Pinterest
STİL

Pareonu Seç, Plajda Tarzını Konuştur

03 Ağu 2023

Yazın plajlarda veya havuz kenarında tarzınızı tamamlayacak ve klaslığınızı konuşturacak en önemli parçalardan biri hiç şüphesiz pareolar. Doğru bir pareo ile plajda hem tarzınızı konuşturabilir, hem de olduğunuzdan bir beden daha ince gözükebilirsiniz. İşte karşınızda bu yazın pareo rehberi.

2 Bardak
Pareo deyince aklınıza bir parça tül gelmesin. Zira yeni model pareolar bu tül fikrinden oldukça uzaklar. Kimileri elbise, kimleri tulum, kimileri de pantolon şeklinde olan bu pareolar plaj tarzımıza hava katıyor ve bikinimizi tamamlıyorlar. Üstelik artık sadece denize girmediğimiz, bir de partilediğimizi hesaba katarsak, bu pareolar deniz veya havuz sonrasındaki kullanım alanları ile de göz dolduruyorlar. Öyleyse “Pareosuz asla!” diyor, listemize başlıyoruz.

Zara
Pareo seçerken, vücut tipiniz, mayo ve bikininizin rengi ve dokusu son derece önemli. Zara’da bu sezon, resimde gördüğünüz gibi yandan yırtmaçlı, wide-leg modelinde birçok pareo bulunmakta. Bu pareolar özellikle Çeşme ve Bodrum’daki beach clublarda son derece kullanışlılar. Denizden çıktıktan hemen sonra, altınıza bu pareo model pantolonlardan geçirerek, yemeğe geçebilir ve hatta üzerine gömlek geçirerek, akşam üzeri kahvesine geçiş yapabilirsiniz.

Kısacası birçok okazyona uygun bulduğumuz bu modellerin bikininize en uygun olan rengine, hatta mümkünse aynı rengine bakmanızı tavsiye ederiz. Dokuma kumaşı ile tüm mayo ve bikini tipleri ile uygun olan bu pareolar giyene ciddi anlamda “serinlik” katıyorlar.

Havens Butik
Hoşumuza giden ve giyenin belini bir beden ince gösteren bir diğer pareo çeşidi ise, bilekte biten, derin yırtmaçlı bu püsküllü örme modeller. Bu modelleri genellikle benzer renkte bir bikini üstü ile kombinlemenizi öneririz.

Tam yaz aylarına uygun, son derece bohem duran bu pareolar önümüzdeki yaz pek moda olacak.

Bizden söylemesi.

Havens Butik
Pareolarda, oldukça tercih edilen bir diğer model ise tül pareolar. Beach clublarda arz-ı endam edebileceğiniz bu modeller, fena halde in! Üstelik her ne kadar vücudu sarıp vücut hatlarını gözler önüne serse de, bir o kadar da giyeni olduğundan daha ince gösteriyorlar.

Özellikle bacakları kalın olanlara uzun modelleri tavsiye eder, bir de uyarı yapmak isteriz; içine benzer renkte bir bikini takımı giymeli ve eğer göbekliyseniz bu modelden kesinlikle uzak durmalısınız.

Pinterest
Maxi model derin dekolteli bu modeller ise kesinlikle denize girmekten çok, deniz veya havuz kenarında resim çektirmek isteyenlerin tercihi.

Bu model ile daha önce de söylediğimiz gibi rahatlıkla after partylerde boy gösterebilir ve drink alabilirsiniz.

Pinterest
Bu yaz ve özellikle 2024 yazında, pareolarda sıklıkla dokumalı ve püsküllü modeller göreceğiz.

Özellikle yanık teninize yakışacak beyaz renkteki dokumalı ve püsküllü modeller, deniz veya havuz şıklığınıza şıklık katacak. Fakat eğer bu tür bir pareo kullanacaksanız, giyiminizin kalanında nötr bir renk ve doku seçmenizde fayda var. Eğer kalın bacaklı veya bilekli olduğunuzu düşünüyorsanız, uzun boy pareolar bacaklarınızı kapatırken, hem kalçanızı daha hatlı, hem de belinizi daha ince gösterirler, bizden söylemesi.

Pinterest
Bir de tüyo verelim.

Eğer biraz daha kalın kumaş bir pareo seçecekseniz, üstünüz ile altınızı uyumlu seçmenizi tavsiye ederiz. Böylelikle takım görüntüsü verecek ve uzaktan bakınca göz dolduracaksınız.

Bu sene beyaz, kahve, haki ve vanilya tonları çok moda!

Pinterest
Son olarak, tulum model pareolar da ufak ufak kendilerini göstermeye başladılar bile. İnce askıları ile göz dolduran ve hafif kumaşı ile serinlik hissi yaratan bu pareolar özellikle bikininin üzerinde çok hoş duruyorlar. Bu tür bir pareo, kısa olması sebebiyle bacakları gözler önüne sererken, yanık teniniz ile prim toplayacaksınız.

Tavsiyemizdir.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?