Önümüzdeki 5 gün boyunca
STİL

New York Moda Haftası Sokak Stilleri

22 Eyl 2022

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen New York Moda Haftası, bizleri gelecek sezonun tartışmasız en çok dikkat çekecek stilleriyle tanıştırdı. Podyumlar kadar ilgi toplayan bir diğer konu ise, tabii ki her zaman olduğu gibi sokak stilleri oldu. Phil Oh tarafından objektiflere yansıyan sokak stilleri arasından, en çok dikkat çekenleri sizler için derledik.

Moda her geçen gün cinsiyet kalıplarını yıkmaya devam ediyor! Sokak stilleriyle de bunun desteklendiğini görmek, modanın gerçekten de kendimizi göstermek konusunda bir araç olduğu kanıtlıyor. Korse modasının yükselişte olduğu bu dönemde, Royaltycore akımından etkilenen moda severler, bu akımı modernize ederek monokrom renkler ile bir arada kullanıyor. Pek çok moda yaklaşımının bir arada kullanıldığı bu görsel, New York Moda Haftası'ndan karşımıza çıkan ve en çok dikkat çeken stillerden biri oldu.

Son zamanlarda çok daha deneysel stilleri bizlerle buluşturan New York Moda Haftası'nda renkler de ön plandaydı. Özellikle sezonu kasıp kavuranlardan olan canlı renkler, New York sokaklarının odak noktalarından biriydi. Oldukça eğlenceli görüntülerle karşılaşmamızı sağlayan bu akım, farklı şekillerde karşımıza çıktı. Fakat bunlar arasında objektiflere yansıyan ve en dikkat çekici görünümlerden biri olan oyuncak bebek görünümü verilmeye çalışılmış stil odak noktasıydı. Genellikle Tokyo Moda Haftası'nda karşılaştığımız bu görünümlerin, New York sokaklarına taşmış olduğu görmek oldukça ilgi çekiciydi.

New York Moda Haftası kalıplaşmış stillerin çok fazla üzerinde sokak stillerine ev sahipliği yaptı. Genellikle net bir tasarım çizgisiyle yaratılmasına alışılmış olduğumuz absürt stiller, bu sefer daha çok bir rüya temasıyla bütünleşti ve bu şekilde karşımıza çıktı. Genellikle Erdem, Simone Rocha gibi isimlerin etkisiyle, Londra Moda Haftası'nda karşımıza çıkan kabarık ve tül stiller, New York Moda Haftası'nı da etkisi altına aldı.

Moda dünyasında her geçen gün yeni akımlardan ve yeni renklerden bahsediyoruz. Fakat ne olursa olsun, hiçbir zaman etkisini kaybetmeyecek bir trend varsa o da kesinlikle minimalizm! En sevdiğimiz stil görünümlerinden biri kesinlikle minimalizmi net hatlar ve biçimler ile bir arada görmek. Özellikle geçen sene izlediğimiz Sonbahar - Kış defilelerinde ön planda olan vatka detaylarının, sokak stillerine adapte olmuş hallerini görmek her zaman çok heyecanlı.

Şeker mi şaka mı? Daha henüz Eylül ayından, Cadılar Bayramı ruhuna girmeyi başaranlar da, New York Moda Haftası'nın en çok dikkat çekenleri arasında oldu. New York sokaklarının enerjisi ve her zaman capcanlı oluşu nedeniyle pek de alışıldık olmayan bu stil görünümü, New York Moda Haftası'na enerji getirdi.
©2022 Beyhan&Beyhan Business Solutions Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı Kaydır
BUNU OKUMAK İSTER MİSİN?