Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
Oğlak Burçları Köklenmek İçin Hangi Çakrayı Çalışmalı?
pexels
ASTROLOJİ

Oğlak Burçları Köklenmek İçin Hangi Çakrayı Çalışmalı?

Güvenilirlikleri, dürüstlükler ve çalışkanlıklarıyla bilinen Oğlak burçlarının veya yükseleni Oğlak olanların organizasyon yeteneği son derece kuvvetli olmasına rağmen, organize ettikleri durumlar bekledikleri gibi gitmediği bazı durumlarda kök çakralarında tıkanıklıklar olabilir.

Editör :Andi Hodara
Yayın Tarihi :30 Haz 2022
Süre :1 Bardak
Oğlak veya yükseleni Oğlak burcu olanlar kuvvetini topraktan alır. Plan yapmayı özellikle ayrıntılı organizasyonları sever, işler istedikleri gibi gitmediğinde sık sık depresyona girerler. Kafaları genellikle işleri ile meşguldür ve insanlarla ilişki kurmak onlar için çalışmaktan daha zordur. 

Yalnız olsalar bile kendilerini yalnız hissetmezler. Ciddi ve güçlüdürler. Doğada vakit geçirmeyi sever, küçük yaşlardan itibaren bitki ve hayvanlarla oldukça fazla ilgilenirler. İradeleri öylesine kuvvetlidir ki fikirlerini değiştirmek son derece zordur. 

Aynı zamanda da güvenilir insanlardır ve dürüstlükleri ile tanınırlar. Yalan söylemekten ve söylenmesinden hiç hoşlanmazlar. Bu sebeple çok iyi arkadaş olurlar. İşler istedikleri gibi ya da planladıkları gibi gitmediğinde kötü hislere kapılmaları veya depresyona girmeleri onların genellikle Kök çakraları ile ilgilidir. Onlar için gelenekler, soy, geçmiş ve gelecek her zaman önemlidir ve köklerinin derinlerde olması onların daha rahat yeşermesine yardımcı olur. 

Eğer geçmiş ile ilgili veya gelecek ile ilgili sıkıntıya düşüyorlar kendilerini huzursuz hissediyor, odaklanmakta problem yaşıyor, en büyük yetenekleri olan organizasyonlarda problemler oluyor ve kendilerini bir şeye bağımlı hissediyorlarsa, özellikle son dönemde korkuları arttıysa kök çakralarında olası bir tıkanıklıktan söz edilebilir.

Oğlak burçları kök çakra tıkanıklığında bu maddelerden bir ya da birkaçını hissedebilirler:

  • Güvensizlik,
  • İletişimin kopması,
  • Enerjisizlik,
  • Tembellik,
  • Sürekli olarak sorgulama,
  • Kararsızlık, 
  • Öfke patlaması,
  • Özgüven eksikliği,
  • Kontrolsüzce yemek yemek.

pexels
Oğlak burçları veya yükseleni Oğlak olanlar kök çakrayı tekrar nasıl aktive edebilir?

1- Doğada vakit geçirmek, en küçük Oğlaklardan en büyük Oğlaklara kadar her zaman işe yarar. Bitkileri sulamak, hayvanları beslemek, toprakla uğraşmak onlar için her zaman rahatlatıcıdır. Denize girmek, yıldızları izlemek, kısacası evrenin bir parçası olduklarını hissetmek onlara çok iyi gelecektir.

Ayaklarının kuma veya toprağa değmesi üzerlerindeki tüm negatifliği alacaktır. 

2- Yoga duruşları

Yogadaki ağaç duruşu, Oğlak burçlarının en kolay yapacakları ve belki de en sevecekleri duruşlardan biri olacaktır. Duruş köklenme ile ilintilidir. Ayaklar yere öylesine köklenmelidir ki, biri kalktığında diğeri tüm vücudun dengesini sağlamalıdır. Oğlak burçları bu pozu mutlaka yoga pratiklerinin bir yerine eklemelidirler. 

3- Enstrümanlar 

Eğer enstrümanlara ilginiz varsa, Oğlak burçları için vurmalı ve yaylı enstrümanları çalmak ile dinlemek son derece keyif verici olacaktır. Bu enstrümanların yaydığı titreşim, kök çakrayı aktive edecektir. 

pexels
4- Kırmızı rengi

Her ne kadar Oğlak burçları veya yükseleni Oğlak olanların çok sık kullandığı bir renk olmasa da, kırmızı rengi kök çakradaki tıkanıklıkları açan bir renk olarak bilinmektedir. Yaşam gücünün rengi olarak da adlandırılan kırmızı rengini eğer Oğlak burçları kıyafetlerinde kullanmak istemiyor ise, evdeki dekorasyonda kullanabilirler. 

5- Aromaterapi ve sabun

Sandal ağacı yağı ve zencefil yağı kök çakrayı aktive eden aromaterapi yağlarıdır. Bu yağların elde ediliş biçimi de kökten geldiği için, kök çakrayı aktive ettiklerine inanılmaktadır. Bu tür kökten gelen kokulu sabunları kullanmak veya meditasyon esnasında bu yağları kuyruk sokumuna uygulamak kök çakrayı aktive eder.
6- Reiki

Kök çakrayı aktive etmek için reiki uygulaması yapılabilir. Bunun için kişi rahat bir oturuştayken gözlerini kapatmalı ve dikkatini kuyruk sokumuna getirmelidir. Kuyruk sokumundan koyu kırmızı bir ışık çıktığını bu ışığın onu toprağa köklendikten sonra kuyruk sokumu etrafında döndüğünü ve düzgün dairesel hareketler yaptığını imgeleyebilirler. Bunu bir süre imgeledikten sonra gözlerini açabilirler.

Herkese şimdiden şifa olsun! 


Yukarı Kaydır