Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
ASTROLOJİ

Ocak Ayında Bizi Neler Bekliyor?

01 Oca 2023

2023, hoş geliyor ve elleri de dopdolu..! Merkür ve Mars retrosu, Yengeç Dolunay’ı, Kova Yeni Ay’ı derken; atımızın koşumlarına sıkı sıkı yapışmaya meylediyoruz belki… Fakat, gerçeklik hissi, gergin bir vücuda gelir mi hiç? Hiç..! Biraz rahatlamak lazım o zaman… Fark ederek rahatlayabiliriz: Ocak sadece 2023’ün ilk ayı değil; gezegen konumları ve çapraz hareketlilik ile, başlangıçlarımızın ve yerinde bitişlerin tabelalarını da ışıklandırıyor. Yani her anlamda bir başlangıç bu ocak! Merkür, Mars gerilerken; çam ağacının altındaki hediyeleri kaçırmamak üzere, o çamı önce bi’ devirmemek gerek, değil mi? Nasıl olacak peki bunlar? E, hadi gelin; olmaz diyenlerin olduğu, zor denilenlerin aslında kolaylaştırıcı iksirler gibi bardaklarımıza dolduğu 2023’e, tertemiz bir giriş yapalım! Enseyi karartmaya ne gerek..? Güneş, her zaman yerinde! Yılın ilk ayını iyi idame etmek, bizi tüm yıl formda hissettirir. Aylık etkileri algıladıktan sonra Yükselen burcunuzu da okumayı kaçırmayın ki modunuzu yakalayın!

8.5 Bardak

Retrolar, İyidir: Gerilemeleri İlerlemeye Dönüştür!

2023 yılına hem Mars hem Merkür geri harekette giriyoruz. Eğer retro denildiği zaman bile artık tüyleriniz diken diken oluyorsa haklısınız. Fakat unutmayın, sadece gerilemelerden korkanlar, gerilemelerin etkisinde kalır ve onlardan kötü etkilenir. Ürpertiye kapılmak yerine, hayatınızda ‘kötü gidiyor’, ‘ilişkim bitiyor’, ‘şimdi ne olacak?’ dediğiniz karanlık tarafların aslında sizi nasıl da ileri attığını düşünün. Bitmesi gereken bitiyor, kalması gereken ise daha da kuvvetleniyor. Bu doğanın kanunu, değil mi? Bu minvalde 2023’e girdiğimizde hem Mars’ın hem Merkür’ün geri harekette olması, aksiliklerin patlak vermesi değil, zayıf olanın kendini belli etmesi tarafından bakabilirsiniz. Bu zayıflık, bizim içimizde olsa bile aynı şey… Kuvvetsiz iç-kasımızı görmek, ona temas etmek, onla iletişimimizi düzenlemek için bulunmaz bir fırsattır gerilemeler. Mars ve Merkür geriliyorsa, biz de onların biraz gerisinden bakabiliriz onlara. Madem, retrolardan korkmaz hale geldik, detaylarına inmeye de korkmayız.

Mars Retro: İyi Orta, Gol Getirir

Mars, 30 Ekim 2022’de retrosuna başlamıştı. İkizler’de geri hareketine başlayan Mars gerilemsinin etkilerini zaten görebildiğimiz kadar gördük. Belki biraz hevessiz kaldık, bazen de birden nefessiz. Eğer normalde olmayan bir sinir hâli içinde hissediyorsanız, ‘teşekkürler Mars’ diyerek gökyüzüne bir selam çakabilirsiniz. Güzel haber şu ki, o gerilerken bize öfke kontrolünü öğretti. İkizler mizacında bir Mars gerilemesi olduğundan öfkemiz daha sivri ve belki laflarımız daha yakıcı geliyor ağzımıza. ‘Bu işte bir terslik var’, ‘Bunu da demezsin yahu!’ diye kendine dönüp bakanlar; Mars’ın geri geri sallanan ağacından ‘öfke kontrol ve kriz yönetim’ meyvelerini topladı ve toplamaya da devam ediyor. 


Bu Mars etkisine tepkiniz nasıl oluyorsa olsun, 12 Ocak’ta Mars, direkt hareketine devam ediyor! 10-12 Ocak tarihlerinde Mars düz hareketine dönmeden son tersini yapabilir. Bu zamana kadar sabredenler ve ocak ayını insanlarla didişmeden ortalayabilenler, gerilemeden de kuvvetli çıkar… Ayın ortasına kadar sabret, ayı ortala, bu golü de kendine yaz.

