Altın
%
Dolar
%
Euro
%
Bitcoin
%
Eth
%
Önümüzdeki 5 gün boyunca
New York Moda Haftası: İlkbahar 2023
STİL

New York Moda Haftası: İlkbahar 2023

New York Moda Haftası geri döndü! Stil sahibi koleksiyonların tek tek moda severler ile buluştuğu New York Moda Haftası 9 – 14 Eylül tarihleri arasında gerçekleşti. Michael Kors'dan Tom Ford'a pek çok markanın gelecek sezon trendlerini podyumlara taşıdığı Moda Haftası, çok konuşulan şovlara ev sahipliği yaptı. Bunun gibi New York’un kilit isimlerinin yanı sıra, Luar, Who Decides War ve No Sesso gibi yeni ortaya çıkan tasarımcılar da moda dünyasına yeni bir yön vermeye hazır tasarımlarını bizlerle buluşturdu. Ekstrem omuzlar, süper mini çantalar, rengarenk örgüler ve ışıltılı danteller gibi öngörülen trendlerin tümü podyumlara çıktı ve 2023 İlkbahar sezonu hakkında ilham verdi.

Yayın Tarihi :20 Eyl 2022
Süre :2 Bardak

Tom Ford


İLKBAHAR 2023


Bir süredir moda dünyasının manşetlerinde olan Tom Ford’un İlkbahar 2023 koleksiyonu, New York Moda Haftası’nın en çok beklenenleri arasındaydı. Madonna, Chris Rock ve Ciara gibi ünlü isimlerin katıldığı podyum gösterisinde, Hollywood esintileriyle dolu bir koleksiyon sergilendi. Koleksiyonda işlemeli ve dantel detaylı iç çamaşırları gibi iddialı parçalar ön plandaydı. Bu koleksiyon, Gucci'nin 2001 İlkbahar defilesini çağrıştıran şeffaf tişörtler ve siyah saten sütyen üstleri ve 2002 İlkbahar YSL koleksiyonlarındaki temayı anımsattı. Bu iddialı stillerin yanı sıra, koleksiyonun ana hatlarını oluşturan görünümlerinden bir diğer de parlak ve metalik yüzeyli parçalar oldu. 

Michael Kors


İLKBAHAR 2023


Michael Kors, New York Moda Haftası kapsamında sergilediği İlkbahar 2023 koleksiyonunda, seksiliği ve aerodinamik giyim ile birleştiriyor. 1970’lerin minimalist stillerine atıfta bulunan ve Amerikan tarzını yansıtan bu koleksiyon, feminizmin ikinci ve üçüncü dalgalarının gerçekleştiği bu dönemlerden de ilham alıyor. Teziliğin ön planda tutulduğu fakat rahatlıktan da ödün verilmeden hazırlanan bu koleksiyonda Resort havası da fazlasıyla hissediliyor. Uzun bir blazer bir bandeau ve sarong’ların dikkat çektiği Michael Kors defilesinde, ipek kumaşlara, streç jarse tasarımlara ve body-con’lara da sık sık yer verildi.

Brandon Maxwell


İLKBAHAR 2023


Brandon Maxwell'in 2023 İlkbahar defilesi, New York sokaklarında bulunan göz alıcı bir gece kulübüne giriş yapmak gibi hissettirdi. Parti kıyafetlerinin ön planda olduğu bu koleksiyonun podyum şovu da, bu temayı bir üst seviyeye taşır düzeydeydi. Fakat önceki sezonlarla kıyaslandığında, Brandon Maxwell’in tarzında bir farklılık olduğu ortadaydı. Defile sonrası verdiği röportajında, “Hayatıma çok fazla denge, odaklanma ve netlik getirdiğimi düşünüyorum” dedi. “Şovlarda da artık gerçekten huzur ve sükunet arıyorum.” sözleriyle tasarım algısının farklılaştığından bahsetti. Genellikle pastel tonların olduğu bu koleksiyonda, oldukça yumuşak bir etkiyle de olsa Y2K stilinin esintileri hissedildi.

Coach


İLKBAHAR 2023


Markalar genellikle İlkbahar koleksiyonları çiçeklerden, güneşten ve sıcak havadan ilham alsa da, Coach pek de bu şekilde düşünmeyen markalardan biri oldu. Vevers bu koleksiyonun ilhamını, "Coney Adası'na gidebileceğinizi düşündük, ama aynı zamanda Batı Yakası'na gidip bir iskelede takılabilirsiniz ve kendinizi neredeyse sahilde gibi hissediyorsunuz." şeklinde tanımladı. Ünlü Amerikan markası, gelecek sezon için temel olarak üç parçaya odaklandı: Hafif bir deri ceket, parçalı örgüler ve vintage esintili çok kısa elbiseler. Bu stillerin tamamında oldukça aykırı bir duruş vardı. Koleksiyon parçalarında bu hava, eskitilmiş ve yıpranmış görüntülü detaylar ile oluşturuldu.
Yukarı Kaydır