise ile tercih edebileceğiniz ışıltılı bir çanta veya ayakkabı, oldukça minimal bir şekilde bu stile ayak uydurmanızı sağlayacaktır.

Peki ya maksimalistseniz, yani ışıltıya ve renklere bayılıyorsanız? O zaman sizin için sayısız seçenek var diyebiliriz. Bu sezonun en sevdiğiniz trendlerinden biri olduğunu tahmin ettiğimiz ışıltılar, pek çok farklı şekilde kullanılabilir. Giydiğiniz en iddialı parçayı ışıltılı kullanabileceğiniz gibi, komple ışıltılı bir stil de tercih edebilirsiniz. Hem tek parça bir elbise ve tulum ya da ikili takımlarla yakalayabileceğiniz parıltılı görünümler stilinizi bir üst seviyeye çıkaracaktır. Eğer biraz daha eğlence katmak isterseniz, farkı renkleri ve dokuları bir araya getirerek de çok daha beklenmedik görünümler oluşturabilirsiniz.

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?