Merkür Retro: Açıktan Al ve Yolunu Aç!

Meşhur Merkür retromuz ise; 29 Aralık tarihinden beri bizlerle. Bu da demek ki o retrosunu bitirene kadar yeni başladığımız işlerde çıkan pürüzleri ittirmemek, etraflarından dolaşmak lazım. Aşmak için her zaman dövüşmek şart değil, enerjimizi kendimize saklayalım. Oğlak burcu mizacında hissettiğimiz bu gerileme, kurduğumuz sistemleri sorgulamamıza: ‘2023’e nasıl girmek istiyorum?’, ‘Arzuladığım hayat kurgusu bu mu?’ diye yaşam planlarımızı enine boyuna düşündürmeye itebiliyor bizi. Gerilerden gerilerden, süpüre süpüre, açıktan ala ala yaparsak, bu enerjiyi öyle bir dönüştürürüz ki Merkür gerilemelerini hevesle bekleyeceğimiz bir halimiz bile olabilir. Neden bu gerileme hayatımız için epey önem taşıyor? 

Malum attığımız tarihin sayısı bile değişiyor. ‘2023’ demek bile numerolojik bağlamda bizi değiştirecek. Aynı zamanda yeni yıla girdiğimizden, yeni yollarımızdaki adım taşlarımızı itina ile ve imtina ederek dizme dürtüsünden… Aksaklıklara takılmayın deriz, onları tutun, bakın ve okayleşip, etrafından dolaşıp Ocak 20’sine kadar strateji belirleyin. İmkan varsa icraata geçmek yerine plandaki boşluklara doldurmak daha yoğun ve incelikli bir yol haritası çıkarabilir. 20 Ocak’ta gerileme bitiyor…

Venüs Kova’lanıyor; Boş Bakma, Görmeyi Öğren!: Büyük Resmin Aşıkları

Aşkın gezegeni Venüs, ocak ayının başından sonuna, 3 Ocak'tan 27 Ocak'a kadar Kova Burcunda! Bu da demek ki romantik ilişkilerimizi ya da flört kıvrımlarımızı Kova’nın özgürlükçü ve büyük resimden gelen mizacıyla ele almaya meyilli olabiliriz. Kova sabit bir burç olsa da gelişkin Kova enerjisi büyük resmin netliğine, öyle bir sabitliğe açtır. Ona resim defterinizin büyüklüğünü göstermediğiniz sürece, gider minik skeç defterlerine kanar anlayacağınız. Elbet, bu hepimiz için geçerli. Romantik ilişkilerimizdeki bireysel alan ve içimizden dışarıya aktardığımız kuvvetin özgürlüğü ve berraklığı önem kazanıyor. Sizi sıkıştıran düşünce ve davranış konseptlerindense ‘Ay bi’ cam açın’ tarzında, yüreğiniz ferahlasın, içiniz -ilişkide olsanız dahi- kendinizle de dolsun istiyorsunuz. 

Bu bağlamda hem kendinizin hem partnerinizin bireysel özgürlüğüne özen göstermek ve romantik duygularınızı daha geniş perspektifle sağaltmak, ilişkinizi ve kendilik hissinizi de genişletir. Yıkın duvarları, aşk bile bile özgürlüktür! Riskler: Yakınlığın bir sınırı varsa, uzaklığın da vardır. Özgürüm diye, birbirinizi unutmamak için, samimiyet ve empatinin yemyeşil bayraklarını ellerinizden bir an olsun bırakmamak gerek…


Jüpiter Koç Burcunda: Nasıl Anlatsan? Nereden Başlasan?

Sırtına elini koyduğu burcu şanslandıran o gezegen… Elbette Jüpiter’dir! Onun sihirli eli ise aralık ayının son çeyreğinde, Koç’un sırtına yaslandı. Koç’un tam karşısındaki Terazi ve ateş element kardeşliğinden Aslan ve Yay’lar da bu Jüpiter enerjisinin alanından çokça nemalanıyor. Peki bu ne demek oluyor? Jüpiter demek patlamalı enerji, şans, mizah, hareket demek. Koç mizacında bir Jüpiter ise, enerjimizi daha da patlatır. İşin riski ise; girişimlerin ve sözlerin balon gibi sönücü de olabilmesi. Yani bir kapıyı kırıp içeri dalarsınız, sonra ‘Bu kapı neden kırık?’ diye sorabilirsiniz. Bu enerjiyi yerinde kullanmak için gireceğiniz kapıların ziline basmak, şansın ne elden kaçacağı ne de onu kovalayarak elden kaçırılabileceği bir pozisyonda, enerjilerin tam ortasında durmak lazım yani. Tam ortasında yolun, sıcağın ve soğuğun. Önce kendinize sorun: ‘Nereden başlasam ve nasıl anlarsam?’ diye. Sizin olan sizi bulacaktır. Dengede ve girişimde kalındığı sürece sıcaklığı olduğu kadar serinliği de koruyabilmek, güzel strateji. Mayıs ortasına kadar Jüpiter-Koç’ta, etkiyi fark edin..!

