Sputnik
GLOBAL NEWS

Özgür Özel: Bana Düşen Görev Ne İse Ona Talibim

04 Ağu 2023

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanı Özgür Özel, parti içerisinde devam eden değişim tartışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Partisinin bir sonraki seçimlerde yenilgi yaşamaması adına her göreve talip olduğunu ifade eden Özel, “Bu yolu kimin genel başkanlığıyla açacaksak onun genel başkan olması lazım. Ben bu partinin bir daha seçim yenilgisi yaşamaması için, ne yapılması gerekiyorsa orada bana düşen görev ne ise ona talibim. Genel başkansa genel başkan” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanı Özgür Özel, 14 Mayıs Genel Seçimleri’ne ilişkin ve parti içerisindeki değişim tartışmalarına yönelik açıklamalarda bulundu.

14 Mayıs Genel Seçimleri’nin ve 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nin kaybedilmesinin ardından parti ile seçmen arasında ‘duygusal kopuş’ yaşandığını söyleyen Özel, “Birincisi her paylaşımın altına bakıyoruz. Ben de bakıyorum. Binlerce onlarca sayfalarca 'tam hissettiğimiz bu' mesajları aldım. Kopuş fena bir şeydir. Bu başka bir şeydir. Sakince çıkıp uzaklara gitme meselesine bir çözüm bulmamız lazım. Türkiye'nin neresine giderse git insanlar bir şey bekliyor. Bu duygusal kopuş her yerde var. Duygusal Kopuş var. Yok demekle olmaz. Meseleyi seçmene yüklemek, anlamamak doğru değil. Her seçim sonucu seçmenin size yazdığı bir mektup var. Onu açıp satır satır okuyacaksınız” cümlelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile yaptığı gizli protokole dikkat çeken Özel, "Mutabakatı bilmiyorduk" dedi. Söz konusu protokolün CHP’nin kurumsal kimliği ile uyuşmadığına dikkat çeken CHP Grup Başkanı, "Bu anlaşmanın yapılmış olmasını hiç beklemezdim. Ben CHP'nin kendi kimliğiyle kendine yakışan bir çizgi sürdürmesini düşünürüm” diye konuştu.

2024 yılında gerçekleşecek Yerel Seçimlere dikkat çeken Özgür Özel, Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun adaylığını ilan etmesi durumunda seçimi kazanacağını açıkladı.

Açıklamalarının son bölümünde CHP’nin yüzde 25’e hapsedilmemesi gerektiğini vurgulayan Özel, “Bugün, bu partiyi içinde bulunduğu bu durumdan, bir cam tavan var yüzde 25, onu tuzla buz edecek bir sıçrayışa ihtiyaç var. CHP'yi yüzde 20-25'e mahkum edemeyiz. Bir çıkış bulmak zorundayız” ifadelerini kullandı.

©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?