Nostalji: Sevdiğimiz Karakterler Geri Dönüyor
Pexels
KÜLTÜR/SANAT

Nostalji: Sevdiğimiz Karakterler Geri Dönüyor

Her döneme damgasını vurmuş, gelecek nesillere aktarılacak nitelikte dizi ve filmler var. Bu yapımlardan bazıları da yeni bölümleri ile tekrar izleyicileri ile buluşma kararı aldı. Muhtemelen pandemi döneminde çoğu insanın eski dizi ve filmleri tekrar tekrar izlemesinin etkisi olan bu tekrar girişimleri, yayınlandığı döneme imzasını atmış yapımlar arasından geliyor.

Editör :Simge Avcu
Yayın Tarihi :25 Haz 2021
Süre :2 Bardak

Pinterest
Gossip Girl

2007 yılında yayına girmiş, konusu, oyuncu kadrosu ve olay örgüsüyle izleyicilerinin dikkatini ve merakını cezbetmiş dizi Gossip Girl, 2012 yılında yayın hayatını sonlandırmıştı. Gerek yayın döneminde gerekse bittikten sonra popülerliğini hiç kaybetmeyen dizinin geri dönüş haberi Ocak ayında duyurulmuştu. Aynı isim ve konu ile yayın hayatına tekrardan başlayacak olan dizinin oyuncu kadrosu baştan sona değişti. Yeni dizide Gossip Girl'i seslendiren Kristen Bell ise aynı kalan detaylardan biri oldu.

Pinterest
Willy Wonka

Roald Dahl'ın ünlü öyküsünden uyarlanan Charlie'nin Çikolata Fabrikası, aile film gecelerinin eskimeyen bir üyesi. Filmi izleyen herkesin yemeden iştahını kabartan Willy Wonka çikolataları ve çikolata fabrikasının görüntüsünü söylemeye bile gerek yok. Filmde Johnny Depp tarafından canlandırılan Willy Wonka karakteri hepimizin gönlünde taht kurmuştu. Şimdi ise bir müzikal filmde Timothee Chalamet tarafından canlandırılacak olan Willy Wonka, filmin izleyicileri tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor. Yapımcılığını Harry Potter’ın yapımcılığını yapmış olan David Heyman’ın yapacağı bilinen filmin çekimlerine yakın zamanda başlanacağı söyleniyor.

Pinterest
Harry Potter

Harry Potter serisini bilmeyenimiz yoktur. Hem kitapları hem de filmleri ile tekrar tekrar izlenilen yapımlar arasında yer alan Harry Potter için de bir geri dönüş söylentisi bulunuyor. Hatta söylentiler arasında filmin devamının değil, aynı oyuncular ile birlikte bir dizi halinde geleceği de yer alıyor ancak bu konuya dair bir fragman ya da müjdeliyici haber resmi kaynaklardan duyurulmadı.

Pinterest
Sex and the City

ABD’nin kanal grubu HBO’nun yakın zamanda yayınladığı kısa fragman ile Sex and the City dizisinin geri dönüş haberi resmen gelmiş oldu. 1998 yılında yayın hayatına giren dizi New York kadınlarının hikayelerini ve ilişkilerini konu alıyordu. Dizi 2004 yılında yayın hayatını sonlandırmıştı. Candace Bushnell’in Sex and the City romanından uyarlanmış ve yayınlandığı yıllarda birçok kişi tarafından beğeniyle takip edilmişti. Öyle ki, diziye ek olarak iki film de yapılmıştı. Yakın zamanda tekrar ekranlara geleceği duyurulan dizinin kadrosunda Samantha karakterini canlandıran Kim Cattrall’ın olmadığı da bilinen detaylardan biri. İlk yayınlandığı dönemde New York’da yaşayan dört genç kadının hayatına odaklanan dizinin bu sefer üç orta yaşlı kadının yaşadıklarına odaklanacak.

Pinterest
Leyla ile Mecnun

Yabancı yapımların yanı sıra ülkemizden de Leyla ile Mecnun dizisinden bir geri dönüş haberi geldi. Sosyal medyada hala varlığını sürdüren, yayınlandığı dönemin en popüler dizilerinden biri olan Leyla ile Mecnun dizisinin yeni bölümlerinin yayınlanacağı duyurulmuştu. 2011 yılında yayın hayatına başlayıp 2014 yılında ekranlara veda eden Leyla ile Mecnun dizisi izleyicileri tarafından unutulmamış ve varlığı hep devam ettirilmiş dizilerden biri. Öyle ki, diziyi izlemiş ya da izlememiş birçok insan en az bir repliğini biliyor, karakterleri tanıyorlar. Yakın zamanda yapılan açıklamalara göre Leyla ile Mecnun yeni bölümleriyle tekrar ekranlara geliyor. Bu sefer dijital platformda yer alacak dizi Exxen’de yayınlanacağı duyuruldu.
Tekrar tekrar izlenen dizilerin ve unutulmayan karakterlerin ekranlara geri dönmesi izleyicilerini heyecanlandırıyor. Peki, sizce bu geri dönüşlerin devamı gelir mi? Sizin geri dönmesini istediğiniz dizi ve filmler hangileri?

Yukarı Kaydır