7 Ocak Yengeç Dolunayı: Sınırlar, Kapsa(n)mak İçindir!

Bir Dolunay tamamlanacağında, bunun bizi neye tamamladığını görebilmek ve hayatımızın yol haritası kurgusunda desteklenebilmek için, bu Dolunay’ın hemen öncesindeki Yeni Ay’a bakıyoruz. Yeni Ay’ımız aralıkta Oğlak burcunda gerçekleşmişti. Oğlak bizi her alanda sınır belirlemeye ihlallere uyanık olmaya ve özgürlüğün, keza yaratıcılığın da özünde disiplin ve sınır olduğunu anlatır. Netlik kaba görünebilse de gerçektir. Ve büyük resimde daha sıcak… 7 Ocak Yengeç Dolunay’ı da bize, sınırlarını çizdin, bu zamana kadar içeri alacağını aldın, dışarıda kalacak olan konu ve kişiler kendini belli etti. Şimdi güzelce bunu algıla ve bir Yengeç edasıyla yüzün karşıya bakarken, adımların sınırlarından dolansın ve neyin ne olduğunu iyice belli et diye sesleniyor.

Dolunay’ın aldığı açılar ise; bu alanların hayatlarımızın ilişkiler bölgesinde titreyeceğine işaret. Hayatımıza giren insanlara, kendimizi koruduğumuz bir yerden şefkat, kendimizi onların samimiyetine bırakabildiğimiz bir yerden mesafe alabilir miyiz? Bu yumuşak sınırlar, dengeli bir şekilde işlenmediği sürece romantik partnerleri birbirinden itebilir. Böyle anlarda Yengeç’in sımsıcak bir ev olduğunu unutmayın. Şefkate giden yollar kasisli olabilir; ama inceliği korumak her zaman bireylerin elinde…

21 Ocak Kova Yeni Ay’ı: Kendine Ayılıyorsun… Hayırlı Olsun!

Bir iki ay sonra, 2023’ün ne kadar enteresan bir yıl olduğunu daha detaylı konuşacağız. Ve o sohbetimizde sık sık geçen burç ise ‘Kova’ olacak. İşte bu yüzden, yılın ilk Yeni Ayı ve ondaki Kova tutumunu hissetmek, gerçekten önemli. 18-19-20 Ocak zamanları kendinize nasıl hissettiğinizi sormanız, hayatınızı ve bireyselliğinizi derinleştirmek için neye ihtiyaç olduğunu görmek açısından muazzam bir rehber olabilir. Kendinizle konuşan biri değilseniz, samimi olduğunuz, sözüne güvendiğiniz arkadaşlarınıza da sorabilirsiniz: ‘Sen beni nasıl görüyorsun?’, ‘Daha çok kendim olabilmek için neye ihtiyacım olabilir?’. İyi arkadaş insanın üçüncü gözüdür ya… Bu Yeni Ay, ‘Bunu istiyorum, kendim için buna niyetliyim’ demenin, hatta bunu en özgür hissettiğiniz yerden bağırmanın zamanı. Ya da o en özgür hissettiğiniz yere doğru bağırmanın! 

Koç ve Yükselen Koç Burcu

Mars gerilemesi ile başlayan bir yıl, Koçların nerelerde kendini geri tutacağını ayan beyan gözler önüne serer. Yönetici gezegeni gerilerken, bu Koç ve Yükselen Koçları da bir gerilim hattına sürükleyebilir. Mizacı misali, Koç impulsiftir fakat, diğer yönüyle, istediğini elde etmek için her şeyi yapar da. Saf patlamaları bir kenara bırakıp, enerjisini şöyle bir elinde döndüren Koçlar, isterse metanetini korumayı da başarabilir elbet. Stratejine sadık bir Koç, ayın en şanslısı haline gelir! Malum, Jüpiter’in şanslı eli de sizin üzerinizde, stratejik tutum; uzun vadeli rahatlık getirir… İmkanınız varsa, büyük projelerinizin eylemine geçmek için 20 Ocak’ın geçmesini bekleyin deriz.


Boğa ve Yükselen Boğa Burcu

Dikkat, kararlılık ve yardım istemek, Boğa ve Yükselen Boğaların bu ayki konuları. Her şeyi kendi başınıza yapmanız, sizi kuvveti hissettirebilir; ama, özellikle iş hayatında bu amatör karşılanır. Finans durumunuzu kontrol etmek ya da bu konularda sıkıntı çekiyorsanız, hayatınızda bu konuda iyi olan birilerine danışmak epey lehinize işler. Yönetici gezegeniniz Venüs, ocak ayını tam ortalayarak Kova evinde hareket ederken yine kariyerinize işaret ediyor. Yeni fırsatlar ya da aklınızda yanan yeni fikirler, değerlendirebilir. Fakat, siz de tüm Zodyak gibi 20 Ocak’tan sonrasını beklemek yerinde bir strateji olur. Sabrın sonu selamet ve bu salimlik ‘ev’ gibi hissettirecek -seversiniz

İkizler ve Yükselen İkizler Burcu

Bir süredir gergin hissediyorsanız, bu çok normal. Gezegenlerin ateşinin elebaşı Mars, sizin evinizde hareket ediyor. Merak etmeyin bu etki 12 Ocak’a kadar sürecek ve sizi azad edecek. Tabii, ondan kurtulmak yerine ‘şu an’da kalıp size neyi öğretmeye çalıştığını hissetseniz, epey kuvvetlendirici bir etki. ‘Sıkı can iyidir’ der ya büyüklerimiz. Belki dinlemek lazım? Sıkı can iyidir… Önce dişini sıkıcan ve akabinde sen bile ne kadar kuvvetli olduğuna şaşıracaksın… İç gözlemlerinizden kaçırdığınız gözlerinizi, hayatınızın başka bir alanında devirirken görebilirsiniz. Diğerlerine hassas davranabilmek, sizi kendinize karşı yumuşatır. İmkan varsa başlangıçlar ve hayallerin gerçeklik zaman çizgisindeki adımları için, 20 Ocak’tan sonrasını bekleyin! Ufukta bereket var!

Yengeç ve Yükselen Yengeç Burcu

7 Ocak Dolunay’ı sizi hiç dolandırmasın, malum sizin evde. Fakat, siz evde yokken biraz zorlayıcı olabilir, değil mi? Neyse ki derinliklerinizde her şeyi yapacak gücünüz var. Belki öne atılmadan önce, bir iki adım geri gidip, içeri yönelmek için zaman lazımdır? 7 Ocak ve civarları bunun için çok uygun! 12 Ocak’a kadar Mars geri hareketinde. Hayatınızın, çok çabaladığınız ama yerinde sayıyor gibi hissettiğiniz bir döneminizde olabilirsiniz. Merak etmeyin, siz dursanız da yol gider. Size hizmet etmeyen, geniş gönlünüzü yeşillendirmeyen hiçbir sese kulak asmak zorunda değilsiniz. Bırakın isteyen istediğini yapsın. Onu kalbinizin dışına öteleyin. Hiçbir adımınız boşuna değil. Onlar yüksek bir sıçrayışın adım taşlarını oluşturup, kinetik için potansiyel enerjisini topluyor. Hayatınızdaki her sıkıntı, size buraya gel, şuraya git diyen içsel bir rehber olabilir mi? İşin özünde evren kimsenin kötülüğünü istemez ya… Neyin olduğu kadar, neyin bir türlü olmadığına da dikkat kesilin. Olmaması, daha iyilerini oldurmak için. 

Aslan ve Yükselen Aslan Burcu

2023’e girişimiz, Merkür ve Mars gerilemesi eşliğinde gerçekleşiyor. Aslan ve Yükselen Aslanların incelikli olması gereken konular kendini yakın çevresinden kendini ait hissettiği gruplardan ve arkadaşlarından açabilir. Mars gerilemekte olduğu için ateşin altı açık. Yine aynı durumdan, bu ateş biraz titrek de! Aslanlar gelgit yaşayabilir fakat bunu git-git ve kazan-kazan durumlarına dönüştürmek tabii ki elde! Her parlayacağınızı hissettiğiniz zaman kendinizi fark etmek, insanların dediklerinden ziyade niyetlerine odaklanmaya çalışmak; hem kafa rahatlatıcı hem de gönül açıcı! Başlangıçlarınızı mümkünse 20 Ocak’tan sonraya, Merkür gerilemesi bitimine denk getirirseniz, daha garantici olur.

Başak ve Yükselen Başak Burcu

Retrolarla merhaba denilen bir yıl, Başak ve Yükselen Başaklar için ne demek? Zaten detayların krallığını kurmuş Başaklar, bu kabiliyetlerinin bug’ına girebilirler. Biliyorsunuz, bu sizin hem kuvvetli hem zayıf yönünüz. Kariyer alanınızda ve iş ortamınızda içsel yükselmelerinize doğru bir nefes alıp, oraları rahatlatmanız kafi. İnce yüreğinizi ortaya koymanız, başkaları için değil, her zaman sizin için öncelikli bir konfor alanı yaratır. Yardımsever merkezinizden kaçmadan, hassaslığınızın gerçek gücünüz olduğunu hatırlayın. Sizi sinirlendiremeyen iş, şey; iç-barışınızı kuvvetlendirir. İmkan varsa, eylem planlarınızı 20 Ocak sonrasına alabilirsiniz. Samimiyeti ve iyi niyeti elden bırakmamak anahtar. Ay sonu iş ortamınızda kendinizi epey rahatlamış bulacaksınız. İçini izlemeye devam!

Terazi ve Yükselen Terazi Burcu

Görünürlük ve sizin büyük resimde kendinizi nasıl gördüğünüz/görmek istediğiniz 2023 Ocak itibari ile önem kazanıyor. Vizyonunuzu yürürlüğe sokmadan, yürür mü yürümez mi diye düşünmek daha çok işinize yarayabilir. Bu konuda harekete geçmek için 20 Aralık’tan sonrasını beklemeniz daha dengeli kararlar almanıza yardım eder. Ay sonuna doğru evde hissetmek sizin için önemli. Ev koşullarınız ve yüz yüze olduğunuz insanlarla ilişkilerinize özen göstermek, içsel evinizi de ferahlatacaktır. Empati -seversiniz- altın kural! Unutmayın, herkesin dertleri var, kabalık ise herkesin kendiyle alakalı… Yönetici gezegeniniz Venüs, ocak ayını ortalayan bir halde Kova mizacıyla size sesleniyor. Kova Yeni Ay’ı ile birlikte romantik çağrılara kendinizi açık tutun! 20 Aralık’tan sonra, kalbinizin yerini şaşırmayın deriz…

Akrep ve Yükselen Akrep Burcu

Mars retro, Merkür retro ve merhaba 2023… Peki Akrep ve Yükselen Akrepler hangi hayat alanlarından titriyor? Sizi zorlar gibi görünse de finans alanınızdaki stratejik tasarılarınız şu ara çok önemli. Aksilikler sizi yıldırmasın ve sadece rahat görünmeyin, rahat olun. Terslik dediğiniz şeyler sadece yolunuzu temizlemeniz için hayatın size gösterdiği pas tutmuş yerler. O pasları çözmeden ilerlenmezdi zaten! 20 Ocak tarihine kadar kendinizi korumada tutmak sonrası için içinizi öyle bir ferahlatır ki. ‘Oh’, dersiniz, ‘Her şeye değdi!’. Venüs’ün Kovadan seslenişi sizi eve ve ev konularına kol sıvamaya davet ediyor. Ay başında tamamlacak Dolunay’ın etkisi ise öncesi ve sonrasında etkili olmakla birlikte size yine ‘Stratejilerini unutma, temkinli ve serin kal’ diyor. 20 Ocak’tan sonra aradığınız evi bulabilirsiniz… Belki de içinizdeki evin keşfi olabilir mi bu?

Yay ve Yükselen Yay Burcu

Jüpiter size de şansını dokundururken diğer yandan gerileyen Mars ve Merkür, ‘Biraz ağırdan alsak mı?’ diye mırıldıyor. Tahammülünüz ya çok yüksek ya çok alçak olabilir. Fakat, işin güzel yanı şu ki; esnekliğiniz ve uçlar arasında bir ip cambazı inceliğinde ilerleyebilmeniz; size balans ve manevra kabiliyeti sunuyor. Serin kalabildiğiniz sürece kusurlar da yolunuzun daha iyi anlaşılması için, göreceksiniz… Bu ayki konularınız finans odaklı olduğundan, kaynaklarınızı ve çıktılarınızı iyi değerlendirmeniz; atılımlarınızı ise mümkünse 20 Ocak’tan sonrasına denk getirmeniz sizin de hoşunuza gider. İlişkilerinizde hassas-esneklik stratejisi size ve partnerinizle olan bağınıza esenlik katar. Biliyorsunuz, kendinizi bıraktığınız an dünya sizin için diziliyor… Sevgi kanalından diziverdiğiniz davranışlar, size katlanarak geri döner!


Oğlak ve Yükselen Oğlak Burcu

Merkür, 20 Ocak tarihinde burcunuzda gerilerken, Mars ise 12 Ocak tarihine kadar İkizler’deki retrosunu sürdürüyor. İletişimlerinizde katılıktan kendinizi koruyun. Sizden çıkan laflar, sizi belirler, başkalarını değil, değil mi? Sınırlarınızı belli etmek için keskinlik değil, esnekliğe ihtiyacınız olabilir. Bırakın, onlar kendini oldukları gibi belli etsinler. Eylem planlarınızı 20 Aralık’tan sonrasına çekebiliyorsanız, bu size zaman kazandırır. Bu zamana kadar teferruatlar hakkında düşünebilirsiniz, bu yolunuzu berraklaştırır. Ocak ayını ortalayan Venüs-Kova konumlanması, finansal alanlarınızı pırıl pırıl parlatıyor! Dolunay size nelerin yürümediğini ya da bir ilişki içindeki pürüzlerin neler olduğunu gösterebilir. Görmeden, düzeltemezdik, değil mi? 

Kova ve Yükselen Kova Burcu

Merkür retro, Mars retro, Kova ve Yükselen Kovalar ise önce sağına sonra soluna bakmaktan karşıya geçeceğini unutmuş vaziyette… Sorun yok, biraz daha beklemek daha hayırlı. Fakat, beklemenin de bir duruşu var, değil mi? Işıklara ve gölgelere iyi bakın. Zorlandığınız konuları ve kişileri; sizi rahatlatan konu ve kişileri gözlemleyebilirsiniz. Serinlik, baş tacınızdır, kafanızda kalsın, çıkarmayın. Sıcaklığınızı hissedene, hissettirirsiniz zaten. Sevginizi beslemek için saygı mesafesi size; Zodyak’ın diğer burçlarından da önemli. Bunun çiğnenmesini istemiyorsunuz, siz de çiğnememeye özen gösterin. Empati, lafta kalmasın. Büyük resimden gelip, hayatınızın renklerini bulanıklaştıran insanları incelikle sizden uzağa süpürüp, parlaklaştıranlara da sevginizi sunmak… Bu en başta sizin duygularınızı onurlandırır. Venüs sizin burcunuzda ocak ayının tam ortasına konuşlanıyor. 21 Ocak Yeni Ay’ı sizin burcunuzda. Almadığınız maddi-manevi hediyenin kalmayacağı zamanların başındasınız… Ne desek az. Zamanınız başlıyor,: Pek yakında!


Balık ve Yükselen Balık Burcu

Mars 12, Merkür 20 Ocak tarihine kadar geri geri… Peki Balık ve Yükselen Balıkları ne ileri iter? Ev konularınızdaki gelgitlere bir son vermek için strateji değiştirmeye itiliyorsunuz. Mücadele ettikçe daha da saplanmış hissetmeniz normal. Sezgilerinizi aktive etmek için aklınızdan çıkıp, kalbinize girin. Bazen zor olsa da kafanızda ne dönerse dönsün, öz-sevgi kanalında kalmanız, size en doğru kararları gösterir. Şefkatli ve hassas tonunuz ile sınırları korumak isteyen yanınız arasında sürüncemeler hissederseniz, çok yumuşak davranmanın ilişkilerinize zarar verebileceğini aklınıza getirebilirsiniz. Hassasiyetinizi anlamayanlar için -yine zerafetinizle- bir itiş kuvveti uygulamak, taşları yerine oturtur. 20 Ocak sonrasında, neyin ne olduğunu daha iyi hissedeceksiniz. Aylık iç-açacaklarınız şunlardır: Hassasiyetin kuvvetli bir yerden ifadesi, kırılganlığın kabulünün getirdiği güç ve sorun değil, çözüm odaklılık!

İyi yıllar,
kolaylıklı, manzaralı yollar dileriz…


©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?